Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PR

P. Rada

5. 8. 2011 13:16
Co vůbec lze považovat za dostatečný důkaz?

Pan Kremlík předvedl spochybnování obtížně stanovitelného fenoménu nebot nikdo zřejměv přesně nezná a sotva kdy znát bude kolik klimatologů je na světě, kolik z nich opravdu aktivních... a na základě toho dělá nekorektní závěr. Pozornost si také zasluhuje, že problém ani nezkusil přetřást i s druhé stránky skeptiků a obě teze s obdobnou vypovídací hodnotou pak porovnat.

Ve vědě obecně platí, že konsensus v pohledu na fyzikální jev ověřený při opakovaných experiment se považuje za platný zákon - ale jen do té do doby pokud jej někdo neupřesní či nevyvrátí. Absolutní a snadno ověřitelnou platnost tak mají jen některé zákony a méně často už zákonitosti mezi které např skleníkový efekt jež se podílí právě na GW patří. Pro příklad I třeba u běžné gravitace co nás všechny tíží... platily nejprve Newtonovy zákony a ty poté upřesnil až Einstein a i toto se dodnes snaží fyzika ověřovat.

Pokud by si pan Kremlík chtěl doplnit technické vzdělání a při zkoušce s fyziky zdvořile arguentoval u zkoušejícího třeba tím, že na to jak zní gravitační zákon neodpoví nebot nebyla dosud prokázána jeho platnost na supatomárních vzdálenostech a naopak i ve vzdálenostech kosmologických a že se to tudíš problematiku nenaučil a učit nebude dokud mu to někdo nedokáže.... Sotva by se takto za svůj život k absolvování studia dopracoval. Jiným takovýto postup ale na základě jen svých představ o světě dovoluje doporučovat - pozoruhodný paradox - že pane Kremlíku?

Co se ale týká GW a pohledu jiných vědců na toto téma pak obdobným ale pro mě už akceptovatelným způsobem na toto odpověděl už 11.4.2008 na radiu Leonardo pan Cílek:

http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player-2.php?id=699039&drm=

0 0
možnosti
VK

V. Kremlik

5. 8. 2011 15:21
Re: Co vůbec lze považovat za dostatečný důkaz?

Gravitace i silena Einstenova teorie byly prokazany opakovanymi experimenty. Proto u nich nikdo nemluvi o konsensu. Mame dukaz a hotovo.

Zatim ale nikdo neprinesl experimentalni ani jiny dukaz, ze za nase globalni otepleni mohou lide. Dukaz, ze se oteplilo nebo dukaz existence ci zesileni skelnikoveho efektu  - to neni dukaz lidskeho zavineni.

Lidskou vinu podle mne asi ani prokazat zadnym experimentem nelze, protoze cela ta AGW teorie nemuze bez stroje casu fungovat a je to sci-fi.

0 0
možnosti
VD

V. Dosoudil

5. 8. 2011 10:56
Opět

Proč tohle pořád píšete, pane Kremlíku?

Vždyť jsou to úplné bláboly...

0 0
možnosti
JJ

J. Jonášek

5. 8. 2011 11:59
Re: Opět

A co píšete za bláboly Vy? Nějaké argumenty? Pan Kremlík si dal tu práci, sepsal článek a dodal k němu zdroje...

Takže rozporujte jeho tvrzení a doložte ho argumenty, citacemi, odkazy.

Jinak jste s prominutím "za žvanila blábolivého" Vy.

0 0
možnosti
RK

R. Kříž

5. 8. 2011 10:46
opet...

... diky

nezbyva nez to stale vsude opakovat....

0 0
možnosti
VD

V. Dostál

5. 8. 2011 10:23
Murphy

An exert is anybody out of the town that agrees with me

0 0
možnosti
IS

I. Schlägel

5. 8. 2011 7:49
Jak je obecně známo,

s důkazy pro svá tvrzení si alarmisté nikdy nedělali příliš starostí. Shromáždíme data, tamhle ubereme, tudle přidáme, ať nám ta křivka pěkně vychází, a je to. Víry se skutečné důkazy netýkají. Buď věřím, nebo znám. Když neznám, zbývá pouze víra nebo selský rozum. Selským rozumem se světská sláva a prachy v tomto oboru získávají těžko. Božský Gore by mohl vyprávět.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz