27.11.2021 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

KLIMA: Obnovitelné zdroje přispívají ke globálnímu oteplování

Cílem současné EU je snížit růst světové teploty. Existuje řada studií, které dokazují, že obnovitelné zdroje, na něž Unie vsadila, přispívají k pravému opaku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rada 30.12.2020 6:49

Ano i obnovitelné zdroje mají svou uhlíkovou stopu. Ta se ale dá vyhodnocovat a porovnávat, kalkulovat v mixu zdrojů... - což se také ve vědě děje a je to médii publikováno:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Uhl%C3%ADkov%C3%A1_stopa#/media/Soubor:CO2_emissions_per_capita,_2017_(Our_World_in_Data).svg

https://www.viessmann.cz/cs/rady-a-tipy/uhlikova-stopa.html

https://www.fuergy.com/cz/blog/the-footprint-of-renewable-energy

Pan Souček jde ale na věcný problém nikoli vědně ale pokřiveně politicky hájením záměrů jen malé skupiny s "politosu" - konkrétněji uhlobaronů a s nimi spřízněných - kteří by prostřednistvím ovlivnování médií a dokonce vědy rádi prosazovali své zájmy. Sám to sděluje závěrem:

..."Pokud by naše, tedy západní společnost fungovala správně, byly by uvedené skutečnosti v centru zájmu odborné veřejnosti i médií"...

Věda je ale o racionálním empirickém poznávání skutečnosti - nikoliv o prosazování zájmu "odborné veřejnosti i medií"!!!

V. Bartl 30.12.2020 6:39

snad s výjimkou přílivových elektráren, což u nás "neprichádza do úvahy", ne? EU

L. Novák 30.12.2020 3:12

A už ho tady máme, superzeleného ;-O greténa, žvanícího nesmysly. Ještě "Rada" ti přispěchá na pomoc se svou googlepavědou. ;-D

OZE jsou samozřejmě katastrofickým nesmyslem ve způsobu, jakým jsou vynucovány totalitními ideologickými směry a zelenými byznysmany jako je Al Gore (USA). Bez ohledu na obyčejný selský rozum a zvážení nákladů proti užitku, který by měly přinést, a nepřinášejí. S klimatem to samozřejmě ani nehne, do bezedné propasti nasypeme astronomické částky peněz, které nám nutně chybí jinde. Dobře na tyto skutečnosti poukázal právě dokument Planet of the Humans (2019) - https://planetofthehumans.com/ , který autor článku zmiňuje. Bohužel, i s odkazem na nepodařené hodnocení Vladimíra Wagnera inspirované zjevně vylhanými útoky aktivistů Greenpeace a spol. ("... Je tam stejná směs faktů, polopravd, ve svém zjednodušení nepravdivých osočení ...") - neuvedl kde a které má na mysli. Škoda. Lži zelených fanatiků autoři filmu vyvrátili a argumenty jsou běžně dostupné jako "příslušenství" k filmu včetně YouTube.

Film je ke stažení i s českými titulky na známých datových úložištích, např. zde:

https://www.fastshare.cz/13472435/planet-of-the-humans-2020-dokument-1080p-ac3-2.0-en-cz-titulky.mkv

Až neuvěřitelně pravdivě dokument zobrazuje byznys, který se s radostí ujal státních dotací na rádoby zelené projekty, které ale ve skutečnosti vůbec neplní účel, pro který byly určeny. Likvidace vzácných přírodních ekosystémů jako zdroje dřeva na výrobu štěpků a přeprava na obrovské vzdálenosti k "ekologickému" spálení v teplárnách či elektrárnách...

M. Vaněček 30.12.2020 2:01

Víte kolik tepla neustále vyrábí 2 temelínské reaktory? Jsou to 4 GW, obrovské množství, supertepelný ostrov. A kolik vody spotřebují třeba Dukovany na chlazení? Skoro celou jednu přehradu na řece Jihlavě. Kdyby tam přistavěli ještě 2 reaktory místo jednoho plánovaného tak řeka občas vyschne.

A vy tu blábolíte o OZE.

L. Písařík 30.12.2020 1:44

Teplo je odpadním produktem jakékoliv výroby elektřiny, avšak domnívám se, že vliv této produkce tepla bude na celou zeměkouli zanedbatelný.