7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


KLIMA: Náboženská cenzura opět udeřila

17.2.2014

Můžete mít rádi přírodu jak chcete, ale pošlapávání lidských práv to neospravedlní. V posledních měsících došlo ke dvěma případům bezpráví, které by slušného člověka neměly nechat chladným.

Los Angeles Times

Los Angeles Times je významný americký deník. Redaktor jejich rubriky "dopisy čtenářů" pan Paul Thornton v říjnu 2013 v úvodníku oznámil, že už nebude otiskovat názory kacířů, kteří nevyznávají klimatické náboženství.

Proč? Pátá zpráva klimatického panelu OSN řekla, že s 95% jistotou za většinu oteplení mohou lidé. Thornton: "Tvrdit, že neexistují žádné známky, že by změnu klimatu způsobili lidé, není vyjádření názoru, ale je to fakticky nesprávné tvrzení."

Paul Thornton. On letters from climate change deniers. (LA Times 8.října 2013)

Pan Thornton je jen další fanatik, který dostal do rukou moc. Dogmaticky se klaní před věcmi, kterým inteligentní člověk věřit nemůže.

a) IPCC není vědecké těleso, ale politická komise, kam jsou lidé vybíráni politiky podle politických kritérií.

b) Výrok o 95% jistotě není v textu IPCC podložen žádným měřením ani výpočtem. To si jen politici v OSN odhlasovali na schůzi (tzv. konsensus).

c) Vliv CO2 na teploty nikdo nezměřil. Odhady jsou od 0,5°C až po 6°C oteplení, když se CO2 zdvojnásobí. Není tedy pravda, co tvrdí Thronton, že věda má jasno.

Před takovým potlačování svobody názoru a vyznání kdysi z Evropy do Ameriky uprchli Otcové poutníci. Právě kvůli takovým fanatikům, jako je Thornton, je v americké ústavě zaručena svoboda slova. Platí to ještě nebo ne?

Pattern Recognition in Physics

Copernicus Publications začali vydávat v březnu 2013 nový vědecký časopis. Pattern Recognition in Physics (PRP). Časopis ještě téhož roku vydal speciální číslo na téma "Pattern in solar variability, their planetary origin and terrestrial impacts". Šlo zejména o to, jak sluneční aktivita kolísá z přírodních příčin a jaký to má vliv na pozemské klima.

Mezi autory byli mimo jiné známí zastánci nealarmistické klimatologie: Ivanka Charvátová (s níž jsem před časem dělal interview), N.A. Mörner, N.Scafetta, R. Wilson, P. Hejda, W. Soon, O. Humlum, D. Easterbrook a další.

Článek I. Charvátové a P. Hejdy z PRP je ke stažení ZDE.

Redakce došla k závěru, že "pochybují o tvrzení IPCC, že oteplování bude pokračovat a už vůbec že by se zrychlovalo". To si dovolili hodně. Vydavatel na toto kacířství zareagoval tím, že v lednu 2014 oznámil, že celý časopis zkrátka přestal vydávat.

Ve slušné vědě, když je otištěn chybný článek, dojde k tzv. "retrakci". Je stažen z tisku. Je to běžné, zejména v medicíně, existuje o tom celý web Retraction Watch. Co si ale počít s politicky nepohodlnými články, které neobsahují chyby a jsou vědecky správně? Redakci vyhodit, časopis zrušit. On si příště každý rozmyslí vybočit z řady. Je to jasný vzkaz všem vědcům. Zničíme vám kariéru. Nebudete smět publikovat nic a nikde. Pokud neohnete hřbet.

O časopisu píše též Joanne Nova

http://www.pattern-recognition-in-physics.net/index.html

******************************************************
www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.