Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

KLIMA: Má veličina globální teplota vůbec smysl?

Málokdo se zajímá o to, jak se globální teplota měří a jaký má vůbec smysl. Lidé si často myslí, že se seberou veškeré údaje z klimatických stanic, sečtou se a podělí počtem měření, čímž se získá průměrná teplota.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MB

Dva přední klimatologové našli další důkazy, že propaganda o klimatické katastrofě je založená na lžích.

Až pětina globálního oteplování hlášeného zhruba 20 000 meteorologickými stanicemi je neplatná kvůli falšování údajů, které se netýkají klimatu. Toto je nejnovější zjištění dvou atmosférických výzkumníků, kteří chtějí změřit dopad uměle vytvořeného městského tepla na měření globální povrchové teploty.

Nejnovější zjištění pochází z probíhající práce Dr. Roye Spencera a profesora Johna Christy z University of Alabama v Huntsville. Oba vědci zkoumali 19 885 teplotních stanic GHCN (Global Historical Climate Network) .... Zjistili, že za posledních 40 let prakticky všechny stanice zaznamenaly růst v kontextu lidského osídlení. Zatímco globální práce jsou stále v raných fázích, „velmi předběžné výpočty“ naznačují, že městské teplo tvoří asi 10-20 % trendů GHCN, v průměru ze všech stanic.

Hlavní kompilátoři globální teploty, jako je americký Národní úřad pro oceán a atmosféru (NOAA), tvrdí, že eliminují účinky městského tepla pomocí homogenizačních technik, ale vědci si myslí, že je to nepravděpodobné. Náhlé změny v datech stanice lze odstranit, ale nemohou opravit zdroje pomalu rostoucího falešného oteplování.

Ve své nejnovější práci vědci kriticky zkoumají proces homogenizace NOAA a docházejí k překvapivému závěru, že v průměru neúmyslně zvyšuje trendy oteplování v údajích o teplotě naměřené na stanici, zatímco by je měl ochladit. ...které se ptá, proč jdou úpravy NOAA špatným směrem? „Přinejmenším jsem zjistil, že jsou tyto výsledky... zvláštní“

https://dailysceptic.org/2023/02/12/two-top-climate-scientists-find-further-evidence-that-global-warming-has-been-exaggerated/ https://necenzurovanapravda.cz/2023/02/dva-predni-klimatologove-nasli-dalsi-dukazy-ze-propaganda-o-klimaticke-katastrofe-je-zalozena-na-lzich/

0 0
možnosti
Foto

Roy Spencer je spoluautorem satelitního měření globální teploty. A i satelitní řady vykazují růst teplot. A dokonce zhruba stejně rychlý růst teplot, jako pozemní stanice.

Takže co je tedy na tom oteplování zfalšováno? Vždyť i Spencer tvrdí, že se takto rychle otepluje.

0 0
možnosti
SK

Chybí mi tu vaše setinky, pane Šejno. Třeba že aktuální lednová odchylka od průměru z let 1991-2000 je -0,4 °C...

Ale vážně - jistě, že se otepluje.

0 0
možnosti
Foto

Jeden měsíc není trend.

0 0
možnosti
SK

Ježkovovoko, to samozřejmě vím. Proto jsem doplnil tu poslední větu. Jen tak pošťuchuju pana Šejnu...

0 0
možnosti
Foto

Aktuální lednová odchylka od průměru let 1901-2000? Kde jste příšel na těch -0,4°C?

Leden 2003 (globální odchylka):

NOAA, GISS a JMA uvádějí shodně +0,9°C.

Ale podle Kneifla je to -0,4°C ;-D

0 0
možnosti
SK

Naučte se číst, psal jsem 1991-2000. Není to podle mě, ale podle RSS. Jestli si to nedokážete najít, řekněte, pošlu odkaz.

Nějak upadáte, pane Šejno, býval jste v lepší formě...

0 0
možnosti
Foto

Co to je odchylka od let 1991-2000? 8-o

RSS uvádí odchylku od průměru 1991-2020.

RSS má poslední údaj z ledna 2023, a je to odchylka -0,04°C, nikoli -0,4°C.

A je to odchylka od let 1991-2020, kdy tento 30-letý interval je zatím nejteplejší v historii měření.

0 0
možnosti
SK

No vidíte, že si to umíte najít. Omlouvám se za překlepy. :-)

0 0
možnosti
SK

Každopádně podstatou sdělení bylo, že RSS vychází podstatně chladnější než jiné teplotní řady, vždyť pro NOAA byl leden třetí nejteplejší...

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz