Čtvrtek 21. května 2026, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Pro přispění do diskuse se prosím přihlaste.

Přihlásit se

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

MP

Pařížská dohoda byla nesmyslná od samého vzniku. Zavázat se o nezvýšení globálního oteplování může snad jen nesvéprávný jedinec.

PK

P83e26t14r 26K79u87b75á89č

29. 4. 2026 8:32

Nejsem zběhlý ve vysoké diplomacii, abych uměl říci kolik mezinárodních smluv je postaveno na zcela bludném základě, ale Pařížská dohoda je rozhodně jedna z nich.

Blbci, kteří ji podepsali se zavázali, že "globální teplota nestoupne o více než 1,5 stupně před průmyslovou érou" a hlupák z vesnice se ptá - jakým mechanismem toho chtěli dosáhnout ?

- Přesunem energeticky náročného průmyslu do Číny a Indie, kde suroviny, paliva i ekologické předpisy chápou po svém ?

- nuceným a dotovaný nákupem solárních panelů vyrobených energií uhelných elektráren ?

- nuceným a dotovaným nákupem elektromobilů, které spotřebují ke své výrobě násobek přírodních zdrojů a tudíž vygenerují násobek CO2 ještě než vyjedou z fabriky ?

Kdy bude Západ dosti zhuntovaný, abychom věděli, že se neoteplilo?

Nebo to nebude nikdy, protože skutečným cílem tohoto Marxisticko-zeLeininistického úsili je boj proti kapitalismu a demokracii.

TH

T58o56m95á37š 97H85r71a56j

29. 4. 2026 9:00

Přesně tak!

Navíc uskutečňování popsaných zhovadilostí tohoto mechanismu přivodí úpadek (ekonomický a následně strukturální), kterým budou trpět zejména nejnižší socioekonomické vrstvy. Při tom efekt na globální teplotu bude zcela neměřitelný. O dopadech na klima neřku-li na lidstvo ani nemluvě. Pařížská dohoda je tak kriminálně nemorální.

Co ta válka na Ukrajině? Ta jistě přispívá ještě víc, trvá déle a záběry hořících rafinerií a měst to potvrzují. Včetně dalších látek. O té se nesmí mluvit, vždyť "kámoš" v Rusku to umí odstranit z tisku. My nesmíme pálit trávu a klestí. Tak kompostujeme a tím přidáváme ten zlořečený (životodárný) plyn do ovzduší.

VP

Pařížská dohoda byla mrtvá už ve chvíli, kdy byla podepsaná. Dobře vypadající nesmysly napsané na papíře. Dosavadní vývoj to prokázal dostatečně. Nepokoušejme se resuscitovat mrtvolu, k ničemu to nepovede.

JM

J96a79n 45M67a51r88i57k

29. 4. 2026 10:28

zrovna vcera i dnes rano mi vymyvali mozek v radiu v kotline, kde bydlim, s tezi, jak je nutne odstoupit od fosilnich paliv a berou to jako jasnou vec a ze je to jednoduche. chci tim rict,ze pocet lidi, ktery se touto lzi zivi se jen tak nevzda tepla sve kancelare, protoze jednoduse lzou, je potreba, aby u nich uz nekdo rozsvitil a vyhodil je z tepleho kanclu (v zasade jim staci uz neposlat mergle), ale myslet si, ze se nekdo pod tihou dukazu vzdal teto utopie je omyl

JS

Tak hlavně většina signatářů Pařížské dohody ji nikdy nehodlala plnit, zato byla natěšená na dotace a "rozvojovou pomoc" ze strany jinak nenáviděných "bledých tváří"...

Foto

P30a46v98e86l 62R16a49d23a

29. 4. 2026 8:30

Předně to bylo tak, že všichni signatáři si zvolili vlastní závazky včetně časového harmonogramu.

Faktickými DOTACEMI je dodnes čerpání fosilní energie na dluh vůči životnímu prostředí který pro setrvačnost odezvy dopadne na další generace. Cílem dohody bylo dluh jen co možná minimalizovat.

OK

Kromě EU berou ostatní státy celou slavnou Pařížskou dohodu podepsanou v USA, jako vydařený vtip a doteď se nám smějí. My si nebudeme moci opéci ani špekáčky na ohýnku a oni staví tepelné elektrárny, protože bez stabilních zdrojů prostě průmysl nefunguje.

CO2, který se uvolňuje z moře stejně neovlivníme, protože příroda je potvora a dělá si, co chce, i když byli pokusy poroučet větru a dešti, ale ku podivu bez výsledků. Teď se o to pokouší EU, prý to zvládnou. Má to, ale malou pihu na kráse, lidi to nepřežijí.

Foto

P89a31v93e63l 87R68a41d13a

29. 4. 2026 16:51

Nejspíše dost žvaníte až lžete. V nejlidnatějších zemích světa jako je Čína, Indie, Pakistán, ... totiž dochází ke klimaticky výraznějším negativním dopadům jak zatím v Česku a podle toho i k nejvýraznějším proměnám politiky. Česko svým měrným podílem iniciujícím klima změnu (kumulativní imise na osobu) patří mezi nejbezohlednější a proto nejostudnější země světa a podle toho se na něj začíná pohlížet tam kde nastávají největší škody.

JJ

J35u63r81a 78J13u28r36a43x

29. 4. 2026 12:08

No jo no, rád bych se dozvěděl, jestli po tolika letech urputného a nákladného boje proti zločinnému kysličníku měřitelně klesla globální teplota a o kolik. Tedy pokud vůbec klesla, protože se furt jaksi otepluje. Ale prý se otepluje míň, akorát že neměřitelně. Ovšem včil už to není globální oteplování, ale klimatická změna rovněž globální.

A kolik ten boj stojí. Jaký je poměr výkon/cena boje proti emisím CO2. Cena je astronomická včetně devastace energetiky a průmyslu, výkon ... není patrný žádný.

A jestli je vůbec zvolená strategie správná a nakolik, pokud vůbec, mohou za změnu klimatu právě antropogenní emise zločinného kysličníku.

Protože rozhodnutí bojovat proti kysličniku bylo ryze politické, a politikové rozhodují ku prospěchu svému, svých klientů, kmotrů co tahají za nitky, pod tlakem lobbistů rozdávajících dobré rady někým zaplacené a samozřejmě úplatky a též pod tlakem veřejného míněni dozelena oblbovaného a strašeného zelenými magory skrze prodejná média a užitečné idioty z řad celebrit obvykle uměleckých; tedy rozhodují obecně blbě. Což se projevilo nejen zde.

Vědecký podšprajc rozhodnutí byl založen z části na podvodu (hokejkový graf) a zčásti na absenci řádné oponentury, která nebyla/nemohla/nesměla být provedena. Ekonomický rozbor zvolené strategie nebyl proveden vůbec nikdy.

Takže - blbneme na kvadrát.

PD

P14e52t84r 10D35o32l90á49k

29. 4. 2026 8:33

De facto veškeré smlouvy a dohody platí jen do té doby, do níž to vyhovuje i té silnější straně. Příkladně Maastricht je mrtev, Schengen je ve stavu klinické smrti, Dublinské dohody jsou obcházeny.....rovněž eurounijní smlouvy po čase nemají ani cenu toho papíru, na němž jsou vytištěny a parafovány.

PP

Natož takové Budapešťské memorandum nebo Bělověžské dohody.

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz