Diskuse
KLIMA: Komu patří baterka
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
B83u95š63e36k 53P56a39v83e83l
Vážení diskutující. Na internetu je k nalezení seriál ČT "Dodejme si energii". V díle 11 - Digitalizace se mimo jiné mluví o odebírání energie z elektromobilů. Tento odběr samozřejmě má být nejen dobrovolný ale také zaplacený.
Zkuste se podívat nejen na tento díl, ale případně na celý seriál. Tento seriál je více než zajímavý!
J40i90n14d50ř67i65c16h 64S42t54r61a78k62o76š
Rozdíl mezi dobrovolností a povinností je velmi tenký.
Navíc může být podmíněn třeba tarifem pro elektro auto apod. - cest se najde dost, až zelené ideologii poteče do bot.
Nejlepší by bylo problémům nechodit naproti a nemuset je řešit. Například finance, za které se bude posilovat síť kvůli mnoha připojeným FVE, věnovat na nový Temelín, o dotacích na FVE ani nemluvě.

P37a32v45e72l 20R67a31d14a
Ten příklad s novým Temelínem nejspíše svědčí o ekonomicko- technologické nedomyšlenosti.
Dnešní typy jaderných elektráren 3+ generace sice už vykazují podstatně vyšší provozní bezpečnost - ale pro růst nákladovosti (pokles EROEI) se zároven pravidelně stávají civilizačně neekonomické.
L79a72d77i16s88l77a68v 40N28o12v48á49k
A pořád MELE STEJNÉ KRAVINY DOKOLA, BLB RADA...
J88i19n45d37ř10i52c10h 59S25t21r67a46k31o29š
Už několikrát jsem tu dával odkaz na https://cs.wikipedia.org/wiki/ERoEI - podle této stránky je Eroei u soláru 59-70 a u solárů 6-25
A to si navíc myslím, že Eroei je hodně nestandardizovaný výpočet
L35a14d17i83s29l26a61v 35N20o40v71á61k
Oprava překlepu: Jaderná energie 59-70 a u solárů 6-25
M66i70l88a68n 15S41m84u69t51n63ý
Nu ano, pane Rado. Vy mně až tak nestojí se svými simplicistními a lživými vývody za reakci. Ale reaguji zde na vaše lži i pro jiné čtenáře. Skoro všechny vyspělé země (nebudu zde zmiňovat idiocii Němců a Rakušanů, kteří by byli v hajzlu bez dovozu elektřiny z jádra od sousedů včetně ČR) se pouštějí do renesance jádra, v Evropě se bude stavět kolem 50 velkých reaktorů a zřejmě posléze desítky, ne-li stovky menších modulárních reaktorů, až budou k komerčně k dispozici. Nejenže plácáte hlouposti o ekonomice jádra, o níž nevíte nic kromě toho, co vám nakukali jeho odpůrci, aby na ně zůstaly hlavně miliardy pro jejich občasné strašlivě nehospodárně dotované zdroje, ale jaksi vám zcela uniká aspekt energetické bezpečnosti a nezávislosti (např. se zavážkou jaderného paliva jednou za 4 roky, nově ze Západu). Jediný nový současný velký jaderný blok bude fungovat spolehlivě 80 let a vyrobí 800 TWh, tedy tolik, co do letoška obě jaderné české elektrárny se 6 reaktory od svého vzniku. A teď si zkuste násobit 800 miliard kWh cenou silové elektřiny, která samozřejmě bude růst nejen kvůli inflaci, a pak se podívejte na sebe do zrcadla a můžete provést hlubokou sebekritiku, jestli je to neekonomické. Zvláště když postavím 4 velké reaktory (doufám a věřím!!!) V podstatě je jedno, zda bude jeden blok stát 200 nebo 300 miliard korun, s nesmírně vysokou finanční návratností si na sebe hodně dobře vydělá a zbydou peníze i na úplnou recyklaci. Až se objeví rychlé reaktory, pak ten dnešní tzv. jaderný odpad bude vítaným palivem. Mimochodem veškerý odpad JE Dukovany a Temelín za celou jejich 60letou životnost je hmota o hraně kostky 9 metrů. No a ještě jednou porovnejte na instalovaný výkon, kolik materiálu potřebujete na jeden větrník a kolik na JE. 500 tun železobetonu na pouhé 3 MW výkonu jediné VtE, nemluvě o oceli, nerecyklovatelných kompozitech lopatek a dalších surovinách? No to je naprosté mrhání surovinami, energií, prací a zdroji této planety, pro kterou tak horujete.
L32a44d81i32s86l63a98v 15N65o47v75á71k
To, co hlásá o OZE a spol. Česká televize je čistá PROPAGANDA zájmových skupin zelené OZE mafie.
B63u23š84e17k 15P17a41v18e28l
V tomto seriálu mluví lidé, kteří o problematice na rozdíl od vás něco vědí.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz