9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

KLIMA: Jak potopit ostrovy

Neustále se dovídáme o stoupání mořské hladiny. Ohroženy jsou ostrovy a často i pobřeží s miliony obyvatel. Vinen je (jak jinak) oxid uhličitý, vlastně lidé, kteří jej nezodpovědně vypouštějí do atmosféry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 2.11.2011 10:04

Re: Děkuji autorovi

Když uvážíme, jak velkou část své nynější země dokázali Holanďané vyrvat moři, můžeme opravdu jen velmi těžko brát vážně problém, který (možná) vzniká stoupáním hladiny moří a oceánů o několik mm ročně. A to tím spíš, že analýza poměrů na nejvíce "křičících" ostrůvcích ukázala, že jejich aktuálním problémem není nárůst mořské hladiny, ale vykácením stromů vzniklá eroze, která jejich ostrůvky odnáší do moře.

B. Rybák 2.11.2011 9:38

Děkuji autorovi

P. Rada 2.11.2011 0:10

Re: poděkování autorovi?

A to, že jste se o problému zmínil jinde snad znamená , že v textu výše ....

"Jenom ten lidský faktor je asi ve změnách krajiny, změnách půdy a znečišťování moří." ....

A basta - CO2 bylo jinde.

A co vlivy kyselých deštů, NOx, ozonu, metanu, freonů, PCB, aerosolů.... jsou asi také zmíněny někdy jindy, někde jinde?

Já to spíš vidím tak, že pokud je při zemi tlak zhruba atmosféra tak podobný tlak vyvolá jen 10m vodního sloupce a jen cca 4m zeminy. Tak už jen toto naznačuje jak asi relativně citlivá na dění v oceánech i na pevnině je ta vrstvička co se utvářela na planetě celé miliardy let. Tvrdit, že oceány i půdu ovlivnit umíme ale ovzduší se to netkne a naopak .... je poněkud podivná logika - o důsledcích nemluvě.

K. Drábek 1.11.2011 21:28

Re: poděkování autorovi?

O CO2 byl předchozí článek.

P. Rada 1.11.2011 19:56

Re: poděkování autorovi?

Ano pane Drábek tam všude co jste jmenoval je lidský faktor dnes podstatným hybatelem změn. Kupodivu jej ale neakceptujete v té tenké slupičce atmosféry co kryje souše i oceámy a má podstatně nižší celkovou hmotnost - čím to? Toto Vaše vyjádření oproti korektnosti v příspěvku považuji za velmi absurdní i bez dokládání změn složení atmosféry číselnými údaji.

J. Vích 1.11.2011 18:24

dík autorovi za milý článek

Číst logicky a přehledně napsaný produkt zdravého rozumu od vzdělaného člověka je stále vzácnější. Jinak souhlasím s diskutéry, kteří správně tuší, že pokud nepůjdě okrádat nevzdělaný lid ( myslím tím na úrovni základky ) strašením jedním bubákem, vynaleznou si šejdíři jiného.

K. Drábek 1.11.2011 14:18

Re: poděkování autorovi

Ale já vůbec nepopírám klimatické změny, lidský faktor dokonce přiznávám mnohem dál do minulosti než klimatologové. Jenom ten lidský faktor je asi ve změnách krajiny, změnách půdy a znečišťování moří.

V. Kolman 1.11.2011 12:12

Re: Proč se jen tyto informace nedostanou k těm

Ale nezapomněli pane Drábku. Jenom počítají s tím, že lidé jsou hloupí a bez mrknutí oka jim jejich nesmyslná a dogmatická, vědecky sporná a zmanipulovaná trvrzení "sežerou". A ono jim to kupodivu dost vychází :-((

     Děkuji autorovi článku za věcnou a fakty podloženou informaci. To, že množství CO2 produkovaného člověkem nemá rozhodující vliv na globální oteplování (nebo ochlazování???) a že pouze slouží k toku peněz do "vhodných" kapsiček, to předpokládám již dlouho, ale postrádám více opravdu rozumně a nestraně napsaných informací.

M. Šejna 1.11.2011 9:58

poděkování autorovi

tento článek je velmi dobře a objektivně napsán. Pan Drábek je sice velkým kritikem teorie globálního oteplování, ale v tomto svém článku se nedopustil žádných útoků na klimatology, jak to předvádějí například klimaskeptici Kutílek a Kremlík. Celý článek je tak psán opravdu objektivně a populárně vědecky. Za to patří panu Drábkovi pochvala.

Pokud jde o ohrožení korálových útesů a atolů stoupající mořskou hladinou, tak pan Drábek to posal velmi přesně. Koráli si s rostoucí hladinou bez problému poradí. Neporadí si pouze se jedovatým svinstvem, které lidstvo do oceánů vypouští.

T. Kočí 1.11.2011 7:37

Re: Je to jen otázka času,

Na Zemi je moc vody.Přitom se furt hledá na Měsíci,Marsu a pod.Povolenky na CO2 prodávat a za peníze vozit vodu na Mars.Můj volební program.Je čas volit zel.....pardon vodoexportéry.

I. Schlägel 1.11.2011 7:32

Je to jen otázka času,

než nějaký pokorokový mezivládní panel pro boj proti poklesu kontinentů vyhlásí nutnost prodávat "zátěžové" povolenky pro vyspělé státy, které zatěžují krajinu příliš velkými stavebními objekty, a tím hrozí nebezpečí, že se pokles kontinentů MŮŽE nebezpečně urychlit až do katastrofických rozměrů. Logický krok po zavedení tzv. emisních povolenek. Věřím, že je na zemi dostatek užitečných idiotů, kteří by za zavedení imaginárních zátěžových povolenek (tj. za záchranu světa) s plným nadšením demonstrovali. Pěkný den.

T. Pansky 1.11.2011 4:36

Osobne autorovi clanku dekuji. Tyto veci je neustale treba ...

... pripominat, prestoze se to zda jako "hazeni perel svi..." V zaplave dnesnich informacnich toku lide ztraceji schopnost rozlisovat pravdu, ztraceji schopnost logicky uvazovat. top0625top@live.com

K. Drábek 1.11.2011 1:23

Re: Proč se jen tyto informace nedostanou k těm

Není to nic nového. Prostě zapomněli znalosti ze základní školy.

J. Vintr 1.11.2011 0:56

Proč se jen tyto informace nedostanou k těm

kteří v rámci protiglobálněoteplovacího boje schvalují idiotské zákony a opatření, nahánějící obrovské sumy do kapes malé skupinky lidí a těžce škodící všem ostatním?