23.9.2019 | Svátek má Berta


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Pakosta 14.8.2019 9:08

Do debaty o Grónsku snad patří poznámka

že název ostrova Grónsko (Groenland) znamená Zelená země, že ostrov byl od devátého či desátého století osídlen pastevci a zemědělci, a teprve potom se začalo klima ochlazovat - viz třeba zde: https://www.novinky.cz/cestovani/clanek/vikingy-vyhnala-z-gronska-zima-sedimenty-odhalily-prudke-poklesy-teploty-150762

Takže kdoví, možná se dočkáme návratu teplot do stavu z konce desátého století, a v Grónsku se zase budou pást krávy a lidé budou sít a sklízet obilí!

Klimaskeptik není ten, kdo by popíral změny klimatu. Pouze tvrdí (a já s ním,) že

a) změny klimatu nejsou primárně způsobeny člověkem, a tudíž je nelze ani zastavit,

b) i kdyby je zastavit šlo, pak určitě ne jakoukoliv izolovanou aktivitou Evropy, potažmo EU. I kdyby Evropa přešla z nařízení Brusele ekonomicky zpět do doby kamenné, na průběhu klimatických změn se to nijak neprojeví. Pouze tu Evropu převálcují zbylé země světa, ktere na klimaalarmisty zvesela kašlou.

P. Rada 14.8.2019 9:22

Re: Do debaty o Grónsku snad patří poznámka

Zřejmě jste traké (a navíc se zpožděním) naletěl Eriku Rudému který jako psanec oklamal názvem tlupu druhů názvem zeleně znějícím a snažil se ten ostrov osídlit podle svých představ. Kousek zeleně tam vždy po část roku bylo a je ale jen při pobřeží. Nikdy tam ale nikde nerostly stromy. Nebylo s čeho stavět lodě, krovy... Na rozdíl od původních inuitů proto všichni vikingové vyhynuli.

Pokud nejsou změny klimatu dnes způsobeny dominantně antropogrenně, měl by jste je jako skeptik umět vysvětlit jinak. Zkuste alespon respektovat věcný rozdíl pojmů popírání - skepse (kritický přístup).

M. Šejna 14.8.2019 9:35

Pane Pakosto

a teď nám ješte vysvětlete, proč se jedno jihomoravské město společně s nádherným zámkem jmenuje LEDNICE.

A také by mě zajímalo, proč se ICELAND jmenuje Ledová země, když leží jižněji, než Zelená země a je tam (a bylo tam) vždy teplejí, než v tom kdysi "úrodném" Grónsku.

F. Brnušák 14.8.2019 10:39

Re: Pane Pakosto

Z toho je evidentni, ze z kratkodobych vykyvu teploty nelze nic usuzovat a jen blbec se necha strhnout aktualnim trestenim eko-teroristu.

J. Matuška 14.8.2019 11:45

Re: Pane Pakosto

+1

M. Šejna 14.8.2019 12:50

jo aha, mistře Brnušáku

takže název LEDNICE je důkazem krátkodobých výkyvů teploty?

To jsou opravdu kouzelné důkazy.

:-D

Předpokládám, že jmeno INDIÁN je důkazem, že Indie krátkodobě byla součástí Ameriky.

:-D