26.5.2020 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

KLÍMA: Greta zachránila svet, berie si voľno

Šestnásťročná školáčka Greta Thunberg, okolo ktorej vypukol medzinárodný ošiaľ, prestane na rok chodiť do školy, lebo ide zachrániť svet, menovite našu klímu. V septembri má v pláne ísť do New Yorku na Klima samit Organizácie spojených národov a v decembri do Čile na Svetovú klimatickú konferenciu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 13.6.2019 23:08

Teď jsem četl, že v Británii si politici dali smělý cíl

do roku 2050 v Británii úplně skončit s produkcí CO2, přičemž se počítá, že na to padne cca bilion liber. Doba třiceti let je dobře nastavená, protože to už nebude ve funkci nebo spíš ani naživu žádný z těch politiků, kteří s tím přišli, takže se nebude koho ptát, k čemu to bylo. Ten frontální boj s oxidem uhličitým se nepochybně zahájí zadáním mnoha štědře dotovaných vědeckých studií a výzkumů, zřízením různých rovněž stědře placených komisí a státních institucí, bude se jezdit po celém světě sbírat zkušenosti a pořádat spousta opulentních konferencí. Za ty love se dá zrealizovat hodně takových legrácek, kdy se za peníze britských daňových poplatníků dobře poměje spousta budižkničemů. A když se dřív nebo později přizná, že boj s CO2 je naprostá pitomost (nebo spíš nepřizná, jen se to tiše nechá vyšumět do vytracena), tak už ty prošustrované peníze do erární kasy nikdo nevrátí.

J. Jurax 13.6.2019 23:49

No jo, no ... i ve Velké Británii vykvétá rudozelená blbost hojnými květy. A politikové s mozky prožranými zelenou plísní jí znamenitě a rádi podléhají nejen na britských ostrovech.

Takže my politikové bojujíce proti emisím CO2 spasíme planetu, vyděláme na tom, ještě nás i budou dál volit a po nás potopa. Zblblý a propagandou zpracovaný sprostný lid to ještě rád zacáluje, utáhnuv si opasky. A svatá Gréta mu mezi misijnimi cestami po celém okršleku zemském požehná. Amen.

L. Sindi 13.6.2019 18:35

Greta asi jela plachetnici: https://www.auto.cz/lode-jedine-spolecnosti-znecistuji-ovzdusi-10x-vic-nez-vsechna-auta-v-evrope-ukazuje-studie-129661

J. Jurax 13.6.2019 23:50

Ne. Pádluje.

P. Mudroch 13.6.2019 16:50

Jestli Greta planuje kvuli 2 konferencim nechodit rok do skoly, tak tam zrejme planuje doplavat. V tom bychom ji meli podporovat! :-)

M. Moravcová 13.6.2019 15:24

Kde jsou vymyšlené katastrofy

a zfalšované výzkumy Al Gora? Byznysu s klimatickými změnami se ale dařilo báječně. Už v Číně a Indii, v Africe nepoužívají plasty? Už tam svítí energií z větrníků? Už jim to klimaalarmisti aspoň řekli, že jsou zhoubou světa?

M. Mikulec 13.6.2019 16:15

Re: Kde jsou vymyšlené katastrofy

Tenkrát se tomu ještě říkalo globální oteplování, až bylo do očí bijící, že se globálně neotepluje: tak máme jen klimatické změny. Kdyby se vyhlásilo globální ochlazení, blbě by se kupčilo s odpustky na CO2. :-)

J. Vintr 13.6.2019 22:55

Re: Kde jsou vymyšlené katastrofy

Já myslím, že by se vyhlásilo (tedy vědci by přili na to), že CO2 způsobuje globální ochlazování a boj proti němu by plynule pokračoval.

M. Moravcová 13.6.2019 15:13

Gréta a klimatičtí

idioti, kteří říkají "jak má krásné šaty". Ten cirkus taky platíme.

M. Jandáková 13.6.2019 19:08

Re: Gréta a klimatičtí

A má? Já ji ještě na videu neviděla. Času dost... )

J. Kovaříček 13.6.2019 14:58

Jak je to?

Ta teorie o skleníkových plynech je povedená, takže ji kdekdo věří! Múže mi někdo ze zde diskutujících odborníků vysvětlit jak je možné, že skleníkové plyny nepropustí tepelné záření zpět do vesmíru, když předtím ty sluneční paprsky vpustili na zem? Sklo ve skleníku také vpustí sluneční záření dovnitř, sklo však to teplo ochraňuje před větfrem a rozptylováním do okolí.

Hlavním regulačním plynem je pára, tedy oblaka. Víme z praxe, že za jasné noci se více ochladí než když je zataženo. Ovšem to sluneční teplo přišlo na zem za dne a také není den tak horký za zatažené oblohy.

S tím CO2 si vyhledejte, jaký byl stav v době kambrium, první perioda prvohor!

M. Šejna 13.6.2019 15:57

běžte zpět do školy pane Kovaříku

Oblaka nejsou vodní pára, ale vysrážené drobné kapky vody. Vodní pára sama o sobě je neviditelná, stejně jako kyslík, dusík, CO2, metan a další plyny v atmosfěře.

Takže z praxe víte kulový, když oblaka považujete za plyn.

M. Pecka 16.6.2019 1:37

Re: běžte zpět do školy pane Kovaříku

Nicméně funkce oblačnosti na zpětnou vazbu, zda je spíše kladná nebo záporná, také ještě nikdo vědecky neprokázal, že, pane Šejno?

V. Církva 13.6.2019 21:45

Re: Jak je to?

Tak tak blbí ti ekoteroristé nejsou. Skleníkový efekt samozřejmě možný je. Tak jako skleník propustí přes sklo světelné záření, to zahřeje zem, ale teplomz ní se už tak snadno nevyzáří, podobně může fungovat i CO2 nebo jiná změna atmosféry.

Je spíš pravda že celý ten mechanismus může být trochu jinak než to popisují klimaalarmistické teorie.

J. Vintr 13.6.2019 23:17

Re: Jak je to?

Tak hlavně je toho CO2 v atmosféře nula nula nic (cca 4 desetitisíciny) a ten jeho údajný přírustek vlivem lidské činnosti je v řádu stotisícin. Jenže tohle se takto nikde nepíše, pokud se uvádí nějaká čísla, tak se používají jednotky ppm (miliontiny), v nichž to číslo má hodnotu stovek a přírůstek je v desítkách, což už v očích veřejnosti opticky vypadá, že by opravdu mohlo o něco jít.

J. Jurax 13.6.2019 23:38

A zejména se nenapíše, ba přímo se to tutlá, že zdaleka nejvýznamnějším skleníkovým plynem je vodní pára. Ale proti ní se nějak nebojuje ...

L. Kubeš 13.6.2019 14:20

Greta za to nemůže

Je to autistka s řadou dalších psychických poruch a má tak právo bát se čehokoli, to že z ní média udělala zachrnkyni světa je obrazem současné doby, ve které se média, soudy, státní zástupci a nejrůznější neziskovky snaží nahradit volitelný parlament.

K. Janyška 13.6.2019 13:21

Je to opačně.

To svět zachrájil ji.

Vím, že to autor myslí jako nadsázku... Dzp.

J. Novak 13.6.2019 11:50

I kdyby se celé lidstvo po*..., tak s tím nic neudělá

Ať se slavná Greta postaví na hlavu a odráží se přitom ušima, celá EU zhasne a bude chodit pěšky, jezdit na oslech,..., tak se stavem ovzduší nic moc nezvládne. Vulkány světa toho produkují deseti či stamilionkrát více, než celé lidstvo a jeho průmysl dohromady. Rovněž tak třeba podmořské výrony metanu (bahenního plynu). Asi nejlepší bude, když zkusíme nějaký ten vulkán ucpat tím, že do něj tyhle "aktivisty" naházíme.

J. Kouřil 13.6.2019 12:04

Re: I kdyby se celé lidstvo po*..., tak s tím nic neudělá

Lidstvo produkuje asi 3% celkové produkce CO2 na zeměkouli. Klima na zeměkouli a její příroda jsou totož založeny na uhličitanovém cyklu, produkci a přeměně CO2 .

Loni zveřejněné výsledy satelitního měření rozložení metanu na zeměkouli pak ukázaly, že jeho hlavní zdroje se nekryjí s lidským osídlením. Ale výsledky nikdo nekomentuje, protože se oteplovacím fanatikům nehodí do krámu. Takže krávy v Austráílii s vakem na metan jsou jasnou ukázkou, že blbost na světe kvete. A díky tomu je možné, aby někdo Gretě vkládal do úst nesmysly a celý svět tomu tleská. Je na tom totiž v průměru mentálně podobně jako chudák Greta.

M. Mikulec 13.6.2019 12:28

Re: I kdyby se celé lidstvo po*..., tak s tím nic neudělá

:-))) Lidi musí být neustále něčím strašeni. Mně globální oteplování nestraší: úroda několikrát do roka, v zimě se nebude muset topit- taková hrůza to není. Naopak.

J. Vintr 13.6.2019 23:21

Re: I kdyby se celé lidstvo po*..., tak s tím nic neudělá

Těšíte se marně. Zatím to vypadá, že se neotepluje. A i kdyby, tak nějaké dva stupně příroda ani nezaregistruje.

M. Šejna 13.6.2019 12:43

Pane Kouřile

problém je, že těch 97% přirozeného CO2 dokáže Země "točit" v uhlíkovém koloběhu. Ta 3% navíc od lidstva ale Země neumí uložit zpět do zemské kůry, takže každým rokem něco CO2 přibude v atmosfeře a dost toho absorbuje oceán, který se tím okyseluje.

J. Kouřil 13.6.2019 12:51

Re: Pane Kouřile

To je ale teorie přitažená za vlasy. Už někdo zjistil proč příroda odmítá lidská 3%? Že by Gaia?

Přirozené emise CO2 kolísají během let, nejsou stabilní a kolísání je zneužíváno jako argument o vivu člověka těmi, kterým stačí víra a nepotřebují žádné důkazy.

M. Šejna 13.6.2019 12:58

stačí umět matematiku a fyziku, pane Kouřile

Vemte si kýbl, pane Kouřile, a zkuste toto:

nalejte do něho 9,7 litru a pak těch 9,7 litru zas vylejte. Nezbyde tam nic, že? Považiujte to za přirozený koloběh.

Pak tam ale nalejte 10 litrů a 9,7 litru vylejte. A tohle opakujte 10-krát. Kolik litrů Vám tam po desátem pokusu bude přebývat? A to se ten kýbl ani nemusí jmenovat Gaia.

P. Grigar 13.6.2019 14:40

Re: stačí umět matematiku a fyziku, pane Kouřile

.. a prosím, pane učiteli, jak ta moudrá matka příroda dokáže odlišit ta nešťastná 3% CO2, produkovaná hloupými lidmi?

M. Šejna 13.6.2019 14:54

hloupý studente Grigare

vemte to tak, že ta chytrá příroda dokáže zlikvidovat 94% své vlastní produkce plnů, a ktomu ještě 3% procenta od lidí. Zbývající 3% přírodní produkce už příroda nedokáže absorbovat.

Pokud ani tenhlé polopatický příklad hloupý student Grigar nechápe, bude vhodnější navštěvovat kurzy matematiky pro dospělé, nebo mu odebrat řidičák, protože to hraničí s nesvéprávností.

P. Grigar 13.6.2019 17:38

Re: hloupý studente Grigare

..tož prosím, pane moudrý učiteli Šejno.. tak nějak mi vychází, že ta 3% přírodní produkce ročně, která moudrá příroda nedokáže absorbovat, nás měla už dávno zničit. Moji svéprávnost pravidelně posuzují(1x ročně) odborníci. Zatím dobrý.. 146 bodů. Já vím, není to moc, ale mě to stačí

V. Církva 13.6.2019 21:52

Re: hloupý studente Grigare

No to je divné vysvětlení. 3% příroda vstřebá, 6 už ne. Spíš by bylo dobré napsat že spalujeme v krátkém čase (stovek let) rostliny které se vytvářely miliony let.

Pak je logické že příroda nemusí zvládat působení tohoto fenoménu v posledních staletích. I to však nebylo dostatečně jasně prokázáno.

J. Vintr 13.6.2019 23:27

Re: hloupý studente Grigare

A kdo a jak přišel na ty tři procenta? Lídé možná dokážou velmi přibližně odhadnout produkci CO2 lidskou činností, ale jakékoliv odhady bilance CO2 v přírodním koloběhu si jen můžou cucat z palce.