22.9.2019 | Svátek má Darina


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 29.7.2019 18:34

Ta nová euro "píp" si patrně plete EU s kontinentem!

Takže podíl EU na světových emisích CO2 je 9,5%. Podíl Ruska, Ukrajiny a Běloruska je dohromady 5,5%. Jak chce dosáhnout, aby KONTINENT neprodukoval žádné CO2 je tudíž záhadou...

A pokud si myslí, že Asie, která produkuje přes 55% světových emicí CO2 je bude snižovat, je blázen!

P. Rada 29.7.2019 21:39

Re: Patrně si sám ledacos plete.

Pane Vanuro popíráte zřejmě podobně jak autor fakt, že s hlediska klimatických dopadů dneška nejsou vůbec podstatné momentální imise ale kumulativní působení za celou minulou dobu a navíc v přepočtu na hlavu.

S hlediska budoucnosti je tuplovaně mnohé otázkou ale jistotou zůstane i nadále prvotní vklad.

V tomto směru patří česko mezi svým způsobem největší světové hříšníky a je mezi nejzaostalejšími v nápravě.

Napravit součastnou katastrofu místních lesů a další projevy sucha se ale uhlobaronům minulých 20let ani soudruhům totalitní éry kteří závodili o světovládu zjevně nechce.

Chováte se tedy oba s hlediska technického pojetí problému jak "blázni", kteří nerespektují obecně platné fyzikální principy ani současnou situaci natož její výhled. U Vás je to o to větší problém kolikrát časteji jste na tento aspekt byl upozorněn a s jakou vytrvalostí fakta ignirujete.

P. Han 29.7.2019 21:54

Re: Patrně si sám ledacos plete.

Do napravování katastrofy našich lesů z totalitní éry se náš stát pustil hned na začátku 90. let. Patrně si s vaší selektivní pamětí nevzpomínáte, jak tenkrát vypadaly Krušné hory a Jizerky. A napravovalo by se dál, kdybyste do toho vy a vaši zelení soudruzi nehodili vidle. A od začátku "vaší éry" se snažíte, aby Šumava vypadala stejně, jako Jizerky před 30 lety.

L. Novák 29.7.2019 22:59

Re: Patrně si sám ledacos plete.

Blb "Rada" sem přichází agitovat za zelenou víru a jakákoliv argumentace je marná...

J. Kombercová 29.7.2019 23:35

Re: Patrně si sám ledacos plete.

Na přelomu devadesátek jsme jezdili do Krušných hor (nad Osek)... místní s černým humorem tenkrát říkali, že se k nim jezdí Japonci učit, jak se pěstují bonzaje.

J. Lukavsky 30.7.2019 14:53

Re: Patrně si sám ledacos plete.

"kumulativní působení za celou minulou dobu" jakým mechanismem je zajištěno, že se ten CO2 vyprodukovaný spalováním fosilních paliv nezamíchal do cyklu C na Zemi a třebas (alespoň částečně) nerozpustil v oceánu, neuložil do biomasy lesa, nevysrážel do uhličitanů na dně oceánu..... Člověk přidává do koloběhu C na Zemi spalováním fosilů cca 2% C, z toho Evropa 10% a ČR 1%, čili prd. Hlavní podíl na koloběhu C je respirace půdy, čili hnití organiky. J.L. end