18.9.2019 | Svátek má Kryštof


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 29.7.2019 9:09

autorovo klima-ignorantské furt dokola

Už to tady na Psu začíná být nudné. Toto je další článek, který na jedné straně opravněně kritizuje alarmistické blbnutí kolem AGW, aby celý článek v závěru totálně znehodnotil tvrzením, že AGW není dokázáno. A dokonce to tvrzení dnes autor "vylepšil" prohlášením, že alarmisty "nezajímají výsledky nejnovějších vědeckých poznatků o vztahu vývinu CO2 a oteplování planety".

Protože nejsem alarmista, tak mě ty údajně nové vysledky poznatků o CO2 velmi velmi zajímají. Takže bych se rád od autora nebo jiného místního skeptika něco o těch nových výsledcích dozvěděl. Jenže tohle mi asi autor ani jiný popírač nedopřeje, protože žádné nové VĚDECKÉ vysledky, které by změnily názor na CO2, neexistují.

P. Rada 29.7.2019 9:30

Re: autorovo klima-ignorantské furt dokola

Nevím ale pochybuji, že Vám zde někdo věcně odpoví na otázku "vědeckých výsledků. Možná by jste však v mezičase Vy sám dal odpověd na to co považujete za "alarmistické blbnutí".

Vezměme to věcněji na příkladu. Můžete mě pracovně považovat za alarmistu a zkuste mi tedy vysvětlit proč považujete situaci G.W s gradientem už větším než 0.15C/ dekádu a minimálně tedy dvouřádově větším, než jaký se planetě globálně projevil za posledních min 55milionů let (od období PETM) za běžnou?

Jako "alarmista" tvrdím, že jde o ojedinělou a pro produkci biosféry krajně nebezpečnou anomálii která nejspíše bude mít v navíc ojedinělé civilizační situaci ojedinělé následky.

Varuji - chcete-li "Alarnuji": ... Nepřehlížejme to jako doposud! (furt dokola)

M. Šejna 29.7.2019 9:42

pane alarmisto Rado

já jsem vzděláním stavař-ekonom, takže se vždy zajímám o to, co lze budovat efektivně a jaké mají různé stavby a opatření měřitelné výsledky.

A právě z tohoto důvodu považuji boj proti emisím CO2 za zcela zbytečnou věc. Už přes 20 let se nákladně bojuje proti růstu CO2 a výsledkem je stále stejně rychlý růst tohoto plynu v atmosfeře. Proto je ten boj nejen marný, ale hlavně mimořádně neekonomický.

Z tohoto důvodu by se měly finance přesunout do adaptace na klima s vysokým obsahem CO2 a s vysokými průměrnými teplotami. Nic jiného nám totiž nezbývá.

P. Rada 29.7.2019 10:34

Re: pane Šejno

Respektuji, že jste stavař. Zkusím tedy jakoby s oboru. Když za stavařem někdo s vědců (ipcc...) přijde s tím, že stavba by měla vydržet fungovat i celé další století ale v tu dobu už tam v projektované studni nejspíše nebude voda - nebo ji tam všude kolem bude moc ... - tak bych čekal, že jako solidní stavař "zabojujete" za změnu projektu i s tím že by to ohrozilo momentální ziskovost a navodilo skluz v příjmech za dílo.

Variana ale je adaptačně prohlásit, že dotyčný vědec je nejspíše alarmista.... ale přeci jen něco pro sychr sadaptovat, na menší spotřebu a zpevnit zdivo, mírně prohloubit studnu... Přitom se ale moc finančně neexponovat a udělat jen nejnutnější změny před dokončením aby stavba fungovala ještě v legislativně dané garanci. Další důsledky nepohodlné pravdy o vzdálenějším budoucnu a následné dopady už nyní velmi pradvěpodobných nedomyšleností nejspíše ponesou jiní.

Ale pozor! Malá změna. Budou tam nejspíše bydlet i některé vaše děti. Některé z nich přitom už nyní zavětřili, že s nimi hrajeme ošklivou investiční hru o jejich vzdálenější budoucno a začínají se vzpouzet - i když legislativně jsou to spíše ještě otroci. Zároven někteří dospělí už vědí, že Zemi nedědíme po předcích - ale máme ji vypůjčenou od našich dětí ... "Exupery".

Nic jiného nám opravdu nezbývá? Nemáme se snad ekonomicky lejlépe za celé věky?

M. Prokop 29.7.2019 11:16

Re: pane Šejno

Máme. Tak se zelenáči snaží to zničit a vrátit nás na stromy.

M. Šejna 29.7.2019 11:20

dal jste si vlastní gól, pane Rado

to, co popisujete, je projektantova úprava projektu na budoucí stav krajiny a klimatu. Tedy adaptace stavby na budoucí klimatické podmínky.

Vy ale tady prosazujete něco jiného. Vy chcete, aby projektant bojoval proti CO2 tím, že zruší u domu odběr elektřiny a zemního plynu, k domu nepřivede silnici, protože má nízké aldebo, a dům postaví jen z materiálů, které nebyly vyrobené pálením nebo tavením (tj. bez cementu, vápna, cihel, oceli atd.)

Ten Váš směr není adaptací, ale návratem do doby kamenné.

P. Manda 29.7.2019 14:39

Re: dal jste si vlastní gól, pane Rado

V tomto s vámi souhlasím.