Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KJ

K. Janyška

22. 6. 2011 8:56
Zelení jsou lháři z podstaty... Dzp.

0 0
možnosti
PR

P. Rada

22. 6. 2011 11:35
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

Jeli cílem pro pana Janyšku či Kremlíka mít kolektivního viníka - pojem - který brzdí rozlet ponáspotopářům, developerům a dalším tunelářům planety,  pak nadnárodní Greenpees jsou skutečné s podstaty ideálním příkladem - to tedy opravdu bez lhaní.

Osobně mám za to, že když už na ty co rozkrádají a devastují životní prostředí ve velkém stylu je krátká jak legislativa tak výkoná státní moc... tak je třeba alespon tak jak to dělá Kremlík připomínat, že jsou lidé co si to nenechávají líbit a dokonce dávají konstruktivní podněty jak dál i organizacím v rámci OSN.

To je ovšem navztek jiným, co jim jen připomínání omezenosti celosvětových zdrojů zvedá adrenalin... a tak proto lžou s této podstaty o tom jak prolhaná je protistrana. Kdo se v tom pak má vyznat?

0 0
možnosti
RL

R. Langer

22. 6. 2011 11:57
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

Vyznat se v tom dá velice snadno, čísla mluví jasně, pouze věřící s tím mají problém...

0 0
možnosti
JA

J. Anděl

22. 6. 2011 14:08
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

Která čísla? Ta, která jste si sám naměřil a ověřil?

0 0
možnosti
VK

V. Kremlik

22. 6. 2011 12:40
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

Pane Rado, klimatismus není o ochraně přírody. Nevím, proč sem pletete ochranu přírody? Jak to souvisí? Klimatismus to jsou prave tunelari - nacpat si kapsy nasimi penezi. Jste-li proti tunelarum, jsme na jedne lodi. A jestli vas stve, ze lide klimatikum neveri, stezujte si u IPCC a Greenpeace. To oni mají tento propad důvěry nasvedomi svym jednanim.

0 0
možnosti
JA

J. Anděl

22. 6. 2011 14:16
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

A není to jen takový souboj titánů? Prostě jedna komerční grupa bojuje s druhou komerční grupou, která ve finále přežije a bude vyžírat lidi, kteří ani s průběhem boje, ani s výsledkem vůbec, ale vůbec nic nenadělají? Prostě byznysmen proti byznysmenovi. Nebo mafíán výpalník s druhým mafiánem. "Teď jdeš tam a já zas sem, kdo z nás dvou dřív vydrancuje celou zem?"

Souhlasím, že, s ochranou životního prostředí to nemá nic společného, ba asi ani se změnami klimatu.

Reakce však není racionální, stačí si přečíst příspěvky pana Janyšky. Reakcí je začasto popření jakýchkoliv snah pečovat o prostředí, ve kterém žijeme. To není akademická úvaha, to může být realita.

0 0
možnosti
PR

P. Rada

22. 6. 2011 14:56
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

Ano pane Kremlík jsem proti tunelářům.  Toto tunelování se dnes např. v okolí Prahy provádí transfotmací peněz kohosi z dalekého zahraničí přes beton bytové výstavby na zelené louce - polích.... už tak masivně, že volných bytů je nadbytek a cena bytů tak rapidně klesá.... a přesto se to komusi stále vyplácí a proprané korunky nájemníků odtékají zas kamsi za hranice.... To vše stojí navíc energii a ta se převážně získává právě neobnovitelně.

Analogicky se takto donedávna investovalo u nás do fotovoltaiky... a ještě nyní odtéká přes el vedení třetina severočeského uhlí do světa ač ho máme už jen na jednu generaci ... a co že bude pak? Je vůbec morální se na to ptát?

Lidé jak jsem si v průzkumech všimnul hlavně nevěří dnešní Nečasově vládě - neštve mi to - jen mi mrzí, že ani tato koorupcí prošpikovaná parta nemá k sobě silnou a realistickou alternativu.

Už tím jak se opakovaně věnujete IPCC - která ač neslavně přeci jen ukazuje schopnost celosvětového konsensu - tak připomínáte, že tento konsensus je nutný a to jak v celosvětovém postoji k vývoji klimatu tak k postihu těch tunelářů, jejichž odpad znečištuje ovzduší povětrné i duchovní.

0 0
možnosti
VK

V. Kremlik

22. 6. 2011 18:03
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

Rada: Už tím jak se opakovaně věnujete IPCC - která ač neslavně přeci jen ukazuje schopnost celosvětového konsensu - tak připomínáte, že tento konsensus je nutný a to jak v celosvětovém postoji k vývoji klimatu tak k postihu těch tunelářů, jejichž odpad znečištuje ovzduší povětrné i duchovní

Kremlik: Jenze ta IPCC nevytvari nejaky konsensus s cilem postihu onech tunelaru. Naopak ona je temi tunelari sama rizena jako jejich loutka...

0 0
možnosti
PR

P. Rada

22. 6. 2011 19:35
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

...."ona je temi tunelari sama rizena jako jejich loutka..."

To je pak ale pane Kremlík velmi rafinované celosvětové spiknutí nebývalých rozměrů. Připadá mi tak důmyslné - až nesrozumitelné, že je pro mě těžké prohlédnout jeho triky. Ještě, že máme tak prozíravé duše obětující neohroženě svou invenci na oltář vlasti a téma klimatu tak neupadne v zapomění.

0 0
možnosti
VK

V. Kremlik

22. 6. 2011 20:43
Re: Kteří že jsou lháři z podstaty?

Aha. A kdyz se po celem svete rozsiril freudismus, mesmerismus nebo marxismus (dodnes kvete na zapadnich universitach), to je take spiknuti? Neni to spise prirozeny chod lidske hlouposti a chamtivosti jdouci ruku v ruce? 

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz