30.7.2021 | Svátek má Bořivoj


Diskuse k článku

KLIMA: Experiment CO2

Tento text je lapidárním výtahem (‚pro blondýny‘) ze dvou podkapitol rozsáhlejší rozpracované kritické studie na téma „Fosilní paliva, energetika, externality a Green New Deal“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Turek 22.5.2021 6:29

Tak si Vám nad intelektuální i etickou úrovní diskuse pod článkem zoufám. Že klimatická přísávárna, ať už jde o CO2 nebo co jiného (OK, ozónová díra se zatím stáhla do nory a líže si rány), je pokrytecký boj o místa u koryt s nekonečnými zdroji šlichty, je jasné už dost dlouho (Bjorn Lomborg, m.j.).

Napadá přirovnání (není originální ani moje) - jsme na vědecko-technické úrovni druhé poloviny 14. století a flagelanti přinucují úřady k vydávání a hlavně výnosnému prodeji odpustků - a těm se to hodí do krámu: můžou vybírat, omezovat, zakazovat a vládnout.

A bude to jako řemen, tak řečeno, a nikdy jinak! A tak uvidíme, jestli či spíš kdy dojde k církevní reformaci téhle ošklivé frašky. Tehdy to trvalo asi 50 let. Mezitím to bude na úroveň koncentrací CO2 i ozónovou díru mít podobný vliv, jako měl v druhé polovině 14. století prodej odpustků na šíření moru, že.