16.9.2019 | Svátek má Ludmila


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Janyška 24.7.2019 8:58

Ano, lidská hloupost a domýšlivost ničí naděje lidstva.

O tom však vy tady i jinde víte velké hovino, autora nevyjímaje. Zelené šílentsví hloupých lidí je kutečně na úrovni náboženských fanatiků... Dzp.

P. Rada 24.7.2019 9:15

Re: Ano, lidská hloupost a domýšlivost ničí naděje lidstva.

Pane Janyško máte v ledačem pravdu.

Mýlíte se ale zřejmě v tom, že sebe považujete za vyjímku.

Mýlíte se prostě proto, že nejste schopen učinit žádnou předpověd. V tomto směru má vaše okolí pravidelně navrch - dělá totiž alespon nepřesné předpovědi. Až s míry úspěšností předpovědí lze pak usuzovat na pravdivost teze a tedy její obecnou platnost i do budoucna.

Z. Lapil 24.7.2019 10:08

Re: Ano, lidská hloupost a domýšlivost ničí naděje lidstva.

Souhlas s tím, že pan Janyška není extra výjimka. Co se ale týká "jeho" kritiky socialismu skrze spontánní řád atd., předpovědi se dopouští a ty předpovědi funují. Ta předpověď - velmi zhruba - zní: socialismus a vůbec příkaznictví funguje ekonomicky výrazně hůř, než svobodná ekonomika.

Viz například Hayekovy Omyly socialismu. Nebo starší, kratší(!) a mnohem(!!!) čtivější a pochopitelnější: https://www.mises.cz/literatura/co-je-a-co-neni-videt-56.aspx.

J. Ganaur 24.7.2019 11:14

Re: Ano, lidská hloupost a domýšlivost ničí naděje lidstva.

Já tu předpověď mám, za cca 150 let se zase ochladí, za několik tisíc let zase přijde doba ledová (velká).Ale je to předpověď na dvě věci, na nic a na h.....

Zrovna tak i ta Vaše opačná.

P. Rada 24.7.2019 15:20

Re: Ano, lidská hloupost a domýšlivost ničí naděje lidstva.

Předpověd podle libosti si může udělat kdo chce jak chce právě tak jako Vy.

Já jsem měl ale namysli věrohodnou předpověd a ta se dělá na základě ověřitelných faktů a předpokladu, že fyzika bude dál platit zhruba tak jak dnes. Podle této předpúovědi se ale doby ledové v nejbližších desetitisíciletích opakovat s praktickou jistotou nebudou. To prostě proto, že je pravděpodobnější celé miliony let odzkoušený scénář, že při koncentracích nad 400ppm k zalednění planety poslední stamiliony let nedocházelo.

J. Lukavsky 24.7.2019 20:15

Re: Ano, lidská hloupost a domýšlivost ničí naděje lidstva.

"za cca 150 let se zase ochladí" No podle jedné předpovědi založené na oscilacích aktivity Slunce se malá doba ledová dostaví už za 15 let cca. a bude na 30 let cca. Takže jsem zvědav jak se s tím popasuje sv. Gréta co předpovídá uvaření Země za 12 let. Nebo že by se za 12 let uvařila a 3 roky nato zamrzla? Snad se toho dožiju! J.L.