20.1.2021 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

KLIMA: Dopis z lásky

Neboj se, nejsem zamilovaný do tebe. Tento dopis píšu z lásky k politicky nezávislému a poctivému vědeckému poznávání světa kolem nás.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 28.5.2019 13:30

O tomhle Greta nemá čas přemýšlet.

Má totiž Poslání, víme? Je tak nějak Vyvolená. Jinak by s ní nehovořil sám Papež. Možná k ní dokonce promlouvá Bůh!!! Tak že poklekněte, chásko nevzdělaná!!!

P. Zinga 27.5.2019 20:30

Metamorfóza: z Brontosaura tyranosaurus.

Ano, za našeho přihlížení se lidstvu spíše prospěšný Brontosaurus (pro mladé: ekologické hnutí za komoušů, v dnešním ptydepe "antikomunistické", protože v konfliktu s režimem) se proměnil v tyranosaura, usilujícího o vládu nad lidmi (až na některé, že?).

P. Rada 27.5.2019 20:42

Re: Metamorfóza?

Zas zaznívají fašistické myšlenky: .."tyranosaura, usilujícího o vládu nad lidmi (až na některé, že?)".

..."Jelikož já nehodlám slevit na své životní úrovni, je pro mě nezbytné, aby halda lidí přestala dýchat. Měli by to být ti, co chtějí "zachránit klima", škoda jich nebude.".

(Autor: P. Zinga Datum: 10.5.2019 10:0)

P. Zinga 27.5.2019 21:04

Re: Metamorfóza?

Ale jděte , pane Rado,, říká Vám něco ironie? Na rozdíl ode mě to Vaší guru myslí smrtelně vážně:

" Jedna Amerika zatěžuje zemi mnohem více než dvacet Bangladéšů. To je hrozná věc. Abychom stabilizovali světovou populaci, musíme denně odstranit 350 000 lidí. Je to hrozné říct, ale je stejně špatné, neříkat to . “

- Jacques Cousteau , UNESCO

Už máte pořadové číslo?

P. Zinga 27.5.2019 20:25

Farizejství rudozelených fašistů:

Zatím co "pravicovým populistům" je vytýkáno šíření "nepodloženého strachu" před následky masové imigrace nekompatibilní kultury, stejnou hubou lepšoidé blahořečí švédskou Marfušu, usilující (úspěšně!) o vyvolání paniky. Zatím co v případě imigrace jsou následky dokazatelné, bláboly Marfuši (ona v ́dí CO2 v atmosféře!) jsou na úrovni pomocné školy a bez jakéhokoliv vědeckého fundamentu.

L. Novák 27.5.2019 20:12

Moc pěkně napsáno! Díky!

:-)

D. Mach 27.5.2019 19:17

Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Pan Roller má zálibu neustále někoho k někomu přirovnávat. Těžko říct ke komu by připodobnil sebe, kdyby byl na sebe tak kritický, jako je na druhé. Opak je pravdou. Pan Roller se domnívá, že vše ví a že jen jeho názory jsou ty pravé. Nic ho nevytrhne z jeho samolibosti a nafoukanosti. A jako terč si vybere malou holku. Přitom minimálně polovinu jeho názorů lze snano vyvrátit. Pokud třeba králíci vyžerou louku na krátký anglický trávník, tak nejen že se na takové louce motýlům nedaří, ale ještě navíc tráva nechrání vodu v půdě proti zrychlenému vysychání a nezachytává ranní rosu. Sekání trávy je ten nejklasičtější příklad toho, co děláme špatně.

M. Jandáková 27.5.2019 19:35

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Pan Roller se domnívá, že vše ví a že jen jeho názory jsou ty pravé. (nepodložené obvinění) Nic ho nevytrhne z jeho samolibosti a nafoukanosti (nepodložené obvinění). A jako terč si vybere malou holku.

.

Pane Machu, je třeba se rozhodnout, zda mají posluchači brát to, co říká "malá holka" tak vážně, jakoby mluvil dospělý a také se tak tomu stavět (pozitivně / odmítavě) ANEBO ne. Protože brát do boje dospělých dítě by bylo odsouzeníhodné.

P. Rada 27.5.2019 20:32

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Odsouzenihodné skutečně je, že dospělí se chovají vůči šancím dětí na plnohodnotný život často jak zloději hlásající předně právo si ho co možná užít. Argumentují trvalým růstem, rostoucí diskontní sazbou, plnými regály zboží ... a "po nás potopa".

Naopak Greta podala obdivuhodný výkon když na svůj věk neobvykle precizně zformuloala před Evropským parlamentem o co mladým jde. Docela jiný pohled, než dnešní Klausové, Kremlíkové, Zingové... měl už kdysi Exupery:

..."Nedědíme Zemi po našich předcích nýbrž si ji půjčujeme od našich dětí".

Jaké lesy, půdu, vodu... přenecháváme dětem?! Lesy celoplošně odumírají, půda celostátně ztrácí bonitu a podzemní vody na většině území obsahují rezidua pesticidů. To vše jak nikdy v historii. A já i od relativně nejrozumějších kteří alespon respektují data o změnách klimatu, opakovaně čtu, že ... JE TŘEBA SE NA TOTO OKRÁDÁNÍ DĚTÍ ADAPTOVAT?!"

L. Novák 27.5.2019 22:17

Re: Zelený magor - MAŠÍBL Rada

Blbe, už konečně táhni do blázince!

M. Pecka 31.5.2019 13:54

Re: Zelený magor - MAŠÍBL Rada

Jako byste mi, pane četl myšlenky!

J. Lukavsky 28.5.2019 7:22

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

"Protože brát do boje dospělých dítě by bylo odsouzeníhodné." No je to jako když při rozvodu si jeden rodič vezme jako zbraň malé dítě (společné) a vydírá tím druhého partnera. A soudy mnohdy nepraští toho vyděrače po papuli jak by velel zdravý rozum, ale přihrávají mu. J.L. end

P. Zinga 27.5.2019 20:20

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Machu, blábolíš. Větší plocha trávy znamená větší odpařování. A vyvrať tu polovinu, prosím.

A tajky bys měl vědět, že např, na horských pastvinách pravidelné spásání udržuje rozmanitost, i těch tvejch motýlů.

Normální , omezené městské "znalosti" zeleňouše.

Zelenění roste kvadraticky se vzdáleností od skutečné přírody.

Z. Roller 27.5.2019 21:41

Re: Zase je vše špatně ... ale ne u Grety

Pane Machu, kdybych se chtěl k někomu přirovnávat, asi bych se přirovnal ke Švejkovi nebo ke slečně Marplové. Ti také neustále někoho k někomu přirovnávali.

Historie modráska černoskvrnného v Anglii je dobře zmapovaná a publikovaná. Bez těch mravenců jejich housenky nepřežívají. Něco jiného je anglický trávník, který je skutečně chudý na motýly (ale travaříci tam žijí také) a přírodní travní porost, kde stačí pár trsů mateřídoušky, aby se housenky v první fázi vývoje nasytily, a taky je rozdíl mezi králíky a sekačkou. Jinak pokud máte trávník a pod vlivem internetových článků jej sečete méně často a na větší výšku trávy, pak opravdu děláte dobře a bráníte jeho vysychání.

K. Janyška 27.5.2019 18:11

Pošuci bez znalosti vedecké kompozitivní teorie,

tedy výhradně vědeckého výkladu lidského světa, tedy zejména principů, na kterých lidský svět vyrostl a stojí, řádí a přivádí lidstvo do problémů. Myslí si totiž něco jiného, než by si měli myslet. Bodejť, mají v palicích msrxismus a ano to nevědí.

Případ tohoto nemocného děcka je ze strany těchto dacanů jistým druhem pedofilie... Dzp

M. Pechar 27.5.2019 18:20

Komnegativní pošuk

Komnegativní Janyško, jděte se už konečně vycpat.

K. Janyška 27.5.2019 21:17

Re: Komnegativní pošuk

To budete muset vy. Vy máte prázdnou hlavu, to půjde dobře... Dzp.

M. Pechar 28.5.2019 2:15

Re: Komnegativní pošuk

Ano, vy ji máte vycpanou komnegativními nesmysly, vám už tu hlavu vycpat nelze. Gratuluji.

Už jste někdy odpověděl panu Krejčímu?

http://archiv.neviditelnypes.lidovky.cz/clanky/2005/07/44865_11_0_0.html

Nebo chcete být neustále za komnegativního žvanila?

O. Zuckerová 28.5.2019 0:05

Re: Pošuci bez znalosti vedecké kompozitivní teorie,

Já myslím spíš, že zoofilie. Oslavování, zbožňování a hýčkání telete.

J. Jurax 27.5.2019 16:49

"... v nevysvětlené statistické koincidenci pozorovaných jevů hledá a najde příčinná souvislost. Politicky použitelná příčinná souvislost."

No nevím, já například vypozoroval taky jednu koincidenci. Vlastně dvě navzájem inverzní. Vysvětlit neumím.

Totiž jak se začalo globálně oteplovat, začaly mi padat vlasy až tak, že mám teď čelo vysoké jak Lenin nebo poručík Kojak. A teď nevím, zda to je důsledkem globálního oteplování nebo nedejž bohové dokonce obráceně, že mé plešatění zapříčinilo globální oteplování nebo aspoň blbnutí kolem něho. A bohužel mne zatím nenapadlo, jak těchto obou nesporných koincidencí politicky využít samozřejmě ku svému prospěchu.

Ale dopis je to hezky napsaný, akorát že u greténů se pro myšlénky v dopise obsažené porozumění patrně nenalezne.

P. Zinga 27.5.2019 15:57

Pomalu, pane Šejno!

O fixlování, kterému se říká tuning.

https://www.eike-klima-energie.eu/2019/05/22/kritik-an-der-treibhaus-klimawandelhypothese-teil-1-durch-tuning-zu-passenden-modellen/

A ještě něco osobního:

Podle "vědců" navýšení dodané energie o 1% (Z cca 300 na 303W/m2) zvýší teplotu o 6% (z 15°C na 16°C), já mám ale jiné zkušenosti, potvrzené praxí: navýšením teploty v bytě o 1°C se zvýší náklady (=spotřeba) o 6%.

TZV. skleníkový efekt odporuje termodynamickým zákonům, z nichž jeden říká, že teplo lze předávat pouze teplejší těleso chladnějšímu. Kolik °C si myslíte, že má molekula CO v 10km výšce?

M. Šejna 27.5.2019 17:16

ještě pomaleji, pane Zingo

o jakém navýšení dodané energie o 1% píšete? Kde jste přišel na těch 300 a 303 W/m2?

Odkdy je zvýšení teploty z 15°C na 16°C zvýšením teploty o 6%? Chcete nám tu tvrdit, že zvýšení teploty z 1°C na 2°C je zvýšení o 100% ?

A o kolik procent je zvýšení teploty z 0°C na 1°C? O nekonečno?

P. Zinga 27.5.2019 20:15

Re: ještě pomaleji, pane Zingo

Pane Šejno, podle Vaší teorie se "skleníkovým efektem " vrací na Zemi 324W/m2, navýšení "kvůli CO2" o 3,1W/m2 je zhruba navýšení příkonu o 1%. Toto 1% energie navíc má způsobit zvýšení teploty v našem pokoji (zemská přízemní atmosféra) z "ideálních" 15°C o 1°C, to jest o 6%.

Je "1" z "15" 6%?

O kolik procent je podle Vás zvýšení z 1 na 2?

P. Zinga 27.5.2019 15:33

Diskusní příspěvek k článku

ve které jsouněmecké výsledky označeny za "vítězství Grety":

Tizian

Ein Sieg der Infantilität. Nicht mehr und nicht weniger. Und die vielen Naiven, Bekloppten und Gläubigen klatschen dazu. Wie Broder schon richtig sagte, die größte nichtüberdachte Irrenanstalt der Welt.

"Vítězství infantility, nic více a nic méně. A ti mnozí naivní, praštěný a věřící tomu tleskají. Jak již správně řekl Broder (něm. novinář-P.Z.): největší otevřený blázinec světa".

L. Severa 27.5.2019 14:14

Důležitá věta:

" Poctivost vědeckého bádání spočívá v tom, že dosažené výsledky jsou vždy ověřitelné,..." Ovšem někdy si věda pomůže hypotézou. Domnívám se, že celý problém se pohybuje v oblasti hypotéz. Mládež bojuje za něco, co bere vážně jen malá část světa, zatím co ostatní budou ty smrady vypouštět dál. Nechci být prorokem, ale o prázdninách vše skončí.

J. Jurax 27.5.2019 16:51

Určitě. O prázdninách nelze chodit za školu, naopak je třeba odletět do teplých krajin k moři.

V. Petr 27.5.2019 13:46

Nikdo mi dosud neodpověděl na můj jednoduchý dotaz

jaký bude vliv dále se

zvyšujících koncentrací CO2, když absorpce na příslušných čarách IR

spektra se už dnes blíží 100%?

M. Šejna 27.5.2019 13:56

pane Vaňuro

zkuste toto:

https://www.esrl.noaa.gov/gmd/aggi/aggi.html

Z uvedeného plyne, že zvýšený skleníkový efekt způsobil, že napřiklad loni dostával povrch Země o 3,1 W/m2 víc energie, než před začátkerm průmyslové revoluce.

Porovnejte to s hodnotami, o jaké se mění Sluneční činnost v minimu a maximu aktivity (zhruba o 2 W/m2):

https://www.treking.cz/astronomie/solarni-konstanta2.jpg

M. Dvořák 27.5.2019 14:01

Re: pane Vaňuro

Před 1000 let bylo stejně teplo a Grónsko bylo zelené a mělo lesy.

Pak se začalo ochlazovat a to vyvrcholilo v 17. století. A znovu se otepluje...

M. Šejna 27.5.2019 14:12

ach jo, další blud ignoranta

Gronsko bylo tak zelené před 1000 roky, že tam je dodnes ledovec starý přes 100 tisíc let. Jak to ten ledovec udělal?

Stejně teplo před 1000 roky nebylo. Nejsou o tom žádné věrohodné důkazy. Bylo tehdy sice tepleji, než v 17.století, ale nebylo tepleji, než v současnosti.

static.skepticalscience.com/images/compare_recons_with_crutem_1.png