Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PV

P. Václavík

20. 6. 2011 10:31
Takový dárek V.Klaus asi nečekal

Dostal dárek od vědců z americké Národní sluneční observatoře (NSO) a

Výzkumné laboratoře vzdušných sil USA. Předpovědi potvrzují nebude se

oteplovat, ale ochlazovat. http://vaclavik.blog.idnes.cz/c/197357/Takovy-darek-VKlaus-asi-necekal.html#t2" target="_blank">celý článek

0 0
možnosti
PR

P. Rada

20. 6. 2011 20:49
Re: Takový dárek V.Klaus asi nečekal

On je to dárek poněkud podezřelý z hlediska faktů na jejihž místě se jen spekuluje. V tom textu totiž není vůbec hodnoceno jaký bilanční podíl ve W/m2 bude mít ten který známý vliv. Pokud např k dosavadnímu kladnému vlivu skleníkových plynů cca +1W nastoupí oproti dnešnímu nepatrnému nárůstu TSI, oceánským oscilacím... jeho klesající trend v hodnotách menších - a to je dosud pravděpodobné - nebot pokles sluneční aktivity odpovídá pouze jejímu 90tiletému cyklu - viz Daltonovo minimum http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2009030008 a nikoli Maunderovu minimu http://cs.wikipedia.org/wiki/Maunderovo_minimum

Pak se trend oteplování hned tak nezastaví a po jedné celé Sluneční periodě (22let) zas nastoupí běžná aktivita . Podstatnější vliv jak kolísání TSI mají ale Milankovičovi cykly - asi 5W/m2 i víc. Ty ale zatím alespon pro severní polokouli jsou na vzestupu a to může trvat i tisíciletí... Do té doby se ale život na planetě zřejmě radikálně změní i z dalších příčin. Doby ledové ale v kvartéru délkou jednoznačně dosud převažovaly nad obdobím klimatického optima ... Tak asi jednou V.K. ten ochlazovací dárek přeci jen dostane - a asi nejen on ale dost opožděně.... Klimatologické studie kde se bilancují vlivy dosud hovoří o tom, že to dřív jak koncem století to asi nebude a do té doby rychlost i hodnota GW půjde asi jako když stoupáme po schodech hodně poničených.... Snad to v Čechách nebude přespříliš namáhavý výstup.

0 0
možnosti
BV

B. Volarik

20. 6. 2011 3:03
To už jsme přece jednou slyšeli.

Poručíme větru, dešti....!

Moci chtivý levičák zase vystrkuje růžky. Tentokrát pod maskou boje za záchranu planety. Týpkové bolševicko fašistického ražení prostě pořád musízachraňovat svět.

0 0
možnosti
PR

P. Rada

20. 6. 2011 1:59
Matení.

Autor hned úvodem píše ..."Naši předkové tomu říkali „počasí“. Dnes se tomu samému říká klimatické

extrémy nebo poruchy klimatu"....

Pokud někdo zaměnuje pojem podnebí - tedy klima s pojmem počasí a rozvíjí na základě tohoto a dalších omylů své teze... Je to nejspíš zmatené vyprávění postavené na popletených významech a právě toto "matení" i pan Kremlík rád předvádí.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz