25.6.2022 | Svátek má Ivan


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Václavík 20.6.2011 10:31

Takový dárek V.Klaus asi nečekal

Dostal dárek od vědců z americké Národní sluneční observatoře (NSO) a

Výzkumné laboratoře vzdušných sil USA. Předpovědi potvrzují nebude se

oteplovat, ale ochlazovat. celý článek

P. Rada 20.6.2011 20:49

Re: Takový dárek V.Klaus asi nečekal

On je to dárek poněkud podezřelý z hlediska faktů na jejihž místě se jen spekuluje. V tom textu totiž není vůbec hodnoceno jaký bilanční podíl ve W/m2 bude mít ten který známý vliv. Pokud např k dosavadnímu kladnému vlivu skleníkových plynů cca +1W nastoupí oproti dnešnímu nepatrnému nárůstu TSI, oceánským oscilacím... jeho klesající trend v hodnotách menších - a to je dosud pravděpodobné - nebot pokles sluneční aktivity odpovídá pouze jejímu 90tiletému cyklu - viz Daltonovo minimum http://gnosis9.net/view.php?cisloclanku=2009030008 a nikoli Maunderovu minimu http://cs.wikipedia.org/wiki/Maunderovo_minimum

Pak se trend oteplování hned tak nezastaví a po jedné celé Sluneční periodě (22let) zas nastoupí běžná aktivita . Podstatnější vliv jak kolísání TSI mají ale Milankovičovi cykly - asi 5W/m2 i víc. Ty ale zatím alespon pro severní polokouli jsou na vzestupu a to může trvat i tisíciletí... Do té doby se ale život na planetě zřejmě radikálně změní i z dalších příčin. Doby ledové ale v kvartéru délkou jednoznačně dosud převažovaly nad obdobím klimatického optima ... Tak asi jednou V.K. ten ochlazovací dárek přeci jen dostane - a asi nejen on ale dost opožděně.... Klimatologické studie kde se bilancují vlivy dosud hovoří o tom, že to dřív jak koncem století to asi nebude a do té doby rychlost i hodnota GW půjde asi jako když stoupáme po schodech hodně poničených.... Snad to v Čechách nebude přespříliš namáhavý výstup.

B. Rybák 21.6.2011 14:39

Re: Takový dárek V.Klaus asi nečekal

Všechna ta minima sluneční aktivity jsou zahrnuta v různých fázích pohybu Slunce kolem těžiště sluneční soustavy. Ty fáze mají délky 179, 370 a 2402 (Charvátová cycle) let a do klimatických modelů IPCC nebyly zahrnuty (stejně jako ostatní sluneční cykly). Vliv sluneční aktivity na zemské klima souvisí pravděpodobně především s výraznými změnami jeho magnetického pole (a ne tedy s malými změnami jeho zářivého výkonu), jež způsobují změny intenzity kosmického záření, jež vyvolává změnu tvorby mraků.

Pokud ovšem nevíme kdy příjde nová doba ledová, pak s ohledem na to, že současná meziledová doba už trvá cca tak dlouho jako ta předchozí, jsou jakékoli předpovědi změn klimatu nesmyslné. Určitou útěchu nám dávají současné výpočty amerických vědců, podle nichž můžeme pokračováním v exhalacích CO2 oddálit nástup doby ledové až o 50 000 let.

B. Volarik 20.6.2011 3:03

To už jsme přece jednou slyšeli.

Poručíme větru, dešti....!

Moci chtivý levičák zase vystrkuje růžky. Tentokrát pod maskou boje za záchranu planety. Týpkové bolševicko fašistického ražení prostě pořád musízachraňovat svět.

P. Rada 20.6.2011 1:59

Matení.

Autor hned úvodem píše ..."Naši předkové tomu říkali „počasí“. Dnes se tomu samému říká klimatické

extrémy nebo poruchy klimatu"....

Pokud někdo zaměnuje pojem podnebí - tedy klima s pojmem počasí a rozvíjí na základě tohoto a dalších omylů své teze... Je to nejspíš zmatené vyprávění postavené na popletených významech a právě toto "matení" i pan Kremlík rád předvádí.

J. Brunner 20.6.2011 2:41

Re: Matení.

Matete Vy.Jestli někde víc naprší, nebo zafouká a je z toho místní katastrofa, je rozhodně počasí nikoliv klima.

P. Rada 20.6.2011 8:44

Re: Matení.

Cetl jste asi jiný než můj text. Podnebí nebo počasí vnímám jako podstatně roydílné pojmy. Vyhodnocování četnosti jevů počasí se pak teprve může - ale nemusí - hodnotit jako posun v podnebí - klimatu. Pan Kremlík toto předjímá a vybírá si k obrazu svému selektivně argumenty.

B. Rybák 20.6.2011 20:02

Re: Matení.

Pan Kremlík správně upozorňuje na to, že mnozí klimaalarmisté výkyvy počasí neseriózně používají jako důkazy (nebo důsledky) oteplování klimatu.

J. Kunes 20.6.2011 7:19

Re: Matení.

Pane Rado, ucelove zonglovani s pojmy pocasi a podnebi je typicke predevsim pro tzv. alarmisty. Treba vicekrat jsem slysel, ze teplotni trend poslednich deseti let je prilis kratky na to, aby vypovidal neco o klimatu. Na druhe strane deset let zjevne neni kratka doba na vyvozavani zaveru o extremizaci klimatu.

P. Rada 20.6.2011 9:06

Re: Matení.

Právě i v dnešním ale autor předvedl účelové žonglování s pojmy a zdroji. Pan Kremlík se totiž systematicky vyhýbá poměřování jednotlivých dosud poznaných vlivů na tvorbu klimatu a vývody opírá jen o úryvky textů jiných a právě tím už mate.

Desetiletí je samo o sobě krátká doba i na vyhodnocení chodu či trendů dlouhodobých oceánských oscilací jako PDO.... ale to autor ignoruje natož pak doporučení WMO o min 3Oletém období pro vyhodnocování trendů klimatu. Není potom divu, že mu v závěru vycházejí "hotové záhady".

V. Kremlik 20.6.2011 13:14

Re: Matení.

Pane Rado. Ze 10 let je prilis kratka doba na vyhodnocovani cehokoli, s tim souhlasim. Presto IPCC byla zalozena po pouhych 10 letech oteplovani. Proc? A zde nas kdosi strasi 10 lety udajnych extremu. Proc? A ze extremy pocasi se nam tu vykladaji jako extremy klimatu, to si stezujte u alarmistu.

P. Rada 20.6.2011 16:52

Re: Matení.

Pane Kremlík zprávy mezinárodního panelu při OSN se tradují od roku 1988 - jen těm prvým nebylo dopřáváno tolik pozornosti - možná i proto, že svět se tehdy ještě dynamicky rozvíjel všeobecně k prosperitě. Např ale část o paleoklimatu měla v té poslední velmi dobrou úroven a zahrnuje celosvětový soubor poznatků o tom, jak se klima měnilo po dlouhá tisíciletí dříve. Klimatologie jako taková existuje několikanásobně déle a je pro mě velice pozoruhodným oborem.

To proč je kolem dění ve vývoji klimatu takový rozruch je podle mého odhadu dáno řadou pro lidstvo limitujících faktorů doslova fatálního významu. Zejména jde o dostupnost potravin a energií. Tedy všeho na čem je naše civilizace zásadním způsobem závislá a na čem je závaslá i míra svobody jednotlivců a to především k dalším generacím.

Někdy dění kolem klimatu přirovnávám k vývoji rakoviny plic u které lze jen důslednou prevencí snížit fatální riziko. Tu v prvé fázi sotva který odborník odhalí i když by ji u pacienta cíleně hledal - to odpovídá zhruba meziročním trendům změn klimatu o pouhé setiny stupně. V druhé fázi se odborníci na obé mohou přít, zdali jde o vývoj tím či oním směrem a laik yatím nepocituje žádné přínaky. To odpovídá dnešní době - desetiletá období -  kdy nás trápí kde co jiného a alarmování moudrých, že by jsme měli žít zdravě... a myslet i na zdraví svých potomků... obvykle u pubertáků prožívajících svůj "jedinečný večírek" sotva padá na úrodnou půdu. V třetí fázi už jsou příznaky jednoznačné - operace a cytostatika na čas vývoj oddálí - ale už je pozdě - ani nejlepší odborníci a nejdokonalejší životospráva s pravděpodobností hodně přes 90% nic nezachrání.... jak u té rakoviny tak v klimatu.

B. Uhlich 20.6.2011 21:19

Re: Matení Radou

 Tak jako obvykle, co? Duševní onanie grýnpísáka Rady, že..... a jako obvykle debilní přirovnání...jak jinak, že ... ve vašem případě úplně normální....   Kdybyste se ráčil trochu obtěžovat četbou, třeba byste zjistil, že Vaše srovnání s rakovinou je nesmyslné, hloupé a naprosto mimo. Pokud dobře vím, tak obecně spouštěče zhoubného bujení dodnes nejsou vyloženě popsány a nikdo je nezná... kdybychom je znali byli bychom velmi blízko objevu léků na rakovinu..... jediné co známe, jsou určité rizikové faktory a ty ....jak se ukazuje rozhodně nefungují ve většině případů..... takže s tím oteplováním je tomu zrovna tak...jediné, co se může spolehlivě konstatovat je to, že změny klimatu jsou, ale jasno v tom proč a jak oteplování je, máte zřejmě jen Vy a všichni další environmentální šílenci a vyčůránci...

A ještě jeden malý dovětek, být vámi tak se raději moc nerouhám...Vy se sice poněkud klopotně snažíte vydělovat z obecného mainstreamu...ale jsou to jen kecy ...ve skutečnosti jste na tom mejdanu taky a jak vidno zrovna moc nešetříte ani sebe ani okolí.... vzhledem k hustotě Vašich plácanic - přístup k elektrice máte - že, a určitě zimou ani hladem netrpíte, že?

P. Rada 21.6.2011 0:13

Re: Matení Radou?

Pane Uhlich nic proti kritice ale co takhle víc faktů a méně vulgarit a posměšků? Asi na to ale nemáte - že? Je až s podivem, že Vám tyto výlevy nevole provozovatel trpí... Možná to ale chápe jako reklamu osobnosti.

B. Uhlich 21.6.2011 7:18

Re: Matení Radou?

He ,he....vy jste opravdu blbec...když Vy tu můžete pomalu denně stále duševně kálet do celého Neviditelného psa - tak asi logicky byste měl pochopit, že část lidí už Vás má poměrně dost. Pro mně jste nehorázný aktivistický idiot navíc notně duševně vyšinutý. Myslím, že provozovatel by se spíš měl zamyslet nad tím zda by neměl zablokovat Vaší IP adresu.... ono totiž není náhodou, že od té doby co tu plácáte ty vaše debility...tak tady ani nikdo nemá chuť diskutovat..... asi si tady jednou budete psát sám....... a to je vlastně Váš cíl, že?  Největší, nejchytřejší, nejvtipnější majitel největšího duševního rozhledu Rada bude mít konečně hřišťátko pro své duševní exhibice a moudra vyčtená z wikipedie.......

P.S.  Velmi jste mně pobavil tím nedostatkem faktů..... vzhledem k tomu, že to je přesně to, čím Vy nedisponujete vůbec - jste opravdu velmi legrační. Vy jste totiž do dnes nepochopil, že kompilace rádobyodborných pojmů, zmatených číslíček vyčtených  a přizpůsobených tak jak se vám hodí a rétorika aktivisty hodlajícího spasit svět, z Vás dělá akorát legračního debatního blbce. Ve skutečnosti jste do dnes ani nepochopil jak tenhle svět opravdu funguje, proto tu plácáte tu horu nesmyslů. Ano, svět není ideální a všichni vědí , že ani být nemůže....ale je potřeba za každou cenu jej zachovat..třeba i tak špatný jak je.... jen proboha nedopustit, aby se tu jednou ujali moci takoví psychopati jako jste Vy... !!!