29.9.2023 | Svátek má Michal


Diskuse k článku

KLIMA: Cíle EU prý nejsou dostatečné

Európska únia nedávno predstavila nové klimatické ciele, ktoré by chcela splniť do roku 2030. V porovnaní so súčasnými cieľmi, sú tie plánované oveľa prísnejšie. Nie každý si však myslí, že sú dostatočne prísne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 13.10.2014 23:00

S blbostí eurozelených cvoků

je nutno počítat jak s faktem.

Š. Hašek 13.10.2014 20:58

Kdo to jemně upozorňoval,

že sbor komisařů v bruseli, je něco jako nejvyšší sovět RVHP?????  Tedy stejně vymaštěný a přesvědčený o svojí vševesmírnosti!

Skutečnost začíná předstihovat jemné náznaky a tušení.

P. Vaňura 13.10.2014 11:31

EU je třeba ROZPUSTIT a založit

úplně novou celní evropskou unii pod jiným názvem, na jiném místě a s jinými funkcionáři i úředníky.

Musí se úplně přervat kontinuita se současnou EU, viz zákony profesora Parkinsona.

M. Prokop 13.10.2014 13:10

Re: EU je třeba ROZPUSTIT a založit

Ano, asi je to už neopravitelné.

M. Prokop 13.10.2014 18:18

Re: EU je třeba ROZPUSTIT a založit

Krásný pojem pro to je FUBAR http://en.wikipedia.org/wiki/Military_slang

M. Prokop 13.10.2014 9:01

Soudruzi v Bruseli se buďto

a. zbláznili

b. přihrávají kšefty a peníze za zbytečná až škodlivá opatření kamošům.

Osobně vsázím na b. TAKOVÍ blázni nejsou ani v Bruseli, aby na ten oteplovací podfuck věřili.

L. David 13.10.2014 9:18

Re: Soudruzi v Bruseli se buďto

Obojí je pravda pane Prokope.

Chcípající kobyla EU kope v posledních křečích. A tak dokud to jde, musejí si soudruzi ještě nahrabat za realizaci nesmyslů

B. Volarik 13.10.2014 8:23

Inu, šarlatáni vždycky věděli jak vydělat.

Šarlatáni typu Pačaurího a Gora si cpou kapsy, zatímco úspěšně ničí ekonomiku. Historie se "obchodníky s deštěm, prodavači hadího oleje" a podobnými gaunery hemží. Nihil Sub Sole Novum.

P. Boublíková 13.10.2014 5:52

Je možné

že sami sebe zničíme kvůli chiméře, kvůli neprokázanému předpokladu, kvůli nesmyslu?

Je to možné... :-(

M. Prokop 13.10.2014 9:02

Re: Je možné

Jak? Blbost či nezájem voličů.

P. Lenc 13.10.2014 9:51

Re: Je možné

Přesné, je to jenom na občanech.

J. Jurax 13.10.2014 23:05

Re: Je možné

Jaký vliv mají voliči na nějaké blbečky z jakési eurokomise?

B. Uhlich 13.10.2014 0:34

Boj proti emisím CO2 je jenom blábol...

Kdyby celá EU myslela vážně opatření proti emisím CO2 tak by se nikdy nemohl přijmout takový nesmysl jako je německý odklon od jádra..rovněž za naprostý nesmysl pokládám různá protekcionistická opatření jako zákaz žárovek, vysavačů a pod... Kdyby se v EU myslel boj s emisemi vážně, tak by se v první řadě přijmula taková opatření, že by se třeba obyvatelstvu snížil odebíraný příkon (tedy vstupní jističe) pak by se jednalo o prokazetené úspory... vzhledem k tomu, že to nikoho dosud nenapdlo...pak není potřeba brát vůbec E.K. vážně. Je to jen tlupa aktivistických žvanílků, kteří si hrají na to, že o něčem rozhodují a navíc je to zjevně i tlupa velmi zkorumpovaných politiků, kteří mají tu drzost , že protekcionistickými zásahy vnucují obyvatelstvu některé technologie, které žádné emise nezmenšují, které mají za úkol jen podojit obyvatelstvo a přinést zisk vybraným firmám... nic víc.

Jinak můj skromný odhad je takový, že EU bude "bojovat" proti CO2 tak dlouho dokud to to bude přinášet ekonomický zisk pro vybrané firmy...až se podaří ekonomicky zruinovat plošně skoro celé obyvatelstvo... pak se zjistí, že se proti CO2 nikdy nemělo bojovat a, že se vlastně proti němu nikdy doopravdy nebojovalo a že se vlastně ani moc obecně nechápe kam ty celé roky ty peníze šly.......... :-)))

J. Mrázek 13.10.2014 8:26

Dodávám....a že je třeba emisí -malá doba ledová...

...a proto budeme podporovat emise a kdo nebude, bude mít sankce....

V. Němec 13.10.2014 8:27

Re: Boj proti emisím CO2 je jenom blábol...

No, snížení jističů na vstupu do bytu by mělo i další výhodu - lidé by se naučili plánovat svůj čas. Kupříkladu žehlit by museli v jiné době než prát nebo péct (v el. troubě), aby se nepřetížily jističe!

Nezlobte se, ale větší hovadinu jsem už dlouho neslyšel. Co celý problém (pokud se budu tvářit, že GO je problém) vyřešit tak, že by většinu proudu dodávaly jaderné elektrárny?

M. Prokop 13.10.2014 9:03

Re: Boj proti emisím CO2 je jenom blábol...

Ta blbost už je realizována, zatím cenou.

B. Uhlich 13.10.2014 11:58

Re: Boj proti emisím CO2 je jenom blábol...

Tak čistě s fyzikálního hlediska by to řešení bylo..a takovou cestou se v minulosti již několik států vydalo... třeba Čína.. když nebylo dost energie pro všechny..tak se zavedl jednotný vstupní jistič 1A a bylo vymalováno...  Já si to samozřejmě nepřeju, ale když tak slyším okolo sebe rozběsněnou demagogii okolo GO... jak planeta hoří a nikdo nic nedělá..tak si kladu otázku, proč tedy politici se nepochlapí a neudělají fakt opatření jak řemen..omezení jakékoliv spotřeby, omezení individuální dopravy, omezení mezinárodního obchodu... tedy pokud se s takovými řešeními nepřichází, tak pak si to vykládám, že problém není zas až tak zásadní, ne? :-)   Víte mě na tom právě fascinuje, že sami politici dávají najevo, že to vlastně problém není...furt mě to připomíná něco o té koze jak se má vlk nažrat a ona koza má zůstat celá...  Tím chci říct, že by bylo možná dobré po politicích chtít, aby přijali taková opatření...třeba bychom se pak divili jak by to brzy odpískali, když by zjistili, že už nemají z čeho vybírat daně..a tak...  :-)))) Víte pokud se lidem nepředvede pokus - nepochopí. Stejné je to se zelenou verbeží, opravdu bych tak na 14 dní vypnul všechny elektrárny kromě větrných a solárních a předvedl bych v plné kráse jaký "ráj to na pohled.."  Ono možná těch 14 dnů po tmě a v zimě by bylo lepší než roky plné keců a přesvědčování a argumentování... :-))))))

S. Donát 13.10.2014 14:37

Re: Boj proti emisím CO2 je jenom blábol...

Myslím, že by bohatě stačilo 3 - 5 dní a byli bychom velmi blízko zániku civilizace tak, jak ji známe. Ona to není jen tma a zima, že. Víc než to by asi vadil hlad a žízeň už po pár dnech.

I. Lyčka 13.10.2014 22:34

Re: Boj proti emisím CO2 je jenom blábol...

Prosil bych s blackoutem počkat. Nemám ještě vyřízen zbrojní pas a nemám zatím ještě zbraň. Ale pracuji na tom.

J. Jurax 13.10.2014 23:13

Re: Boj proti emisím CO2 je jenom blábol...

Po blackoutu byste vzal pajcr a šel do nejbližšího kšeftu se zbraněmi. Pajcrem byste vyrazil dveře, zabezpečovací systémy by bez proudu nefungovaly (a kdyby byly jištěny bateriemi, nikoho by nepřivolaly) a vybral byste si podle libosti. Zbrojního pasu by nebylo třeba.

Akorát byste si musel pospíšit, aby se na Vás ještě dostalo ...

J. Jurax 13.10.2014 23:09

Re: Boj proti emisím CO2 je jenom blábol...

No, ale jaderkami by se problém opravdu vyřešil a ti oteplení blbečkové by přišli o kšeft.

V jejich zájmu je, aby se problém neustále řešil, avšak nikdy nevyřešil - a oni budou dlouze rokovat v komisích, vydávat doporučení a příkazy, blbě žvanit v médiích a budou tak mít zaručeno dobré živobytí až do zaslouženého důchodu.