27.7.2021 | Svátek má Věroslav


Diskuse k článku

KLIMA: Amazonský prales je potřeba rychle vykácet

Podle zprávy, která se minulý týden objevila na internetu, produkuje amazonský prales podstatně víc oxidu uhličitého, než zachytí. Jde o převratné zjištění, které znamená změnu náhledu na problém, nebo to ukazuje ještě něco úplně jiného?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 18.5.2021 18:37

Budoucnost lidstva (do roku 2050) vyžaduje dobré zvládnutí procesu inovací. Proč? Polovina snížení světových emisí totiž vyžaduje nové technologie, které dosud nejsou komerčně dostupné.

The news: If the world hopes to eliminate carbon dioxide emissions by midcentury, nearly half the cuts will have to come from technologies that are only in early stages today.

That finding, in a new report from the International Energy Agency, points to the need for aggressive investment in research, development, and scale-up of clean energy technologies.

Future tech: The IEA’s road map for eliminating energy-related emissions by 2050—and offering a shot at capping global temperatures increases at 1.5 ̊C—includes substantial roles for technologies that barely exist or are far too expensive today. These include batteries packed with far more energy, clean hydrogen as a fuel or feedstock for industrial processes, liquid biofuels for aviation, and equipment that cheaply captures carbon dioxide emissions from factories and gas- or coal-fueled power plants.

Carbon capture: The report also stresses the need for significant investments into tools for pulling carbon dioxide out of the air. Those include direct-air-capture machines, which exist but are very expensive today.

J. Kouřil 18.5.2021 18:52

Ta International Energy Agency je pěkná sbírka pitomců. Dokazuje to ta vlepená informace. Normální člověk by s něčím takovým nevystoupil, udělal by ze sebe blbce. Ale když to řekne blbec a udělá u toho ramena, tak mu to ostatní blbci rádi spolknou a ještě mu zatleskají. Věřím, že normálních lidí je pořád ještě většina, i když u mladších uživatelů smartfounu klesá IQ velmi rychle.;-)[>-]

M. Pivoda 18.5.2021 19:40

"... Normální člověk by s něčím takovým nevystoupil, udělal by ze sebe blbce. ..."

Obtížně se hledá prostředí, ve kterém inovátora nepovažují za blbce.

L. Novák 18.5.2021 20:54

Považovat zrovna tebe za blbce zase není takový problém. Technicky negramotný trouba hlásající nesmysly... :-P