3.10.2022 | Svátek má Bohumil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Ševeček 27.1.2011 10:00

Podle globálních teplistů

byl rok 2010 nejteplejším v monitorované "současnosti"

Stačí si poslechnout zahrádkáře, kteří loni jednoduše nesklidili, protože v létě byly akorát tři týdny teplé a slunečné, poslechnout si vinaře, ochutnat loňské brambory, které mají podměrečnou skladbu buněčné stavby, obsahu škrobu a jsou už od sklizně "zavadlé", ...

O tom, že šlepraři se letos nedomáhají "úhrady hrozící ztráty" nemluvě.

M. Šejna 27.1.2011 10:23

pane Ševečku

pokud si myslíte, že klima v Česku rovná se klima globální, pak je mi Vás líto. Loňský rok byl podle globálních oteplistů opravdu globálně nejteplejší v měřené historii. Podle stejných oteplistů byl ale rok 2010 ve střední Evropě jen průměrný. To už tak pane Ševečku bývá, že Česko nerovná se zeměkoule.

Já si vzpomínám, že zima 2007/2008 byla v Česku jedna z nejteplejších v historii. Přitom leden 2008 byl globálně nejchladnější za posledních 10 let. Nevzpomínám si, že by tehdy Kremlík nebo Ševeček kritizovali globální oteplisty za tvrzení, že leden 2008 byl chladný, když přeci každý český sedlák už v lednu oral pole.

R. Langer 27.1.2011 13:12

Re: pane Ševečku

No, to je právě ten problém, KDE změřit tu globální teplotu a JAK stanovit tu jedinou správnou. Až na tyto zásadní otázky najdou oteplovači odpovědi, s radostí jim uvěřím... :-D

J. Šimek 27.1.2011 16:13

Re: pane Ševečku

U Langera a Ševečka na dvorku přece.

B. Rybák 27.1.2011 17:32

Re: pane Ševečku

Je ovšem třeba dodat, že důvěryhodnější satelitní měření pozemních teplot jsou zřetelně nižší, než teploty zjištěné pozemními stanicemi a ten rozdíl je v Evropě větší než v USA. Uvážíme-li, že měřící stanice zredukovali pouze na ty, které jsou v blízkosti sluncem často rozpálených ploch (letiště), a teplotu v některých oblastech vůbec neměří, ale dopočítávají pomocí svých "skvělých" klimatických modelů, pak by nás nemělo udivit, že oteplovat se oficiálně bude ještě dlouho po začátku další doby ledové.