25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

KLIMA: Alarmismus nekončí, ale vyostří se

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout Spojené státy z Pařížské klimatické dohody uzavřené 2015, je rozhodnutím zdravého rozumu. Obsáhlé vysvětlení důvodů, proč se tak americký prezident rozhodl, správnost jeho kroku potvrdilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hanzal 6.6.2017 11:44

Re: V IVK nic nového

Ano pane Valento přesně jak píšete, NIC NOVÉHO ve Vašich příspěvcích. Stále stejné socialistické bludy :-))

J. Hanzal 6.6.2017 11:39

Re:

Můžu se přidat i já? Děkuji.

J. Hanzal 6.6.2017 11:38

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Pane Rado, ti vědci, o kterých píšete, co nás již tak dlouho balamutí (tedy pardon informují) jsou to ti samí, kteří falšovali měření?

P. Zinga 6.6.2017 11:36

Re: V IVK nic nového

Pane Valento, zelený byznys není jako kterýkoli jiný: bez dotací (to jest peněz poplatníků), by na volném trhu neobstál. Že Vy to nechápete mi nepřekvapuje. Tak pro Vás: je to bysnys pro elity, podporován elitami poltickými. A už si nechte těch propagandistických, rádoby antikomunistických frází.

M. Šejna 6.6.2017 11:28

Oteplování je nepohodlně dobře měřitelná veličina

To jste popsal Vás klimaskeptiky přesně, pane Kneifle. Oteplování je opravdu nepohodlně dobře měřitelná veličina, a proto Vám skeptikům nezbývá nic jiného, než zpochybňovat metody měření. Jendou vám vadí místa měření, jindy adjustace hodnot, jindy použité statistické metody výpočtů. Když pak použijete vlastní výpočty, vlastní pečlivě vybrané meteostanice, tak vám nakonec stejně výjdou shodná čísla, jako klimatologům (viz výpočty skeptiků Mullera a Motla).

Prostě to oteplování neokecáte, i když se Kremlík, Klaus a madam Curry snaží, co to dá.

I. Schlägel 6.6.2017 11:22

Re: V IVK nic nového

Dotace do projektu Tokamak Iter jsou podobného druhu jako dotace do průzkumu kosmu včetně pilotovaných letů. Do kosmu již pronikají postupně soukromníci a jak se zdá, mají lepší výsledky než státní sektor. Dotace do uhelných dolů jsou různého druhu. Někde je prostě zavřeli. Spíše jsou důležité příčiny poklesu cen uhlí a jak se na tomto poklesu podílely finanční krize primárně iniciovány samotnými státy a dotace do "zelených" technologií, které jejich cenu snížily pod tržní cenovou úroveň. Není to tak dávno, co se nevyplácelo těžit z břidlic. Dnes se to zase vyplatí. I bez dotací. Preferuji skutečný byznys před socialistickým plánováním a ignorováním zdravých evolučních procesů.

M. Šejna 6.6.2017 11:22

pane Kneifle

Curry napsal, že předpokládá pokračování stagnace teplot (hiatus). Ta stagnace teplot se pohybovala okolo hodnoty +0,57°C. Poslední tři roky jsou ale odchylky +0,86°C, +0,91°C, +0,90°C. Tyhle odchylky a jejich délka trvání rozhodně nelze považovat za "meziroční variace". To už je teplotní skok na jinou úroveň.

M. Valenta 6.6.2017 11:12

Re: V IVK nic nového

Dotace existuji co je lidstvo lidstvem. Nejvíce se v posledních 50 letech nalilo peněz do prodloužení těžby v evropských, hlavně uhelných, dolech. Ale souhlasím. Čím méně dotací tím lépe.

V posledních letech spolkl nejvíce miliard (i formou dotací)projekt Tokamak Iter, jehož úspěšné uvedení do praxe není vůbec jisté.

Z. Švrček 6.6.2017 11:07

Dovolil bych sičástečně nesouhlasit.

Vždyť tenhle obchod s obavami zelenou propagandou zblblých lidí je tak dobrý a tak mnoho politiků je v něm až po uši, že o rigiditě myšlení nelze mluvit. Spíš je to reálné posouzení šancí jejich na úspěch dle hesla "když nelze lumpárnu porazit, je nejlepší se k ní přidat". To už věděl i don Corleone.

P. Rada 6.6.2017 10:58

Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Když byl Japonskem přepaden Pearl Harbor byl alarm který avizovaly výzvědné služby a posléze jej vykazovalo tehdy nové radarové zařízení považován mylně za planý. Dopady byly pro "skeptiky" tragické.

Naopak když byl zachycen signál o útoku na Midway nebyl příjemcem alarmující zprávy skeptik ale perspektivně uvažující generál a následná bitva proto změnila situaci směrem k Japonské defenzivě.

Přední politici dostali analogicky od vědy varování na téma nebezpečně se měnícího klimatu už v 80tých letech. Vesměs to ignorovali. Teprve při Pařížské dohodě se víceméně semkli. D.T. nyní obrací ale platnost fazikálních zákonů odůvodnujících skleníkový efekt toto nezmění. To co se ale může změnt je pokles šancí něco pro snížení dopadů udělat. Co se týká prostých američanů ti se i přes relativně vysokou životní úroven museli naučit před stálečastějšímy projevy extrémních klimatických jevů utíkat. Zemi mají proti nám relativně velkou, všeobecně jsou zavedeni na automobilitu a tak to jde. Pokud se podobné projevy vyskytnou jinde ve světě nazýváme je spíše nežádoucí migrací snažíme se jim vzdorovat - ale jak dlouho? Máme sami také tolik prostoru pro případnou adaptaci migrací? Lze u nás vykompenzovat dopady změn klimatu?...

Řada takovýchto nezodpovězených otázek je skeptiky pejorativně nazývána alarmismem a dávám autorovi zapravdu, že zvláště palčivé otázky budou časem přibývat. Alarmismus v tomto smyslu opravdu nejspíše nekončí a s podobnými kroky které předvedl D.T. či předvádí V.K. a jeho pomocníci ve stejnojmeném institutu se nejspíše pro rostoucí rozpory jen vyostří.

M. Valenta 6.6.2017 10:32

Re: V IVK nic nového

To máte svatou pravdu pane Novák. Třeba ten byznys s Key Investments - na ten se zeptejte třeba zrovna pana Strejčka. Ovšem jestli Vám odpoví je otázka?

S. Kneifl 6.6.2017 10:21

Re: komický odkaz od Senila

Však také ještě nemáme rok 2030. Přesný text od Judith Curry zní: „In terms of global temperature, I expect the hiatus to continue at last

another decade, but won’t pretend to predict year to year variations.“ El Niňo celkem zapadá do kategorie year-to-year variation, takže pokud bude zotavení po něm ještě chvíli pokračovat, může se její předpověď ještě vyplnit. Počkejme, uvidíme...

I. Schlägel 6.6.2017 10:17

Já se moc těším, jak efektivně

"rozvojové ekonomiky" proinvestují ty stovky miliard dolarů věnované rok co rok na výstavbu "bezemisních ekonomik". To se ještě nasmějeme.

P. Lenc 6.6.2017 10:17

Re:

I já.

I. Schlägel 6.6.2017 10:13

Re: V IVK nic nového

Odvětví založené na masivním čerpání dotací a maximální regulaci konkurence je všechno možné, jenom ne byznys.

F. Lesniak 6.6.2017 9:57

No nazdar.

To se ještě od těch chytrolínů dočkáme věcí.

M. Šejna 6.6.2017 9:44

komický odkaz od Senila

tenhle 4 roky starý článek ukazuje, jak pitomí jsou někteří klimaskeptici. Článek začíná textem: "Pauza v globálním oteplování bude podle nejnovějších odhadů profesora

Judith Curryiho z Georgia Institute of Technology trvat minimálně do roku

2030". Ten autor článku je tak pitomej, že ani netuší, že Judith Curry je žena.

Navíc ta předpověď stagnace globálních teplot do roku 2030 od Judith Curry dnes působí dost legračně, protože od roku 2015 došlo k dost výraznému skoku v globálních teplotách, což dokazuje, že J.Curry byla se svými předpověďmi úplně mimo mísu.

T. Kočí 6.6.2017 9:32

Jo, Trumpovi fandím.

J. Šimek 6.6.2017 9:31

Re: Žádný zdravý rozum - iizolacionismus to je.

Já měl opakovaně šanci zažít ignoranci vlivu člověka na životní prostředí v Pekingu, takže s tou výhodností bych byl fakt opatrnej :o)

V. Novák 6.6.2017 9:25

Re: Žádný zdravý rozum - iizolacionismus to je.

A nejvíc to ve svůj prospěch využijí USA.

V. Novák 6.6.2017 9:23

Re: V IVK nic nového

Není byznys jako byznys - a na Hanspaulce to správně chápou.

M. Valenta 6.6.2017 9:18

V IVK nic nového

Když pominu slovník Rudého práva ( hysterické reakce politických elit, fetiš smetený ze stolu..), které ho se v IVK ne a ne zbavit, tak celkem pozoruhodná je nenávist k zelenému byznysu, jako by to nebyl byznys jako každý jiný. Že aspoň tohle na Hanspaulce nechápou je zvláštní.

A to Trumpovo krátkozraké heslo bych doplnil na "America first for a while".

P. Rada 6.6.2017 9:11

Re: Radóóó

Nepřekvapuje mě, že J.S. zajímají estrády ... nebo mu jde spíše o zaspamování tématu?

P. Rada 6.6.2017 9:08

Re: Jó, zatím dobrý?

Dávám Vám rozhodně zapravdu, že přírodní procesy nebývají pravidelně lineární. Co se týká projevů změny klimatu tak ale právě ty až skokově narůstají.

Příklad. Ještě před dvěma lety nebylo poškození porostů borovice černé jako dopad sucha / změny klimatu skoro nikde vidět a podobně smrkové porosty byly kůrovcem napadány jen jako důsledky polomů. (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ch%C5%99adnut%C3%AD_a_prosych%C3%A1n%C3%AD_borovic) Dnes je patrné, že oba tyto porosty v nížiných oblastech po staletí běžného výskytu končí a lesníci je zkoušejí nahradit suchu odolnějšími.

http://www.vulhm.cz/sites/files/soubory/24_LOS/Kurovcova_kalamita/2016_LOS_letak_BO_a_sucho.pdf

Sám jsem zvědav na jak dlouho? Vyneste si průběh rozšíření těchto porostů do grafů. Co za typ křivky Vám asi vyjde - sinusoida ani náhodou. Rozšíření lesního porostu se ve vztahu k suchu mění daleko spíše podle hysterezní křivky. Tj vykazuje pamětový efekt.

Budeteli ale hloupost o sinusoidě v přírodních změnách tvrdit dostatečně dlouho, pak jí né náhodou začne třeba i značná část populace raději věřit, než aby musela přemýšlet jak to skutečně je nebo dokonce začít něco dělat aby děj ovlivnila. To vše mívá dopady NIKOLIV SINUSOVITÉ ale až NEVRATNÉ!!! Právě proto už s planety mizí celé druhy tempem které odpovídá přelomu geologických epoch. Jen člověk si ještě samolibě myslí, že se ho takovýto proces nemůže týkat. "Zatím ale dobrý".

J. Skála 6.6.2017 9:01

Radóóó

Nějak mi tu chybí. Jeho komická vložka mi vždycky připomene sobotní estrádní program Československé televize. Něco jako scénka s Bohdalovou.

M. Rubáš 6.6.2017 9:00

Bohužel je to tak

Bohužel je to tak, ale jejich aegumenty budou čím dál absurdnější, takže se nakonec zničí sami. Ale potrvá to trochu.

http://www.epshark.cz/clanek/9/globalni-oteplovani-si-dava-pauzu

S. Kneifl 6.6.2017 8:58

Re: nic mimořádného se neděje

Proto se také už mnoho let nebojuje proti „globálnímu oteplování“, ale proti jakýmsi „klimatickým změnám“. Oteplování je nepohodlně dobře měřitelná veličina a je celkem jasné, že oteplovat se bude bez ohledu na to, co proti tomu člověk bude dělat. Kdežto proti změně klimatu se „bojuje“ daleko lépe - každý neproběhnuvší hurikán se dá prohlásit za jasný úspěch ;-)

J. Šimek 6.6.2017 8:43

Re: Žádný zdravý rozum - iizolacionismus to je.

Je to opak globální kooperace.

Co Trump sám hází do koše jiní využijí ve svůj prospěch.

Logika nejsou žádné čáry :o)

M. Šejna 6.6.2017 8:24

funkce sinus?

Trump a Klaus sice zcela správně kritizují zcela zbytečný a nákladný boj proti oteplování, ale o sinusoidě ani jeden z nich nikdy neřekl ani slovo.

Mohl byste nás tady prosím informovat o téhle pro většinu lidí zatím utajené Trumpo-Klausovské teorii klimatických změn dle funkce sinus? A na jakém bodu té sinusoidy se právě nacházíme? Jistě to naleznete v nějaké vedecké práci od autorů Trumpa nebo Klause.

:-D

M. Těhanová 6.6.2017 8:19

Re: Myslím, že Trump

To není fascinace elitami, ale realistické zhodnocení jejich způsobu uvažování.

Je hezké,že figurky chtějí stát v čele alarmistického boje( slovo boj oni milují), ale nejsou schopni řešit skutečné problémy, které vážně ohrožují Evropu.