13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

KLIMA: Aktivistova omluva

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kalina 3.7.2020 21:10

chci dotovat úplně všechno, to bude ráj pro blby. Žádná výroba a činnost bez dotace! vpřed s planoucím pohledem. Až vyhrajou zatočí s odpůrci, pak s mélo nadšenýma a nakonec se pustí sami do sebe. Po 20ti letech přijde nějaké jaro, které povedou ti co v boji o moc prohráli se svými spolubojovníky, ale osudem ději přeci jen přežili. Namátkou z mé paměti: všichni ti progresivní komunisté pražského jara a korunovace Svobodou, Husákem.

V. Chrastina 3.7.2020 20:11

Zlovolný džin klimaalarmismu byl už jednou vypuštěn ze své láhve a bude nesnadné, ne-li nemožné ho přinutit, aby se do ní vrátil. Škody, které byly zelenými mozky napáchány, především v hlavičkách malých dětí se už nedají odčinit. Trapným faktem zůstává, že láhev toho zlovolného klimaalarmického džina jsme nechali beztrestně odšpuntovat dítětem, mimochodem nemocným a tím nesvéprávným, oligofenní Grétkou. Ale co je na tomto zločinném aktu nejhorší, že to byla podloudná a vypočítavá akce klimaalarmických rodičů nebohé Grétky, což samo o sobě dostatečně vypovídá o zrůdném charakteru téchto nečestných lidí. Tož tak!!

J. Vintr 3.7.2020 13:48

V tomhle "klimatickém" byznysu jde o velké peníze a možná ještě jiné vyšší zájmy. Nenechají si to vzít.

P. Rada 3.7.2020 17:27

Jestli se vb tom vyznáte - můžete konkretizovat?

Osobně si totiž myslím, že jde více jak o peníze - může totiž jít až o životy... O peníze jde dns těm, kteří vypouštějí škodlivé nerecyklovatelné externality prakticky bez postuhů.

J. Ganaur 3.7.2020 20:48

Což ovšem CO2 není!

L. Novák 4.7.2020 5:38

Blbe zelený, už jsi se konečně podíval na dokument Planet of the Humans? Tam to máš všechno pěkně v kostce. Magore! :-P

https://planetofthehumans.com/

J. Uzel 3.7.2020 13:10

Je to podobné jako když se ze zapálených budovatelů komunismu po osmašedesátým stali disidenti.

P. Zinga 3.7.2020 12:56

Není první (viz zakladatel GreenPeace Moore) a doufejme, že ani poslední.

Rudozelená ideologie v praxi: potřebuji zkontrolovat(doplnit) v autě klimatizaci a byl jsem varován: nepočítej s cenou, jako posledně. Chladící médium silně (násobně) -kvůli "ekologii" podražilo.

P. Kubáč 3.7.2020 12:15

Je třeba počítat s tím, že taková prozření budou přibývat, ale také že zbývající aktivisti budou o to agresivnější, zejména až začnou tušit, že jsou na špatné straně reality a jaký vliv to může mít na jejich kariéry.

J. Anděl 3.7.2020 12:40

A nebo to vyhnije či na čas ustoupí do pozadí a aktivisté se plně vrhnou namátkou třeba na rasismus.

Aha, to už se stalo :-).

V. Čermák 3.7.2020 12:49

Nevyhnije. Té Uhlíkové daně se Zelený Byznys Nevzdá...

J. Anděl 3.7.2020 13:06

Souhlasím, ale k tomu není nutné, aby to pořád bylo téma číslo jedna, plnící titulní stránky světových médií. Možná naopak...

P. Pepax 3.7.2020 10:39

Otázka zní jestli omluva environmentálního aktivisty po jeho zmoudření stačí. Co si za to koupíme.

J. Anděl 3.7.2020 11:12

Myslíte, že by líp udělal, kdyby vám domů přivezl tašku s bramborama, rohlíkama a mlíkem?

P. Staronový 3.7.2020 11:50

Nekoupíme si nic, ale je to zajímavé.

P. Pepax 3.7.2020 12:16

Asi tak :-)

J. Anděl 3.7.2020 10:34

Protože je tenhle článek hlavně o psychologii a manipulaci davů, či strašení dětí, s článkem naprosto souhlasím.

Ono se nejen že špatně žije, když mladého člověka děsí, že do dvou let díky apokalypse zemře. Pamatuju si na tíživost a bezmoc z vize hrozícího atomového konfliktu s tím krutým kapitalistickým Západem.

Ono se s takovým postojem i špatně tvoří a vymýšlí, jak životní prostředí ve své obci, ve svém kraji, ve své části světa, na níž mám vliv zlepšit, neboť je snazší podlehnout dojmu, že už je všechno ztraceno a že stejně nemá cenu se snažit, maximálně si tak ještě trochu užít, než ten konec přijde. Strach zabíjí invenci. Omezuje i ochotu riskovat, dokonce uskromnit se - protože je podvědomou reakcí těla, které je ve strachu, se zabezpečovat na ty horší časy.

To je jako s nadváhou - když člověk propadne depresi a sebenenávisti, často tloustne ještě víc, má-li k tomu sklony.

Což zapálení fanatici nechápou a považují to u ostatních za mravní kaz. Jedno, zda jde o svazáky, muslimy či ekologické aktivisty. Věří, že vize trestajícího Boha je to, co ostatní vzpruží, dostane na nohy a donutí makat. Ale vždycky a znovu to přinese stagnaci a úpadek. Člověk je tvor, který před vizí trestu dokáže prchat chvíli, ale vytrvale dokáže jít jen za vizí odměny/zisku.

A. Forman 3.7.2020 10:42

Bylo, je a vždy bude platit, že každý člověk, jedinec, hledá co nejefektivnější způsoby zajistit si vlastní ekonomickou prosperitu.....tedy v obecné rovině... jenže, najde se tlupa budižkničemů a vyloženě podvodníků, kteří neváhají pro docílení vlastní prosperity doslova zneužít aktivity jiných, čili parazitují. Ani si parazité neuvědomují, že vrcholný predátor-parazit zneužívá jich samotných.

J. Anděl 3.7.2020 11:55

Já si myslím, že jde o víc věcí, než jen o ekonomickou prosperitu. Vím, že řada lidí považuje model lidského světa, ve kterém je motivací ekonomická prosperita, za plně dostačující k vysvětlení všech jeho zákonitostí. A z toho pohledu se pak jeví, že opravdu někomu připadalo ekonomicky efektivní (třeba) vymyslet si boha, založit církev a implementovat odpustky (namátkou) a že tedy jde o čisté kořistění.

Mně ten model připadá moc zjednodušený a myslím, že lidé sledují různé cíle a z fyzického hlediska instinktu přežití (který nezpochybňuji) není nezbytné, aby jejich aktivita, vynaložená k obživě, byla až zas tak efektivní, pokud je dostatečná k přežití a uspokojivá po jiných stránkách.

Přičemž pro parazitování z důvodu, že to někomu připadá ekonomicky nejefektivnější, bych měl větší pochopení, než pro ideovou a ideologickou zaslepenost. I klíště cítí přírodní puzení k přežití, na tom není nic apriori zlého.

A. Forman 3.7.2020 12:17

Možná jsem použil termín poněkud jednostranný, spíše je to dosažení osobní prosperity, ale ve zbytku se nepletu, na snaze parazitovat ( a to právě z ideologické zaslepenosti a zištnosti ) na těchto aktivních lidech dochází k vyčerpávání zdrojů, které jsou podmínkou pro osobní prosperitu aktivních a zodpovědných.

J. Anděl 3.7.2020 12:28

Pak ano, souhlas.

A. Forman 3.7.2020 10:05

Uvedu takový malý příběh, mimo téma, a v závěru malé přání.....

Každý rok přilétá párek čápů bílých na komín bývalé pekárny v našem městě. Mám docela dobrý výhled a není to nijak daleko pro každoroční pozorování těchto čápů. Každý rok vyvedou mladé, o které se, samozřejmě starají a koncem července odlétají zpět.... Letos poprvé už práskli do křídel před koncem června.... nepodařilo se jim totiž vyvést mladé.... počet a intenzita chladných, deštivých dní byla příčinou, že se nezdařilo.

jen si přeji, aby cestou domů nepotkali vrtule ekonomicky nesmyslného energetického zdroje... aby se příští rok měl vůbec kdo vrátit......

V. Kolman 3.7.2020 9:56

Planeta Venuše byla kdysi dávno velmi příjemnou planetou, laskavou k Venušanům. Ti ale nedbali na důrazná varování "moudrých mužů planety Venuše", neplatili za moudré rady a obsah venušského CO2 nesnižovali. Ba - ještě si z moudrých rad dělali špumprnágle a ignorovali je!

I došlo na slova moudrých mužů. Obsah plynů ve venušské atmosféře se začal nekontrolovatelně měnit, začala stoupat teplota i tlak a ne dosti na tom - planeta se začala otáčet opačným směrem nežli se točila předtím. ŽIVOT NA PLANETĚ VENUŠE vinou nezodpovědných Venušanů/nek definitivně ZANIKL!!! Dnes je na povrchu Venuše tlak cca 50 atm a teplota kolem 500°C!!! A ta "atmosféra" - to je vlastně kyselina sírová v plynném stavu.

Chcete milí pozemšťané, aby planeta Země dopadla podobně??? Nechcete??? Tak koukejte rychle snižovat obsah CO2!!! A hlavně! Dobře plaťte moudrým mužům planety Země, kteří vás chtějí od podobné globální katastrofy ochránit!

A teď - hrrrr na toho drzého smělce, který si dovolil dělat si srandu z něčeho, "co je nám všem svaté a na co si sahat nedáme!!!"

M. Šejna 3.7.2020 10:02

To byla ironie, nebo to myslíte vážně?

Venuše je o třetinu blíž ke Slunci, takže i kdyby tam byla atmosfera úplně stejná, jako na Zemi. Nedalo by se tam žít.

V. Kolman 3.7.2020 11:03

Pochopitelně to bylo pane Šejno míněno jako ironie.

Ale k obyvatelnosti Venuše: Máte pravdu, Venuše je v cca dvoutřetinové vzdálenosti od Slunce v porovnání se Zemí a nemá magnetické pole. Nicméně, dosti astronomů(?) a vědců se domnívalo před přistáním sond na povrchu Venuše, že by život na Venuši byl možný.

Dle mého mínění (netvrdím že "jedině správného") tkví problém spíše v zoufalém přelidnění Země! Za pár let nepomůžou žádná opatření k tomu, aby se lidstvo nevyhubilo samo - příroda si pomůže sama. Kdyby na Zemi bylo tolik lidí, jako na počátku našeho letopočtu - 300 milionů (4 % dnešního stavu!), mohli by lidé jezdit čoudícími smrdutými auty bez katalyzátorů, topit uhlím a dělat kolem sebe bo*del - příroda by si s tím hravě poradila.

S. Pavuk 3.7.2020 9:41

"Najdôležitejšie pre ochranu prírody je väčšia tvorba potravín, najmä mäsa..." V prípade že je uvedený citát správne z knihy preložený, je to záver hodný pozornosti. Všeobecne sa vie, koľko krmiva a extrémne veľa vody je potrebných na vyprodukovanie 1 kg mäsa. Súčasná produkcia mäsa na planéte (aj z ekologického pohľadu) je do budúcnosti neudržateľná. Zníženie produkcie mäsa napr. zabezpečí viac rastlinných potravín pre tretí svet, kde masovo umierajú deti na podvýživu. Vyzerá to tak, že autorovi knihy prestali ekoalarmisti dávať peniaze a teraz to skúsil od predstaviteľov mäsopriemyslu.

P. Lenc 3.7.2020 9:57

Jaksi (možná, i když tomu nevěřím)zapomínáte, že ta dětská úmrtnost je díky naprosto nekontrolovatelné porodnost a přelidnění právě v "třetím světě". Takže jste pouhý demagog, který buď je naprosto neinformovaný,nebo lže jako když tiskne.Přikláním se k té druhé možnost.

A. Forman 3.7.2020 10:36

.... snížení produkce masa....hm, a jak to asi tak udělá ve volné přírodě ?

S. Pavuk 3.7.2020 10:43

Vážený pán Lenc. K akej možnosti sa prikláňate je mi fuk. Ľudia umierajú od hladu. To je demagógia ? Zvýšená produkcia mäsa ich nezachráni lebo je (a bude) pre nich drahé a teda nedostupné. Prechod na rastlinnú stravu je zmysluplný. To bolo zmyslom môjho prvého príspevku.

P. Lenc 3.7.2020 10:57

Nikdo vám nebrání se chodit pást, ale nevnucujte to druhým, přežvýkavče.