2.7.2022 | Svátek má Patricie


Diskuse k článku

HODINA ZEMĚ: Obrovské plýtvání časem – a energií

Večer 23. března v 8:30 nemělo 1,3 miliardy lidí zapnuté světlo. A nezapnuli ho ani v 9:30, ani v 10:30. Nezapnuli ho až do rána, stejně jako každou noc. Bez přístupu k elektřině je tma po západu slunce pro tyhle lidi každodenní realitou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Forman 14.1.2014 8:55

Nejsem žádný greenholik, ale

pokud není chyba v překladu, tak je celý text  na úrovni referátu žáka sedmé třídy základní školy. Ty burcující věty působí naprosto směšně a text posunují do roviny  vzeklých diskusních příspěvků. Odstavec o osvobození lidstva díky tomu, že už nemusí topit doma uhlím a dusit se popelem při zatápění mne rozesmál.

Neznal jsem texty tohoto pána a proto jsem dřív odkazy na ně mohl brát vážně. Nyní už každý text, odkazující se na autora budu považovat za nevěrohodný.

R. Gramblička 14.1.2014 8:54

Re: balzám na duši

oteplování je taky jen změna klimatu, otázne je, jak dlouho bude trvat a jaký bude mít trend. Naměřené hodnoty, třeba ze satelitů či pozemních sond (vyloučíme li tepelné ostrovy) jsou zřejmé, a jaký vám vyjde trend záleží jen na tom, jak je spracujete a za jak dlouhé období

K. Nytra 14.1.2014 8:52

Re: Marnost nad marnost

Ono je taky z podivem že tam vůbec ty elektrárny postavili, zemětřesení a tsunami tam je co chvíli, v Evropě by se za takových podmínek ani nestavělo, vždyť i Rakušáci sledují jestli jsou naše JE zabezpečeny proti vodě a zemětřesení. U nás zatím jsou zkušenosti spíš pozitivní, odstavováním uhelných elektráren se snižuje radioaktivita, některé popílky jsou tak radioaktivní, že se to nesmí dávat do bytové výstavby, a Němci začnou zase topit uhlím a ten radioaktivní bordel nám bude padat na hlavu.

K. Nytra 14.1.2014 8:44

Poslední zhasne

Asi by pomohlo zhasnout, ale tak aby se lidstvo zdekovalo ze země a poslední zhasnul.  To zhasínání je stejná kravina jako vnucování drahých jedovatých úsporných žárovek. Vůbec se to nevyplatí většinou to odejde ještě dříve než obyčejná žárovka a kde se málo svítí se to nezaplatí vůbec. Další neuvěřitelná kravina je omezení příkonu vysavačů, když je vysavač slabší tak se mnohem déle vysává a spotřeba je spíš větší nehledě na ztrátu času a bude hůř. Kdysy se svítilo jednou 15W žárovkou aby se nesedělo potmě, dnes se na hodinu zhasne a pak se zase rožnou všechny úsporky a televize a úspora je v čudu, atd.

A. Vyhlídka 14.1.2014 8:39

Re: Marnost nad marnost

Milý pane - zírám na váš jaderný optimismus. Pokud jste to nezaznamenal, obyvatelé v okolí velkých jadených elektráren v Japonsku začínají měnit názory na jádro...(na základě negativních zkušeností).

R. Langer 14.1.2014 8:30

Re: balzám na duši

Škoda jenom, že pro to, že existuje nějaké globální oteplování a že za něho může člověk nejsou žádné přímé důkazy, takže je zbytečné je zpochybňovat. Je to prostě změna klimatu, která byla, je a bude.

K. Frauknecht 14.1.2014 8:10

Hezky :-),

to jste příjemně překvapil (teda mě).

Klima se v průběhu doby mění (jasně doloženo), jen bych byl opatrnější s těmi jednoznačnými závěry. Za čtvrt století žádná průkazná data (oscilace okolo 0,4 st. C). Člověk bez diskuse ovlivňuje své okolí (a velmi často negativně), ale klima? Nebuďme tak namyšlení :-).

Právě to nahrává všem, kteří se o nás, za naše prachy!, postarají (CO povolenky, OZE, biopaliva...).

Hezký den!

P. Lenc 14.1.2014 8:05

Re: Marnost nad marnost

Vidím to stejně.

M. Šejna 14.1.2014 7:13

balzám na duši

včera tady psal své stupidní plky klimatologický analfabet Bartoň. Dnes přišla velká změna a Pes zveřejnil článek od Lomborga, člověka, který narozdíl od Bartoně ví, o co jde.

Lomborg přesně popsal hovadinu zvanou Hodina Země, pro kterou eko-fašistický marketing oblbnul už dost lidí, co mají pocit, jak tuhle planetu ochrání zhasnutím světel před údajnou katastrofou. 

Lomborg je jeden z mála skeptiků, kterého si vážím. Nikdy nezpochybnil globální oteplování, nikdy nezpochybnil, že za to může člověk, ale správně upozorňuje na to, že žadnou katastrofu kvůli tomu nemusíme čekat.

J. Sinnreich 14.1.2014 1:48

Marnost nad marnost

Vysvetlovat nekomu, ze nejefektivnejsim zdrojem "nejcistsi" (bez uhliku)energie je nuklearni stepeni, v budoucnu mozna nuklearni fuze, je naprosto zbytecne.Pokud "motor" Evropy, Nemecko, zavira nuklearni elektrarny a zacina pokryvat zemi vetrniky a dovazet uhli z Ameriky, tak clovek propada beznadeji. Politicka rozhodnuti nevzdelanych amateru vzdycky zvitezi nad zdravym rozumem a aby se cokoli zmenilo, bude nutne dozit se socialni katastrofy.