25.5.2022 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

HODINA ZEMĚ: Obrovské plýtvání časem – a energií

Večer 23. března v 8:30 nemělo 1,3 miliardy lidí zapnuté světlo. A nezapnuli ho ani v 9:30, ani v 10:30. Nezapnuli ho až do rána, stejně jako každou noc. Bez přístupu k elektřině je tma po západu slunce pro tyhle lidi každodenní realitou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Brzák 14.1.2014 9:31

Re: Marnost nad marnost

Merkelová není kráva - je to vzdělaná žena, která má kolem sebe tým ještě vzdělanějších poradců, takže velmi dobře chápe Vámi zmiňované rozdíly. Je to však "vyčuraná" potvora, neboť dobře sleduje trendy veřejného mínění utvářeného propagandistickou mediální kampaní a jako přesvědčená o svém nejlepším přínosu pro německou společnost se snaží udržet se včele.

R. Brzák 14.1.2014 9:32

Re: Marnost nad marnost

jejda - v čele...

P. Vass 14.1.2014 10:25

Re: Marnost nad marnost

Já vím, dokonce i to, ýže pracovala na Institutu fyzikální chemmie AV. Tím tuplem, že tohle vypustí z huby, je to pro mě kravka. Navíc pro zvolení všehoschopná kravka.

R. Langer 14.1.2014 12:06

Re: Marnost nad marnost

Je to populistická kráva schopná totálně zaříznou Německo a z funkční ekonomiky udělat trosky. Než zaříznou ji samotnou, až jim to dojde.

B. Hudzieczek 14.1.2014 21:27

Re: Marnost nad marnost

Je to politička - takovým způsobem manipulují s veřejným míněním všichni politici. Není divu, že řada kvalitních lidí se zdráhá vstoupit do politiky, protože se jim zajídá mluvit něco, co je proti jejich bytostnému přesvědčení, jenom pro vyvolání žádoucího politického efektu.

Na druhé straně tato schizofrenie po určité době musí nutně deformovat politikovu osobnost. Tím lze vysvětlit některé výroky a kroky politiků, které jdou zcela mimo realitu.

B. Uhlich 14.1.2014 21:50

Re: Marnost nad marnost

Tak on původní záměr byl..., že Německo bude právě z environmentálního blouznění plně profitovat... v podstatě to plně splňovalo povahu Němců... pocit, že na sebe berou břímě hegemonů, stávají se výlučnými a opět to dává možnost vzniku "velkého Německa" ...asi to bylo původně vymyšlené dobře....ovšem vloudila se do toho taková malá chybička v podobě hospodářské krize...  Problém je ovšem v tom, že kondice Německé ekomomiky je taková, že asi ani sama velká Andělka ji asi na záda nepoloží... tedy odhaduji, že Německo opravdu svojí "zelenou revoluci" provede..co to ovšem bude znamenat pro nás okolo se ani neodvažuji odhadovat... :-(

F. Svoboda 14.1.2014 9:31

Re: Marnost nad marnost

Pane Vyhlídko, doporučuji vám navštívit JE Dukovany a seznámit se podrobně s jejím provozem, zabezpečením i ekonomickými parametry. Myslím, že potom váš pesimismus se změní, i když ne přímo na optimismus, tak alespoň na neutrální postoj k jaderné energetice.

K. Křivan 14.1.2014 9:50

Re: Marnost nad marnost

V Japonsku ta JE zemětřesení vydržela. Problem nastal až když tsunami zlikvidovala chladící zařízení.

R. Langer 14.1.2014 10:51

Re: Marnost nad marnost

Přesně tak, na to, co se tam odehrálo, byly škody v podstatě naprosto minimální...

B. Uhlich 14.1.2014 21:38

Re: Marnost nad marnost

Buďte v klidu..tzv. informace o změně přístupů Japonců k jaderné eneregtice musíte spíš vnímat tak, že jsou víc zbožným přáním zdejších mediálních šašků napojených na ekoteroristické organizace, než seriozní informací... Ono když se nad celou věcí zamyslíte, tak zjistíte, že Japonsko opravdu nemá jinou možnost než důvěru v jaderné zdroje obnovit, nebo se vydat cestou hospodářského strádání. Japonsko NEMÁ žádné své fosilní zdroje...a je plně odkázáno na dovoz uhlí a kapalných plynů. Navíc energii z 54 jaderných reaktorů opradu nelze nahradit jen tak něčím..tak nevěřte každému nesmyslu, který zdejší média plácají. Pochopitelně, že nehoda ve Fukushimě nikomu radost neudělala, ale opravdu bych zde varoval před kampaní, kterou vedou ekologistické organizace což ve skutečnosti nemá s realitou nic společného...