22.9.2019 | Svátek má Darina


Diskuse k článku

GLOSA: V klimatu stáda

Jsou lidé, kteří v té zprávě spatří známku české zpozdilosti, malosti a zahleděnosti do sebe. Nastojte, česká krajská města se nehrnou do vyhlašování stavu klimatické nouze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Dubravský 16.7.2019 10:50

Zaříznout dopravu...

...je rozhodně hloupý nápad, který nebude fungovat a způsobí víc škody, než užitku. Pokud vám doprava ve městě vadí (mně ne), musely by se nejprve z města vystěhovat obchody, úřady, služby, firmy..., lidé a auta pak zmizí samy. Jinými slovy, řešit příčinu, ne následek. Lidé necestují auty pro zlomyslné potěšení z vypouštění výfukových plynů, ale v naprosté většině z nutnosti související s obživou a plněním povinností.

A ne, MHD to opravdu nevyřeší. MHD je schopné přepravit tisíc lidí ze sídliště do fabriky, ráno na šichtu a odpoledne zpátky. Pokud ale jsou ti lidé rozptýlení na několika kilometrech čtverečných a cestují za prací na tisíc různých míst, musela by k zajištění jejich přepravních potřeb mít MHD tak hustou síť zastávek a spojů, že by se již velice podobala individuální dopravě.

Anebo ještě jinak, osobní zkušenost. Slavná a údajně dokonalá pražská MHD mi nabízí cestu do/z práce trvající 1,5 hodiny, se čtyřmi přestupy. To prosím z Prahy 4 do Prahy 5.

J. Kopis 16.7.2019 11:57

Re: Zaříznout dopravu...

Hloupost je pro soudruhy signifikantní vlastnost, tudíž prosazovat hloupé nápady a neřešit příčiny je pro ně přirozenost.