16.6.2021 | Svátek má Zbyněk


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Křivan 13.5.2021 21:23

Jak zredukovat obyvatelstvo světa ?

Postupně.

1) Potopit záchranářské lodě zmetků "lékaři bez hranic" a jiných zločinců. Tedy, pokud nepůjde je zabavit. Nedovolit vylodění jakýchkoliv člunů a lodí s čmoudama.

2) Nedodávat do Afriky ŽÁDNOU potravinářskou pomoc ani tu zadarmo, tedy placenou z NAŠICH peněz. Když se neuživí sami, jejich věc když .... Kdysi zásoboval Egypt pšenicí celou římskou říši. Když teď není schopen uživit Egypťany,.... jejich problém, ne náš.

3) Vyčistit Evropu od negrů a čmoudů, včetně toho fotbalisty z Finska. Už tu napáchali příliš zločinů.

4) Celou Indii do absolutní karantény.

Je mnoho možností, jak redukovat lidstvo. Každá redukce je dobrá.

J. Kouřil 13.5.2021 19:33

Všimli jste si, že zalednění severního pólu byl tuto zimu na úrovni roku 2005? Je to důkaz globálního oteplování, nebo to budou muset dohánět vybrané gender skupiny?[>-]

Š. Hašek 13.5.2021 20:02

Tak já si třeba již cca šedesát jar všímám, že to je furt stejný.

Stejné i v tom, že husákovci ječeli, že zrno nebude. Dneska klimatizovaní ječí, že se teplota šoupla o týden a kupují místo ředkviček něco super z Bolívie.

A fakt mě sere kos večer na stodole, zpívá si i v dešti. A hodně mě sere, že nesleduje televizní noviny na ČT09. Já je teda taky nesleduji, sleduji toho kosa. Skoro by mě zajímalo, co si o mně myslí.

Zkráceno.

P. Rada 13.5.2021 20:20

Pochybuji, že si opravdu všímáte a pamatujete zároven. Odborníci co mohou být zde i v Arktidě to totiž také vidí ale jinak:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tece-nam-do-bot-vidime-to-uz-i-u-nas-rika-cesky-vedec-z-tajici-arktidy-152457

L. Novák 13.5.2021 23:57

Strč si své dezinformační odkazy do pudele, magore! :-P

P. Rada 13.5.2021 20:09

Pane Kouřile předně odkdy je momentální teplotní situace lokální důkazem globálním?

A i kdyby - kde/jak jste si toho "všimnul"? Vdyt opak je pravdě blíže!

http://nsidc.org/arcticseaicenews/

https://greatwhitecon.info/2021/02/the-2021-maximum-arctic-sea-ice-extent/

https://public.wmo.int/en/media/news/arctic-sea-ice-minimum-2nd-lowest-record

R. Tichý 13.5.2021 17:17

Planeta nehori!

Hori akorat mysli a srdce soudobych svazaku, kteri potrebuji zachranovat. Kdyby tak vedeli, ze si nici svou vlastni budoucnost. Bohuzel pritom nici pritomnost i budoucnost mou.

Klima na Zemi se meni bez ohledu na mirovou aktivitu cloveka.

P. Rada 13.5.2021 17:32

Klima na planetě se naopak proti Vašemu tvrzení zhoršuje i v důsledku vleklé geopolitické nestability a navazujících zbrojních aktivit. Toto všechno stojí energie a suroviny a omeezuje možnsti. Konkrétně možnosti realizací dálkových přenosů energií. Viz např. krach projektu DESERTEC.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Desertec

To, že sám pan autor zahořel potřebou se zviditelnit a tak si pohrává se slovíčky... klima sotva změní. Problém ale už může tkvět v tom, že jemu podobných není málo a budou volby....

L. Novák 13.5.2021 17:35

Greténe "Rado" dementní, běž už s těmi tvými fantasmagoriemi do pudele! Stejné nesmysly jako flašinet pořád dokola. Odstěhuj se do pouště, magore, i s tou tvou Greenpeace, tam máš slunka dost! :-P

P. Rada 13.5.2021 17:39

Věcně jako obvykle nemáte co říci.

Slunka je na poušti ale opravdu dost a nebýt přepjaté lidské hlouposti, hrubosti, řevnivosti, chamtivosti... mohlo by být na planetě všem lépe.

L. Novák 13.5.2021 17:43

Idiote ;-O, kolikrát už jsi ten nesmysl "Desertec" sem vylepil, a byl dikutován jako fantasmagorická fantazie?

P. Rada 13.5.2021 19:55

Desertec, Green Deel ... mohly být nadějí na sice náročné východisko ale né zas tolik jak pro ty fosilně-dluhově=drogově závislé. Odebrat přístup k drogám bývá pro dotyčné krajě problematické.

Ti co dokáží BÝT aniž musejí MÍT jsou v situaci smysluplnější a takové vize jsou jim bližší. To je ale zřejmě pro drogující tak nepochopitelné, že se jen při pouhé představě abstinence od fosilů rozeřvou...

L. Novák 13.5.2021 23:52

Debílku, kup si jeskyni třeba v Moravském krasu, nastěhuj se tam, odpoj se od Internetu, zahoď mobil, a staň se šťastným člověkem doby kamenné. Ale hlavně neopruzuj svou demencí civilizovanou společnost a nevnucuj jí své úchylné žvásty. V jeskyni ti bude fajn a můžeš se ještě zapsat mezi členy Darwinovy společnosti, kteří se vyřadili z genetického fondu lidstva vlastní blbostí... Máš šanci ještě vyhrát v některém z příštích let... :-P

R. Tichý 13.5.2021 19:29

Rado, Vy tady neustale dokola obhajujete zelene fasisty sahodlouhymi citacemi, bez reakce na realitu.

Soucasne zelene technologie jsou pokusy a z ideologickych duvodu je platime nesmyslnymi castkami! V jinych oborech jsou vyrobky pred uvedenim na trh dlouho zdokonalovany v laboratori, jen zelene technologie maji vyjimku a kazdy prototyp je nam vnucovan v obrovskych seriich za vysokou cenu.

U vetsiny z nich se navic prokazi nezamyslene vedlejsi skody, zhusta na zivotnim prostredi!

P. Rada 13.5.2021 20:23

Tichý - blábolíte!

L. Novák 13.5.2021 23:54

Blbe ;-O komunistický zelený! ;-D

R. Tichý 14.5.2021 7:36

"biopaliva 1.a2.generace", solarni tunel, solary na orne pude, vyjimka pro vetrniky k zabijeni orlu, fragmentace svetla vetrniky, vznik pousti za vetrniky, vybijeni orangutanu kvuli palmovemu oleji, deti v kobaltovych dolech, ....

I. Schlägel 14.5.2021 14:41

Věřte odborníkovy. A pan Rada je nějaký odborník. Těch odkazů, co sem odborně nasázel.;-D

D. Laurencikova 13.5.2021 18:16

R^

J. Kraus 13.5.2021 16:54

Ono snad už nemá smysl se tou ekologií či ekologismem zabývat. Hrají si s námi jako s méněcennými a jediným výsledkem je nárůst různých negativních stavů, u labilnějších jedinců a u dětí hroucení psychiky. Krátce, alarmisté šíří zlo a běda tomu, kdo se k tomu temnému oblaku přiblíží, kdo se na ně jakkoli napojí, třeba i jako oponent. Pěstují a živí se negací a loví v temných vodách. Jejich cílem je všeobecný rozvrat, ostatně se tím ani netají, a na troskách současného doufají dát vzniknout něčemu novému. Kdo se ale ujme moci nad troskami s pár přeživšími, nemohou vědět. Oni to jistě nebudou, oni umějí pouze rozvracet, nikoli budovat. V zásadě mají pochopitelně pravdu, i Stalin nebo Hitler byli uvěřitelní. Ti dva ale, na rozdíl od dnešních, nabízeli positivní program, naději, lepší příští. Tihle jen beznaděj, do níž jsme dovedli sami sebe, jeden každý svojí sobeckostí a rozmařilostí. Něco jiného ale je přiznat si osobní odpovědnost a pokusit se s tím něco dělat.

P. Rada 13.5.2021 17:37

Přihlásil jste se vlastně ke Stalinovi a Hitlerovy - jako ke svým ideálům:

..."Stalin nebo Hitler byli uvěřitelní. Ti dva ale, na rozdíl od dnešních, nabízeli positivní program"...

Takovým se edivím, když do jednoho pytle háží i ekologii s ekologismem.

L. Novák 13.5.2021 17:44

Jo. Blbec jako ty by si s psychopaty jako Hitler a spol. jistě dobře rozuměl.

F. Kusák 13.5.2021 16:22

No máme se na co těšit. Levičácká strana Piráti se Starosty (kteří jsou starosty už jen podle jména) a Nezávislými (není známo na kom), a další spolek, v čele s fanatičkou Pekarovou (je nejvíc slyšet). Budou tady vládnout s požehnáním Bruselu, podobně jako místní vládci kdysi v Britském impériu.

Neslyšíme nic konkrétního o tom, kdo bude tady stavět infrastrukturu, jak, kdy a za co, nebo třeba jak bude vypadat náš energetický mix. Že se tu postaví nový reaktor nebo dokonce celá jaderka ani slovo, jen obecné bláboly. Žádná diskuze o budoucí měně, postavení Česka v rámci EU, zahraniční politice nebo o hospodářském směřování země. Jen ideologické žvásty, podobné těm, které jsme slýchávali na sjezdech velestrany. Ale ještě nejsme tak chudí a tak zadlužení, takže je kde brát.

P. Brich 13.5.2021 16:34

Ano, ta jela tak dlouho, až jsme prožrali i dno. Proto pak s lehkostí předala moc, aby to za ní vylízal někdo jiný.

F. Kusák 13.5.2021 18:15

Dobrý dovětek, dík

K. Křivan 13.5.2021 15:11

V šedesátých letech se vědci z Římského Klubu dohodli, že optimální stav lidstva je 0,4 miliardy lidí. Členem ŘK byl svého času i Václav Havel.

Optimální stav není trvale udržitelný počet. Takže kdyby byl počet lidí i 0,8 miliardy, vyvíjelo by se lidstvo mnohem lépe než teď. I tak je dnešní stav desetinásobek.

Všechny problémy lidstva, kromě vulkánismu a zemětřesení mají kořeny v příšerném přelidnění zeměkoule. Svět je dvacetkrát (vůči opt.stavu) přelidněn. A tato katastrofa roste exponentialně! Většina afrických zemí se zdvojnásobí během dvaceti let !

Dokud tento stav radikálně nezměníme, jsou všechny "boje proti klimatu" jen směšné pitomosti.

J. Jurax 13.5.2021 15:24

Ale jo. Jenže lidí je takměř dvacetkrát víc než ono čtyřsetmiliónové optimum.

Ale pokud mi zaručíte, že já a mí blízcí budeme mezi těmi vyvolenými čtyřmi sty milióny- nebo i osmisty - jsem pro eliminaci přebytečných. I radikální, jak pravíte. Neboť planeta musí být spasena!

Jenom - jakou metodu eliminace byste považoval za optimální?

L. Novák 13.5.2021 15:32

;-D R^

P. Brich 13.5.2021 16:32

Příroda si vždy poradila sama. Kde bylo přelidněno, tam přišel hladomor nebo infekce, které to pročesaly. Jenže pak euroatlantická civilizace začala bezplatně a bez požadování jakékoliv protihodnoty nebo protiakce vyvážet produkty a metody své mediciny, takže příroda začala ztrácet na síle a neúprosnosti. Když potom ještě následovalo bezplatné dokrmování, dopracovali jsme se do současného stavu. To, že se sem hrnou hordy doktorů a inženýrů je vlastně pro naše dobro, abychom se nemuseli zabývat logistikou distribuce těchto statků.

P. Rada 13.5.2021 16:25

Situace je sice vážná i s důvodů růstu lidnatosti ale zamlčování dalších a vážnějších faktorů vede právě k oněm "směšným pitomostem".

Klima přeci ovlivnuje masivnost imisí v čase a tu ovlivnuje jak lidnatost tak měrná spotřeba a pak další méně významné okolnosti jako je změna rychlosti akumulace, absorpce, nástup zpětnovazebních vlivů...

Analogickou "pitomostí" je nejspíše také tvrzení, že se ŘK "dohodl" na tom, že optimální stav lidí je 0.4 miliard. Můžete uvést link?

Zde je porovnání předpovědí ŘK s realitou a uvedeny jsou predikce vývoje populace v čase a dalších souvislostech - nikoliv, že se někdo "dohodl" na 0.4miliardách:

http://sustainable.unimelb.edu.au/sites/default/files/docs/MSSI-ResearchPaper-4_Turner_2014.pdf