7.7.2020 | Svátek má Bohuslava


GLOSA: Klimatický Alzheimer

12.2.2014

Sníh na severní polokouli nijak nemizí

Nová mystifikace. Článek v New York Times (The End of Snow) tvrdí, že už čtyřicet let ubývá sněhu. Od února 1967 do února 2013 prý kvůli globálnímu oteplování zmizelo obrovské množství sněhu. A brzy už bude tak teplo, že sníh v zimě bude jen vzpomínkou. Jenže podle dat z Rutgers University se nic takového nestalo. Na severní polokouli byla v únoru 2013 docela normální sněhová pokrývka (snow cover). Takové výkyvy jsou běžné. Je daleko více sněhu, než bylo na přelomu 80. a 90. roků.

Bohužel lidé nemají historickou paměť. A tak pokaždé věří, že současné počasí je něco nového. Jsou jako člověk trpící Alzheimerovou chorobou, který se může dívat každý večer znovu na stejný film a pokaždé bude věřit, že se na něj dívá poprvé.

Zdroj: Rutgers University - Global Snow Lab

http://climate.rutgers.edu/snowcover/chart_anom.php?ui_set=1&ui_region=nhland&ui_month=2

http://sunshinehours.wordpress.com/2014/02/07/the-ny-times-thinks-it-is-the-end-of-snow-for-the-olympics/

******************************************************
www.klimaskeptik.czHledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.