Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EVROPA: Bulhary zbídačuje zelená elektřina

Když islamisté vypalují předměstí Paříže, napíše se mlhavě, že jde o "mladé Francouze". Když zelená elektřina zaviní v Bulharsku nepokoje, napíše se mlhavě, že lid protestuje proti "zdražování elektřiny". Je to sice báječně politicky korektní, jen leckdy ze zpráv vůbec nepochopíte, o co jde.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
BR

B. Rybák

8. 3. 2013 16:18
Výborný a velmi potřebný článek

K danému tématu není nutno nic podstatného dodat (zbídačení Bulharska a Rumunska je zločinem EU).

0 0
možnosti
JS

J. Schwarz

7. 3. 2013 18:51
Že se levice

nebude hlásit ke svému podílu na zdražování - a nejde jen o "obnovitelné zdroje", i "zvyšování bezpečnosti v dopravě", "úspory" tepla v bytech, a "ochrana" spotřebitele před možným i nemožným se taky pěkně prodražuje. Technická  zdokonalení vynucovaná předpisy totiž zdražují život všem, nejen bohatým, kteří by si pohodlí a novinky dobrovolně a rádi zaplatili.

0 0
možnosti
BU

B. Uhlich

7. 3. 2013 20:57
Re: Že se levice

Když ono tohle se tak pěkně proplétá historií a není proti tomu naprosto žádná obrana...moderní dějiny lidstva jsou v podstatě dlážděny činy užitečných idiotů... prostě tady se stále cyklicky zjevují lidé, kteří naprosto bez zábran podléhají různým ideologiím a za ty ideologie jsou ochotni i dýchat...a nějak je moc nezajímá, že jejich okolí to jejich fundamentální nadšení nijak nesdílí... nadšení dnešních zelených ideologů se nijak neodlišuje od nadšení agresivních svazáků let 50tých..popř. i od naprosto brutálního jednání mladých nácků let 30tých. Proto jsou si tyhle všechny směry tak blízké... a mají pro sebe takovou slabost. Bohužel ani jednomu z mnou jmenovaných extrémů nikdy nedošlo, nedochází a zjevně nikdy nedojde, že ve skutečnosti jsou to oni, kdo původní myšlenku naprosto spolehlivě zadupávají do země... ekologové nikdy nepřipustí, že ve skutečnosti jsou to oni, kdo tady cupuje ekologii na kusy a naprosto ji dehonestuje. Pro běžné lidi se stala ekologie synonymem okrádání , ožebračování a šikany.. přitom naprosto zbytečně. Ekologie není vyšinutá věda....vyšinutě jí pouze pojali dnešní ekologové a jiní, kteří jsou vždy a za každých okolností připraveni se ekologií obsloužit jak libo... Bohužel asi jediný kdo tohle nechápe jsou sami ekologové.....  :-(((((

0 0
možnosti
BV

B. Volarik

7. 3. 2013 17:24
Smarjaaaaa, kde je pan Rada?

Snad se mu, nedej boze, neco nestalo. Co by si bez nej svet pocal?

0 0
možnosti

J. Šimák

7. 3. 2013 15:44
Bursík na hřad

U nás už měl Bursík viset za ku.. v průvanu.

0 0
možnosti
PP

P. Pruner

7. 3. 2013 12:26
pěkný

Pěkný věcný článek. Média námi manipulují, protože se nechávají manipulovat politiky nebo politiky.

0 0
možnosti

M. Šejna

7. 3. 2013 9:56
pane Kremlíku

opět jste potvrdil moje tvrzení, že pokud nepíšete o globálním oteplování, tak píšete dobře. Dnes máte ode mě pochvalu.

0 0
možnosti
IS

I. Schlägel

7. 3. 2013 11:46
Re: pane Kremlíku

Čím to je, že při psaní o globálním oteplování se z pana dobře argumentujícího pana Kremlíka stane nedobře argumentující pan Kremlík? Nechci být drzý, nicméně mám dojem, že pan Kremlík o Vaši pochvalu, dobře znaje Vaše názory, moc nestojí.

0 0
možnosti
JH

J. Hejna

7. 3. 2013 9:49
Je to všude stejné

Suma Chakrabarti písemně pokáral bulharského premiéra Bojka Borisova, že nemůže klimatické lobby účtovat poplatky retroaktivně, tj. že jim nemůže zabavit, co si už naloupili.

0 0
možnosti
AB

A. Bocek

7. 3. 2013 9:24
Jako v Kocourkově

titíž poslanci, kteří odhlasovali 180/2005 Sb. teď žádají vládu , ať dotuje elektřinu, neb nám hrozí odchod průmyslu. Honem flikujte díry do lodě, které jsme vytvořili.

0 0
možnosti

V. Šťastný

7. 3. 2013 9:18
Nejenom to,

ale zásadní ranou do vazu Bulharům a jejich energetice, bylo vynucené odstavení JE Kozloduj, které bylo jako jedna z podmínek jejich vstupu do EU. Tím se docela zásadně zhoršila jejich energetická situace, která je ještě horší o to, že v oblasti je málo stabilních výkonných zdrojů ať už v Bulharsku nebo okolních zemích.

0 0
možnosti
KF

K. Frauknecht

7. 3. 2013 7:48
V podstatě souhlas.

Jen že slavná OZE byla tím pověstným hřebíčkem.

Zásadním problémem je evropská unifikace - házení do jednoho pytle naprosto nesouměřitelné ekonomiky a jednotná evropská regulace - sešněrování těch nesouměřitelných ekonomik stejnými omezeními (navíc blbými!).

Článek je samozřejmě OK!

0 0
možnosti
PS

P. Schuster

7. 3. 2013 8:02
Re: V podstatě souhlas.

Správně, jsou to dvě věci, nelze "sešněrovat" jedním zákonem bulharskou a německou ekonomiku. No a pak ty průměrné hodnoty platů a důchodů v Bulharsku ( a to ještě nevíme kolik lidí na ten průměr dosáhne) signalizují, že většina lidí žije z ruky do huby a zdražení energií je jen roznětkou.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz