22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

EVROPA: Agentura usvědčila EU ze lži

Emise oxidu uhličitého se musí v EU dostat na nulu do 30 let. To je závazek stanovený členským zemím. Bez toho nedosáhneme „klimatického“ cíle udržet nárůst teploty na úrovni 1,5 stupně od konce předindustriální éry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rada 9.6.2021 8:45

"Šílenost" (ztráta rozumového úsudku) nastává, když např. myslíte na "prašule" - tedy nikoli na fyzikální podstatu klimatologie - a děláte s této nesourodosti okolností jednoznačný závěr (nic víc, nic mín).

J. Hanzal 9.6.2021 8:54

Pane Rado, jo to šílenost, poněvadž, jak píše pan autor, např. Čína z vysoka se.e na nějaké klimatické změny, bude si dál dělat co chce. A jak tedy ty číňany chcete donutti k omezení vypouštění CO2. Máte na to jistě recept, že ano;-D;-D;-D!!

J. Hanzal 9.6.2021 8:59

Nic vážení diskutující, musím jít ekologicky (vapkou ) odstranit sajrajt po zimě z dlažby. Už se na to nemohu koukat a když je tedy vody dost můžu to udělat aniž bych za to vyfasoval EKOpokutu;-D;-D;-D!!

P. Rada 9.6.2021 9:18

"Sajrajt" co jste zanechal zde abych po Vás uklízel já - že? Co nadělám?

Zkusím ho umýt po "ČÍNSKU". Ani Čína si zřejmě nemůže dovolit ignorovat změny klimatu protože např pro růst dynamiky podnebí ji hrozí potravinový problém:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/utopene-miliony-a-ztrata-veskere-urody-povodne-v-cine-jsou-globalni-hrozba-115364

Přitom v přepočtu na osobu vykazuje doposud zhruba poloviční imise oproti čechům a pokud by se to přepočetlo na kumulativní imise za průmyslovou éru (které jsou rozhodující) pak by mohlo být Česko pro Čínu něco jako parazitující vřed který je třeba urychleně eliminovat.

Máme tedy geograficky nejspíše štěstí, že ležíme od Číny tak daleko. Projevujem Švejkovskou vychytlalost a hloupost zároven, a tak si po Součkovsku ještě vyskakujeme a o razantní akci ze vzdáleného okolí koledujeme.

G. Onion 9.6.2021 10:48

Přestaňte pořád používat ten nesmysl když srovnáváte emise na hlavu mezi ČR a Čínou. Děláte že sebe idiota.

R. Langer 9.6.2021 11:47

On to nedělá, on je! ;-D

P. Strop 9.6.2021 21:27

To p. Rada

“Ani Čína si zřejmě nemůže dovolit ignorovat změny klimatu protože např pro růst dynamiky podnebí ji hrozí potravinový problém: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/utopene-miliony-a-ztrata-veskere-urody-povodne-v-cine-jsou-globalni-hrozba-115364”

To je skutecne argument hodny zelene ideologie. Naivni a omrezeny. Na jednu sttranu ma pan Rada velkou predstavivost jaka katastrofa nas ceka kdyz oteplovani bude o 0.5oC/100 let vyssi, na druhou stranu predpoklada, ze s ekonomicky i vojensky oslabenou EU a USA (plus zbytkem sveta) buou silne autokraticke rezimy jednat stejne jako pred lety. Zkuste si predstavit stejne cerny scenar o reseni globalniho potravinoveho problemu v dobe kdy bude nektery takovy rezim ekonomicky i vojensky dominantni.

J. Vintr 9.6.2021 11:03

Bohužel to takhle prosté nebude. Ten záměr je mnohem horší. Někdo chce totálně podělat náš svět.

R. Tesařík 9.6.2021 8:06

A kde je Rada? Zatím jenom potrhlý Braun. To je málo.

P. Milan 9.6.2021 8:20

Určitě časem vyleze a dodá přehršel zelených odkazů blábolů.

L. Novák 9.6.2021 9:46

R^ Tahle prognóza byla vědecky podložená... ;-D

J. Hanzal 9.6.2021 8:48

A už je tu;-D;-D;-D

P. Rada 9.6.2021 8:49

"Potrhlých" (pomatených po opakovaném přebírání Součkových demagogií na N.P.) už se naopak s mého pohledu vyjádřilo hodně.

L. Novák 9.6.2021 9:47

EU Komunistický zelený idiot jsi tady jenom ty sám. ;-D

R. Langer 9.6.2021 10:28

Kdepak, nejenom on...

J. Šrajer 9.6.2021 7:44

Oteplování a ochlazování je nejpřesvědčivěji vidět na grafu korelace zvýšení hladiny oceánů a intenzitou slunečního svitu. Tato korelace se cyklicky mění tak, že v cca 24 letých cyklech se hladina oceánů zvyšuje o nějakých 8mm a následně snižuje, to jak se mění intenzita slunečního svitu. Tato intenzita slunečního svitu se přitom mění jen o 0,1%. Je to dáno cyklickou změnou magnetických pólů slunce - 11-ti letým cyklem slunečních skvrn. To má za následek působení slunce na kosmické záření dopadající do atmosféry země. Když se intenzita slunce zmenší, zvýší se množství kosmického záření dopadajícího na atmosféru země. To způsobí, že se v atmosféře, ve výšce kolem 20km, vytvoří větší množství aerosolu a tím se sluneční svit dopadající na zemi zmírní. To má zásadní vliv na teplotu. Dnes jsme ve stavu, kdy po 24-letém cyklu oteplování se začíná ochlazovat, protože 11-ti letý sluneční cyklus byl před 5-ti lety narušen. Na slunku v té době nebyly skvrny, i když vrcholila perioda slunečního maxima. Vliv množství CO2 v atmosféře na teplotu je naprosto zanedbatelný. Dokonce to dokazují pokusy Johna Tyndalla z 19 století. Množství CO2 má vliv na tepelnou vodivost atmosféry, nikoliv na akumulaci tepla.

P. Rada 9.6.2021 9:02

Pane Šrajere mýlíte se . Hladina oceánů se při předpokladu ustálenosti kontinetů mění ze dvou příčin které kdo ví proč nerozlišujete - natož jejich časovou odezvu. Je takto projevem bilance mezi vodou v oceánu a v pevninských ledovcích + projevem tepelné roztažnosti proudící vodní masy v celém průřezu za spolupůsobení setrvačnosti obsahu tepla oceánského výměníku tepla až násobně delší jak 11let.

Bilance radiační pak udává základní trend pro oba projevy a v tomto ohledu má 11leté kolísání sluneční iradiace naopak vliv minimální.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Radia%C4%8Dn%C3%AD_p%C5%AFsoben%C3%AD

R. Vacek 9.6.2021 7:43

EU (a poslední roky se přidaly i USA) nás vedou svými nesmysly tam, kam ukazuje graf v odkazu::-/

https://emergingmarketfdi.wordpress.com/2013/06/20/share-of-the-worlds-gdp-since-1820/

J. Vintr 9.6.2021 7:41

Oxid uhličitý je nejméně "škodlivý" produkt lidské činnosti. On není škodlivý, ale naopak velice užitečný. Pokud by se lidem skutečně dařilo zvyšovat jeho obsah v atmosféře, byl by to velmi pozitivní příspěvek k zlepšení životního prostředí, protože by to podpořilo fotosyntézu, která je nezbytná pro existenci života na naší planetě. Teorie, že oxid uhličitý zvyšuje jakousi hypotetickou globální teplotu, je naprosto idiotská.

J. Basler 9.6.2021 7:39

Domnívám se, že rozhodne trh. Až budou zelené věci levnější, lidi je budou kupovat. Jinak se to bude honit dotacemi (a tím pádem pomocí dluhů). U aut to bude zábava, nic tomu zleňování zatím nenasvědčuje. Konec konců lidi rozhodují u voleb a řídí se svými peněženkami a jen menší část kouká do budoucnosti a velmi malá část do té vzdálenější... Takže uvidíme nebo Ti kteří se té budoucnosti dožijí. Technologie a věda jsou jistou nadějí...

J. Lukavsky 9.6.2021 7:30

Nechoďte tady na nás s nějakými % a čísly. My máme přeci víru! Sv. Gréta (ta co vidí CO2) nás osvítila a vy nějaké počítání? Jinak ten transport zboží by mohly zajišťovat plachetnice, a místo kamionů zavést dvoukoláky poháněné koňmi. Cílem všech těch ušlechtilých jurodivých věrozvěstů není nějaký nulový CO2, ale návrat Evropy do doby Jana Cimbury či lépe Praotce Čecha aby se Čína mohla protlačit do vedení. Elementary dear Watson. J.L. end

T. Hraj 9.6.2021 7:25

Co je to za nesmyslný, zpátečnický pesimismus "peníze budou státům chybět"?! Vždyť naši západní vůdci včele s Bidenem (s jeho energií a rozhodností) nám dnes jasně dokazují, že peníze ve státním rozpočtu nemají nic společného s daněmi a jsou tedy nevyčerpatelné. Třikrát hurá a poděkování dětem našich dětí.

V. Šťastný 9.6.2021 7:15

O nějakou dekarbonizaci stejně vůbec nejde. Nejdůležitější pro EU je, svázat své ovečky tak brutálním dluhem, že bez jeho splacení už žádná další nebude mít možnost opustit její dobrotivou náruč, jako to udělala Velká Británie.

V. Soudek 9.6.2021 8:38

Přesně tak to vidím taky. Z dluhu ohrada na ovečky

T. Hraj 9.6.2021 9:23

Ano, to je zcela přesné. Společné dluhy pomohou obhájit nutnost EFU (Evropské Fiskální Unie), EFU ale nemůže existovat bez EPU (Evropské Politické Unie) a právě ta je konečným cílem.

J. Nevrkla 9.6.2021 7:05

Dekarbonizace je hloupá, nefunkční a lidi zbidacujici idea, která se protagonistům dříve či později sesype na hlavu. Zvláště pokud se bude ochlazovat.

J. Strakoš 9.6.2021 6:54

Teď musíme jen počkat, až se zjistí, jak si namastit kapsu na přizpůsobení se oteplení - do té doby se bude bojovat za CO2. A klidně přijmeme usnesení, že budeme CO2 pohlcovat.

L. Písařík 9.6.2021 6:46

Konečně nějaké reálné stanovisko. EU produkuje 9%, polovina je 4,5%. Tak je veliký vliv EU na snažení a na klima, pokud je vůbec pravda, že lze klima ovlivnit. Teď ještě vyčíslit, co bude každého evropana stát to snížení nárustu teplot o 1,5C°, pokud by se vůbec podařilo. Sám si myslím , že sypat ty peníze do senkruvně je lepší, aspoň by bylo známo, kde ty peníze jsou.

V. Církva 9.6.2021 5:45

U článků klimaalarmistů i klimaskeptiků mám pocit, že jsou dogmatické a fanaticky zaslepené obě strany. Tentokrát ale panu Součkovi není co vytknout.

Možná jen, že Evropa má ještě pocit že je středem světa a když se začne chovat ekologicky, bude ji Čína a Indie následovat. To částečně pravda může být, ale Evropa by si měla přiznat, že technologickým vítězem evropského snižování emisí bude Čína.

Další věc je, že dle mých výpočtů se evropská osobní přeprava podílí na světových emisích ca 1.6 procenty. Přitom tlaky na její snižování jsou neůměrné a dokonce jdou možná špatným směrem. 2 tuny těžká Tesla a jiná elektroauta možná spotřebují víc emisí při výrobě než ušetří energie.

Řešení bych spíš viděl v malinkých elekromobilech na krátší vzdálenosti a kvalitních vlacích na dlouhé. Taky se tlačí na výrobce aut, ale infrastruktura dobíjecích stanic a hlavně výroby elektřiny kulhá.

Zelení jsou paka co neumí počítat jinak by víc práce než buzeraci automobilek věnovali dodavatelům elektřiny.

A magořin zelených je mnohem víc.

J. Berger 9.6.2021 5:04

Zelení šílenci se řídí nikoliv rozumem, ale svým "náboženským" přesvědčením. Např. jsou omezovány emise aut až k nesplnitelnosti, omezovány vjezdy do měst a nikomu nevadí, že 60 největších lodí má stejné emise jako všechna auta na světě, a že těch lodí není jen 60... Tam žádná omezení neplatí. To holt není tak vidět...