Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ENERGIE: Hezké a nehezké zdroje

Šetřit je normální, plýtvat je z pohledu lidské společnosti hloupé. Nepleťme do toho planetu - je spousta druhů, které z lidské plýtvavosti profitují, a spousta druhů, kterým naše plýtvání škodí. Totéž se ale dá říci i o „zelených“ technologiích. Plýtvání čímkoli je však znevažováním práce spousty lidí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MK

Největší a neomluvitelnou vinou zelených fanatiků je to, že diskreditují upřímnou a smysluplnou snahu o ochranu přírody a životního prostředí. Ze slova ekolog, které normálně popisuje vědce v celkem zajímavém a užitečném oboru, se stala prakticky nadávka. Zároveň svými jakobínskými postoji brání serioznímu zkoumání přírodních procesů, jako jsou právě klimatické změny (ke kterým nepochybně dochází), určení míry vlivu člověka na ně a tím hledání adekvátních reakcí na ně.

0 0
možnosti
Foto

A ještě účelově přepisují biologické dějiny planety.

0 0
možnosti
JG

J53. 84G30a65n67a80u46r

31. 12. 2022 8:35

Vyzývám pana Radu, aby nám popsal, jak by měla vypadat společnost dle jeho představ, čím by se měla zabývat, čím topit atd.!Mně stále uniká, o čem vlastně píše.:-/Pozn.:Myslím, že neodpoví nebo dá jen nějaký éroj odkaz....:-(

0 0
možnosti
PD

Už tak tu dost plevelí a nic rozumného z něj stejně nevyleze.

0 0
možnosti
Foto

Příroda je krásná. Dělám v lese a často slýchám, jak se lidé rozněžňují, jak je jim v lese dobře, že je tam idilka.

Kdyby se podívali pozorněji, viděli by, že když jeden strom o kousek přeroste druhý, okamžitě nad něj začne natahovat větve, aby mu vzal světlo a měl ho sám víc a je mu jedno, že ten pod ním uschne. Kapradí je šuma fuk, když zakryje malou sazeničku a tím jí udusí, planý chmel sám nahoru jít neumí, tak použije mladý stromek, čímž mu škodí, kuna, když vybírá ptačí hnízda nemá problém, že hubí nevinná ptáčátka.

Ano, příroda je krásná, ale neidealizujme si jí. Tam se nikdo s nikým moc nepáře, jelikož s ním se nemazlej taky. Berme ji takovou, jaká je a ne takovou, jakou bychom ji chtěli mít.

0 0
možnosti
Foto

Pojmem "nevinná ptáčátka" jste se nainfikoval kde? 8-o

0 0
možnosti
Foto

P12a65v68e73l 39R16a75d91a

31. 12. 2022 3:17

Pan Roller předvádí fantazie o společnosti podle obrazu svého. Na obecné ekologické postoje a obecné významy pojmů které jdou specifikovány až definovány.... přitom zřejmě nehledí.

Háže primitivně do jednoho pytle kolektivní viny všechny politiky - jako by sám nedokázal mezi nimi rozlišovat a nedokázal porozumět pozitivním významům politiky, bez které by se lidé podle technologické úrovně a lidnatosti v uzavřeném prostředí až fatálně servali. Právě k tomuto jsme přeci jako evropané až lidstvo v posledním roce zas s řinčením ba duněním zbraní velmi nebezpečně nakročili.

Rollerovou osobní politikou je i dnes na Silvestra navíc vedle výsměchu politikům bez rozdílů i výsměch těm nejmladším - což považuji za tuplovanou ubohost.

Pokud se i ve své učitelské profesi odreagovává nedomyšlenými pomluvami jako zde a pokud je takových dost (doufám, že nikoli) - pak bych to mohlo být vysvětlením, proč je část mládeže na alkoholu, (Silvestr mnozí ani jinak už oslavit neumí...), další část dokonce na drogách,.... někteří beznadějně lavírují ... a ti nejosobitější co ještě nepropadli beznaději, že vzdorovitě stávkují.

0 0
možnosti
RL

Nelži zase, prolhaný Zelený bolševiku, lžeš jako když Rudé právo tiskne! ;-€

0 0
možnosti
PD

To máte marný. Jde o prachy, zelená ideologie to jen kamufluje.

0 0
možnosti
VC

Souhlas, pane Diviši, celý ten humbuk kolem grýndýlu je ve skutečnosti ten nejobludnější tunel do životní úrovně prostého občana a EU je ten zloděj, co nás okrádá. :-/

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz