Čtvrtek 16. dubna 2026, svátek má Irena
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuse

ENERGETIKA: Kdo zastaví vrtule

Prorocký článek z roku 2003

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

OK

HI, měl by to být selský rozum - ale šmejdi přešli na instalace větrníků, a evidentně se jim daří - za propisku mají miliony dotací

1 0
možnosti
PB

P33e88t18e 65B88r67i51c20h

30. 4. 2025 18:33

Naopak, vrtulí bude více Veškeré problémy, které způsobuje EUhnije, ta řeší ještě větším působením EUhnije.

Jedině Zelený Úder zachrání planetu před uvařením

2 0
možnosti
PS

Kdo zastaví vrtule ? Pilot, když vypne motor. :-)))

1 0
možnosti
MK

"A přece se točí!", zvolal Rada.

9 0
možnosti

Hlásím se také.

1 0
možnosti
PK

P88e28t51r 64K42u56b17á89č

30. 4. 2025 12:38

Divoká privatizace v devadesátkách vedla k rozkradení majetku v odhadovaném objemu 800 miliard Kč. "Baroni" s OZE dostanou legálě a podle zákona - dotace v celkové výši 1000 miliard Kč. - a jak píše autor článku "na stomě investigativní žurnalistiky se lísteček nepohne" - a nejen tam.

15 0
možnosti
VK

Větrníky se u nás nevyplatí nikde. Fotovoltaika se může vyplatit v létě když zapne klimatizaci.

10 0
možnosti
Foto

P14a11v60e39l 23R16a52d46a

30. 4. 2025 10:09

Bez dokladů tvrdíte smyšlenky. Větrníky se totiž mohou vyplatit všude tam, kde to vzhledem k výšce... potvrzuje větrná mapa republiky. Následně pak zejména tehdy, vede-li takto generovaná energie k dostatečné produktivitě. I malá obec však může pozitivně participovat v daleko rozsáhlejším systému:

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/vetrne-elekt...

0 19
možnosti
PD

Když tu Radovu šílenost dotáhnu do konce, tak nadměrné množství OZE ve Španělsku (i jinde) usnadní "nahození" sítě po blackoutu, ale zároveň je p͇ř͇í͇č͇i͇n͇o͇u͇ toho blackoutu.

Ergo kladívko, řešení situace to usnadňuje, ale bez toho by se řešit nemuselo.

Asi jako alkoholik, který po ránu řeší kocovinu panákem ...

24 0
možnosti
Foto

Znáte někoho, kdy by dotoval alkoholika před kocovinou i ráno v absťáku?

12 0
možnosti
JV

Asi takle:

je třeba brát celou situaci vážně a zodpovědně a do důsledku. Jsou větrníky a panely na sluneční paprsky jako správný zdroj elektrické energie? Jsou! Už někdo viděl panely, jak znečišťují ovzduší, nebo zvyšují teplotu Země? Neviděl! Viděl už někdo, jak větrníky kouří, anebo musej bejt chlazený z řeky vodou, kterou zbytečně oteplují uhelné a jaderné elektrárny? Také neviděl.

Takže, musíme, my řadoví občané, trvat na tom, že velcí dodavatelé elektrické energie do našich domovů, chat a podobně, nám budou PROKAZATELNĚ dodávat elektřinu jen z takových zdrojů. Ve stylu naší státní správy se všichni takoví dodavatelé budou musit zavázat tzv. ZÁVAZNÝM STANOVISKEM, že tak budou činit. No a protože je známo, že nezřídka státní správa, vláda a tak, se svým ZÁVAZNÝM STANOVISKEM neřídí, budou pro dodavatele pokuty, jako třeba pro výrobce aut, s tím rozdílem, že peníze z pokut, budeme dostávat my, řadoví odběratelé. V konečné fázi, protože nula od nuly pojde, se my řadoví odběratelé dočkáme toho, že konečně budeme mít jen čistou energii a zadarmo!!!

Pak je tu ještě možnost, a to natáhnout hóóódně tlustý kabel z Číny a budeme mít levnou energii a nebudeme musit dávat na střechy čínské panely, čímž zase ušetříme. A elektrárny můžem zrušit úplně - máme již zkušenost s auty (pochopitelně na benzín se zakážou úplně), takže nebudeme musit řešit nové administrativní kroky. A demolice našich elektráren nabídne pro nás hodně pracovních příležitostí - stavebnictví je teď prý v útlumu, zvýší se prokazatelně HDP,a než si Němci uvědomí, jak jsme úspěšní, budeme brát více než oni (zase pro pana Fialu).

Mám to vykoumaný - jde teď jen o to, na koho se obrátit, aby se můj nápad ujal. Máme teď před volbami, myslím, že kdyby si ho dala do programu nějaká strana - může být zatím ještě neexistující, nebo komunisté, určitě vyhraje volby a nebude třeba furt poslouchat, zda horší je Babiš nebo Fiala! Mohlo by to i vést k usměrnění celé EU.

4 6
možnosti
PD

Dostatečně šílené, aby se toho někdo chytil.

9 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz