Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EKOLOGIE: Vzestup a pád politické klimatologie II.

Zhruba od začátku 90. let minulého století se ve veřejném prostoru začala ustavovat nová nátlaková skupina, balancující na hraně vědy a ideologie – politická klimatologie. Dnes už víme, že je to “woodoo–science”.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PR

24. 10. 2014 22:31
Re: Klimaticke krise neexistuji ???

Pro meteorologa žádné klimatické krize už opravdo velmi dlouho nebyly. Meteorolog totiž žije ve světě předpověditelnosti počasí a ten je ohraničen na dny až týdny i při použití nejmodernější výpočetní techniky.

Naproti tomu za změny klimatu se považují až úkazy překračující třicetileté pozorovací období.

Takových klimatických krizí zná ale planeta nespočetně a zpětně dokládají geologické výzkumy - celá paleoklimatologe atd.

http://www.globalwarmingart.com/wiki/File:Five_Myr_Climate_Change_Rev_png

0 0
možnosti
FN

24. 10. 2014 19:45
Vždycky když čtu podobné rádoby odborné články

vzpomenu si s úsměvem na příhodu, která se mi stala před téměř 40 lety. Tehdy jsem začal pracovat jako programátor ve výpočetním středisku jednoho stavebního podniku a jednou se se mnou dala do řeči vedoucí podnikové účtárny a řekla mi v podstatě toto: "A co Vy říkáte těm počítačům, pane N. ? Vždyť si to vezměte, ten náš počítač stál skoro 20 milionů korun, musela se k tomu postavit klimatizovaná hala, přijalo se přes 20 nových zaměstnanců a výsledek ? My s tím máme jenom práci navíc, pořád musíme vyplňovat nějaké formuláře a za to od vás dostáváme haldy papíru, které nikdo nečte a hned je házíme do koše. Opravdu si myslíte, že ty počítače někdy k něčemu budou ?". Všechno co tato žena řekla, byla pravda. Co myslíte, měli jsme tehdy ty prokleté, drahé a zbytečné počítače zavrhnout ? Komunisté k tomu tehdy ani neměli daleko. Dlouho byla přece kybernetika považována za buržoazní pavědu. Přeji panu Březinovi, aby nedopadl jako ta hodná účetní. Ale asi se mi to nesplní.

0 0
možnosti
MP

24. 10. 2014 21:33
Re: Vždycky když čtu podobné rádoby odborné články

Zatím přemoudrá EU pilně pracuje na splnění vašich vzpomínek.

0 0
možnosti
ŠH

24. 10. 2014 14:59
Tak mě napadlo.

Umí si někdo představit ten tyátr, kdyby (jako blesk z čistého nebe) přišla taková zima, jako byla v roce 1929? Těch klimatistů, těch prohlášení ministrů, toho Moravce?

Souhlas s panem Brezinou.

0 0
možnosti
PR

24. 10. 2014 19:09
Re: Tak mě napadlo.

Tyátr je spíše to co předvádíte spolu s pane Brezinou.

Klimatologie je naopak zakožena na dlouhodobých měřeních, odezvách, prognozách rozpracovaných statisticy a velkoplošně. Dobrá poitika je pak od toho aby výsledky poznání zas s nadhledem reflektovala do celé společnosti - politosu - obce.... a nikoli zas jen na jednu zimu.

To vše si právě pane Hašku pletete v lepším případě s předpovídáním počasí a tím vzniká onen Vámi nadhozený "tyátr". Naštěstí ale i politika už umí mnohdy reagovat alespon na předpovědi počasí a tak se např celou oblast Manatanu při ataku Sandy podřilo evakulovat včas.

  Postatně horší to je s reakcí lidstva na ataky podstatně plíživějšího charakteru. Tam se ukazujeme jako velmi snadno zranitelní. Tam proto dopady nebudou pravděpodobně tyatrální ale spíše fatální.

0 0
možnosti
ŠŠ

24. 10. 2014 14:37
17600 Kč?

Pana Brezinu čtu rád a s vyzněním článku nemám problém. Jen ta čísla mi nesedí:  v článu autor uvádí, že na podporu obnovitelných zdrojů zaplatí průměrná česká rodina ročně 17600 Kč. Moji rodinu lze za takovou průměrnou českou považovat: 2 děti, menší dům, zahrada, žádné solární panely, žádné tepelné čerpadlo... Za elektřinu platím ročně 16000 Kč. Oněch zmíněných 17600 se do toho ne a ne vejít, i kdybych jinou než obnovitelnou energii nekupoval. Snad měl autor na mysli i jiné formy podpory producentům, daňové úlevy pro producenty obnovitelné energie apod., nevím, snad by to stálo za vysvětlení. Díky.

0 0
možnosti
SD

24. 10. 2014 15:13
Re: 17600 Kč?

Ano, to číslo mě též zarazilo.

0 0
možnosti
PR

24. 10. 2014 9:56
Nekorektnoti pane Breziny už s podstaty přístupu.

Je příznačné že autor vytýká panelu IPCC např to, kolik prací v něm použitých neprošlo recenzním řízením. Taková výtka sama o sobě je zdánlivě v pořádku.

Na druhou stranu si ale sám autor nenechává vůbec nic oponovat před zveřejnováním a své odkazy pravidelně dává právě na nerecenzované zdroje. To by bylo v samo o sobě snad také v pořádku - ale jen tehdy, pokud by se chtěl věnovat soukromé publicistice a vynechal by to čím se zabívají odborníci.

Konkrétně pak diskutovat situace kdy se laikovi může jevit, že už se např. 16let neotepluje a neuvést celou řadu poznatků k problému - např vyhodnocení dopadu souboru periodických vlivů jako ke sluneční čiinnost, PDO, sopečná činnost... a neuvést doporučení WMO na alespon 30letý odstup při vyhodnocování dat je vážná nekorektnost, která hraničí se lživostí v případě, že si je tohoto manipulování autor vědom.

0 0
možnosti
MP

24. 10. 2014 10:14
Re: Nekorektnoti pane Breziny už s podstaty přístupu.

No prostě se vám nelíbí, že napichuje ten oteplovací klimaextrémní balonek.

0 0
možnosti
MP

24. 10. 2014 9:30
:-P

"Sousloví “globální oteplování” se v posledních třech letech z médií v tichosti vytratilo. "

a bylo dokonale nahrazeno mnohem pružnějším a stejně využitelným (a využívaným) pojmem "klimatické extrémy".

A "extrém" může být cokoliv.

Dokud se lidé mají vcelku dobře, tyhle zlodějny jen kvetou.

0 0
možnosti
JK

J. Kavalír

24. 10. 2014 9:40
Re: :-P

Není důvod se bát, že bude o něco tepleji. Problém je, co to nese ssebou. Teplejší vzduch obsahuje více vodní páry, tedy více energie, což znamená extrémnější projevy počasí.

0 0
možnosti
PS

24. 10. 2014 9:23
- Evropská unie do roku 2030 sníží emise skleníkových plynů

Barosova komise v posledních dnech své existence ještě zařídila tento ekologistický paskvil. Doufejme, že nová komise bude rozumější. Podle ČT se "ekologům" ( chyba, ekologistům a ekoteroristům ) se zdáý být tato dohoda ještě slabá....

0 0
možnosti
MP

24. 10. 2014 9:32
Re: - Evropská unie do roku 2030 sníží emise skleníkových plynů

Doufejme, ale nebude.

Špína je příliš zažraná a nelze vyčistit bez porušení podstaty látky (celé přemoudré EU).

0 0
možnosti
AA

A. Alda

24. 10. 2014 8:48
Jenomže zákony už byly změněny

a ta klimatická lež působí škody dál a dál.

0 0
možnosti
BH

B. Hamáček

24. 10. 2014 8:18
Že se musí

Že se musí pečovat o čisté životní prostředí je naprosto jasné , ALE bez jakékoliv hysterie a výstřelků. Dodnes mi " ekologičtí aktivisté " nevysvětlili , proč jsou proti jaderné energii, když je to v současnosti nejčistší výroba el. energie. Sluneční( vyjma těch na střechách objektů ) a větrné elektrárny velice poškozují přírodu !!!

0 0
možnosti
PL

24. 10. 2014 8:35
Re: Že se musí

Oni zde nejsou pro vysvětlování, neboť oni "VÍ".

0 0
možnosti
SK

S. Kneifl

24. 10. 2014 7:19
Pane Jílku,

když už jste tak kovaný v práci se zdroji, zkuste najít odpověď na jednoduchou otázku: "Kolik let z globálních teplotních měření musíme zahrnout, aby vyšel nulový  trend (přesněji statisticky nevýznamný)?"

[Odpověď: 18 let a 2 měsíce, vezmete-li RSS]

To že se neotepluje, neznamená, že teploty nemohou být nad průměrem z minulých let, to je snad jasné. Co to ale znamená je, že můžeme s 95% jistotou tvrdit, že modely počítající s pozitivní zpětnou vazbou jsou prostě špatné. A tím padá celá hypotéza AGW.

0 0
možnosti
MP

24. 10. 2014 9:33
Re: Pane Jílku,

To máte marné, Rybílek je silně zeleně a eunijně věřící.

Argumenty chápe inverzně.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz