18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

EKOLOGIE: České úspory uhlí stonásobně prožerou jiní

Podle zprávy ČTK ve středu Evropská komise navrhla závazný cíl snížení emisí skleníkových plynů do roku 2030 o 40 % proti úrovni z roku 1990. Eurobyrokrati toho chtějí dosáhnout další podporou "čistých" obnovitelných zdrojů energie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Vejr 24.1.2014 10:19

Čas se mění, ale klima ne.

Klima může člověk ovlivnit jen nepatrně, téměř vůbec, neb je řízeno přírodními zákony. Tyto zákony nemůže člověk nikdy změnit. Příroda si s tím vždy poradila bez člověka. Příroda je vlastně velká biochemická fabrika, kterou neřídí politici. Je to něco mimo nás. My můžeme jen používat zdravý mozek a přírodní zákony brát v potaz v první řadě když něco řešíme. S přírodou by se proto nemělo politikařit,a vzíz zdravý rozum do hrsti, bohužel opak je pravdou, jak dokazuje článek pana Březiny.

M. Prokop 24.1.2014 10:33

Re: Čas se mění, ale klima ne.

Přesněji takhle: I klima se neustále mění a měnilo, i když byli lidé v jeskyni.

Hypotéza lidského ovlivňování je neprokázaná a slouží hlavně k zesílení dirigismu a placení nesmyslů.

V. Novák 24.1.2014 12:42

Klima se mění - a to lokálně i globálně!

Mění se už cca 4,5 miliardy let - od toho dne, kdy Země získala nějakou atmosféru, v níž se nějaké počasí a podnebí mohlo odehrávat.

Klima se mění a člověk se svými současnými prostředky to může jedině registrovat, ne měnit nebo změně bránit. Obyčejná letní bouřka uvolní víc energie, než hirošimská atomovka - co s tím chcete dělat? Ani na tu bouřku nemáme, natož na nějakou klimatickou změnu...

J. Vintr 24.1.2014 15:37

Re: Čas se mění, ale klima ne.

Tady vůbec nejde o zdravý rozum, ale o obrovský kšeft. Tomu, že člověkem produkovaný CO2 otepluje planetu, věří jen naivní hlupáci. Vědci, kteří se tuto hloupost snaží takzvaně dokazovat jsou dobře zaplacení těmi, kdo na tom obrovsky vydělávají. Proto tuto politiku nezmění žádné důkazy. Změnit by to mohlo jen to, že by někdo přišel na nápad, že by se pro změnu mohlo zase vydělávat na strašení něčím jiným - třeba globálním ochlazováním ...