Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AG

A. Goldbergová

25. 2. 2011 16:40
0 0
možnosti

J. Šimek

22. 2. 2011 17:09
Zmatečná argumentace

Dvě citace z článku: 1/ Naposledy byly ceny potravin takhle vysoko, když environmentalistická politika způsobila, že potraviny byly z polí vytlačeny biopalivy (kolem 2008).

2/ Potraviny se v roce 2010-11 nezdražují proto, že by jich byl nedostatek. Navzdory neúrodám tam či onde, po sezoně 2010 má globální trh potravin celkově mnohem více (ne méně) než třeba v letech 2004-7.

To za tři roky zase potraviny vytlačily z polí biopaliva, tak to je zázrak. Spíš autor předvádí konstrukce namířené proti environmentalistické politice a spoléhá na to, že to po něm nikdo pořádně nečte.

0 0
možnosti
BR

B. Rybák

22. 2. 2011 11:45
Sucho, neúroda, hlad, zánik států, říší, civilizací, devastace živé přírody

byla téměř vždy způsobena globálním ochlazením. Klimatická optima nastávala při teplotách vyšších než jaké máme dnes (viz např. W. Behringer: Kulturní dějiny klimatu).

0 0
možnosti
PF

P. Fiala

22. 2. 2011 10:15
Poznámka ke "krizi"

Dle mne, krize v tvorbě GDP v jednotlivých státech vznikly pouze díky první a druhé světové válce. Proč? V průběhu jejich bylo zničeno spoustu životů můžů v produktivním věku, spousta civilních obyvatel, byly způsobeny spousty materiálních škod, hospodářství bylo specializováno na zbrojní výrobu a ostatní bylo s touto spojeno. Jediným přínosem byl přínos v rozvoji věd a techniky a technologií, či dobývání surovin z podpovrchu Země, či využití ropy, automobilů, letadel, infrastruktur, atp, které mohly být uplatněny k obnově všeho zničeného.

Jak vypadá tvorba GDP v současnosti a zda byla či je krize: http://photovoltaicfotovoltaik.wordpress.com/" target="_blank" rel="nofollow">http://photovoltaicfotovoltaik.wordpress.com/  Hodně je to o trvale udržitelném rozvoji lidí, zdrojích všeho druhu, nelze neustále zvyšovat GDP o 10% do nekonečna.

0 0
možnosti
VN

V. Novák

22. 2. 2011 10:02
Navzdory všem grafům byla revolta v Egyptě

vyvolána nebo aspoň silně podpořena výpadkem obilí z Ruska. Souhlasím s tím, že za loňské počasí v Rusku nemůže člověk, nejspíš ani ne klimatická změna nevyvolaná člověkem - ale to počasí si loni prostě zablblo. Výsledkem byla neúroda v Rusku a požáry, na což ruská vláda zareagovala embargem na vývoz obilí - bližší košile než kabát.

V Egyptě je většina lidí závislých na dotovaných potravinách - hlavně chlebových plackách. Běžný dělník si vydělá tak na to, aby každý člen jeho rodiny (pokud si vůbec může rodinu dovolit) dostal denně dvě placky, v lepším případě plněné rýží nebo čočkou - to není příloha, to jsou pochoutky.

Dotované potraviny jsou závislé na dovozu laciného obilí, většina (skoro veškerý) import byl z Ruska - a to přestalo vyvážet. Obilí je dost, ale ze všech dalších obilnářských oblastí je dražší. Rusové dodávali cca o čtvrtinu levněji než USA, Austrálie,...

Najednou bylo málo mouky na dotované placky, nedotované pečivo (kterého je dostatek) si většina nemůže dovolit - takže nebylo složité tuhle málo vzdělanou a tradičně spíš flegmatickou vrstvu zvednout. Revoltu zahájili bohatší a vzdělanější, hlavně studenti, ti, kteří se mohli svolávat pomocí mobilů a počítačů - to egyptští chudí nemohou - ale jakmile začaly nepokoje, neomezily se na původní poměrně úzkou vrstvu. Francouzskou revoluci taky nevyvolali jakobíni - ale lid, jemuž Marie Antoinnetta poradila koláče místo chleba.

A teď se sbírá na neúrodu v Číně...

0 0
možnosti
JJ

J. Jirát

22. 2. 2011 9:34
Moc dobrý

Zase jeden pěknej Kremlíkův článek.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz