28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

KLIMA: Hysterie pokračuje v Katovicích

Téměř na den tři roky po pařížské konferenci o „změně klimatu“ (COP21) v roce 2015 začala 2. prosince 2018 v Katovicích 24. konference OSN o „změně klimatu“ (COP24).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 13.12.2018 17:37

Já nevím,

školy nemám, ale kde padá všechna ta voda, která navíc roztává z arktických ledovců? Neustále jsme strašeni, že se hladiny světových oceánů zvednou- a my jsme stále na suchu. Soudruzi globální alarmisti v tom nevidí nerovnováhu a nelogičnost?

M. Martinelli 13.12.2018 18:11

Re: Já nevím,

skvělý postřeh...těm zeleným tlučhubám jde skutečně jenom o získání peněz

P. Rada 13.12.2018 18:39

Re: Já nevím,

Skvelý postřeh?

"Postřehl" jste, že letos v česku nenarostla tráva jako jiny a že tedy obyčejné seno zdražilo za jediný rok 4x!?

"Postřehl jste kolik staletých stomů jen za letošek uschlo a tedy fakt, že století spátky k něčemu takvému v jejich prostředí nedošlo?

Dávám Vám ale za pravdu s těmi penězi. V tom kosek pravdy máte. Ekonomika lidské společnosti je jimi hnaná a na fosilech těžených jednorázově a vlastně na dluh založená. Obchodem na velké vzdálenosti dokáže člověk posílený energií fosilů vzdorovat místním výkyvům klimatu. Otázkou je jak dlouho? Odhady jsou na několik desetiletí. Propad navíc hrozí tím dramatičtěji čím vyšší je postavení.

L. Novák 13.12.2018 19:18

Re: Já nevím,

No jo, a postřehl jste, zelený magore a demagogu, kolik lidí letos zemřelo?

V. Petr 13.12.2018 20:27

Vy ani já nepamatujeme rok 1947

To ale nevyrostlo ani obilí!

P. Rada 13.12.2018 22:29

Re: Vy ani já nepamatujeme rok 1947

V roce 47 obilí vyrostlo ale úroda byla menší a lidé bez zásob po válce na té lokální úrovni úrody podstatně závislejší.

To co bylo v té době proti dnešku zásadně jinak se týká úrovně dopravně-logistické.

Dnes už ale v půdě chybí srážky za celý jeden rok. Nejde přitom jen o nějaký roční výkyv. "Déšt v posledních pěti letech nestíhá dorovnat odtok v řekách" - viz zprývy ČHMU..

J. Vintr 13.12.2018 23:00

Re: Vy ani já nepamatujeme rok 1947

Mám zahradu hned vedle lánu, kde hospodaří zemědělský podnik. Přestože jsem měl subjektivní pocit, že v létě vůbec nepršelo, narostlo jim tam velice pěkné obilí. A přestože podle mého vnímání nepršelo ani na podzim, stačil jim po tom obilí ještě vyrůst třicet centimetrů vysoký prost ozimé řepky. A přestože jsem celé léto intenzivně zaléval zeleninu, tak hladina vody ve studni vůbec neklesla. Takže to s tím suchem nijak hrozné nebylo.

P. Rada 13.12.2018 18:27

Re: Já nevím...

Nelogičnost je předně v tom, nechtít se vzdělávat, sice si to přiznat - ale ponechat si právo posuzovat, cejchovat či zesměšnovat neuměle vyfantazírovaného hlupáka.

Trochu proto zaalarmuji. Bez porozumění proč a jak vzniká vzdušné proudění na planetě a tedy proč se někde tvoří těsně vedle oceánů pouště a jinde na oceán navazuje deštný prales.. nelze snadno porozumět dokonce detallům vzlášt složitých poměrů na rozhraní cirkulčních buněk v komplikované orografické situaci.

Zkuste to alespon trochu napravit tím, že se něco rychle doučíte o globální corkulaci atmosféry. Základní obrázek je třeba zde: .. https://cs.wikipedia.org/wiki/Glob%C3%A1ln%C3%AD_cirkulace_atmosf%C3%A9ry

Důkladněji je to ale popsáno zde: ... https://is.muni.cz/do/rect/el/estud/pedf/ps14/fyz_geogr/web/pages/04-cirkulace.html

Napovídám, že příčinou konkrétního místního problémů se suchem u nás jsou změny proudění zejména na rozhraní severní polární bunky která tím jak posiluje stále častěji mírní doposud u nás převládající vláhu nesoucí západní proudění. Komplikace je i v tom, že změnou využívání spíše zatím klesá retenční schopnost krajiny. Zimní srážky jsou stále častěji deštové které rychleji a bez užitku s krajiny stečou. Průmětná teplota je totižu nás zimou v nížinách jen těsně kolem nuly a tak i na malé oteplení může navazovat výrazná odezva míry vláhy v krajině.

M. Krčmář 13.12.2018 20:00

To sem z toho jelen,za kterou stranu vy vlastně kopete?

P. Rada 13.12.2018 22:32

Re:

Pokud by jste upřednostnil poznání před stranickostí - možná by jste nemusel nosit parohy.

M. Krčmář 13.12.2018 22:48

Na mysli byla somosebou strana sporu v dané otázce, nikoli co jiného,do stranickejch strkanic se tady moc nezapojuju,na to je tady dost jinejch darmokecků.

J. Jurax 13.12.2018 21:19

Re: Já nevím...

No a nebylo by tedy lepší za prachy do WC vyhozené na boj s emisemi CO2 vrazit do zvýšení retenční schopnosti krajiny, budování nádrží etc.? Protože vzdušné proudění neovlivníme, i kdyby to dozelena zblblí politici odhlasovali ...