19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

HISTORIE: „Starej rakouskej hrabě“

Kdybyste měli babičku, nebo spíše prababičku, která byla za první republiky pilnou návštěvnicí Vídně, Londýna či Paříže (a že takových prababiček bylo u nás dost), mohla by být v těchto městech vaší průvodkyní i dnes.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 2.8.2021 19:21

Byl jsem v nejmenovaném městě na nejmenovaném sídlišti, kde měli ulice pojmenovány Jahodová, Jiřinková, Macešková, Kosatcová, Fialková, Šafránová, Chrpová, Podléšková, Karafiátová, Jabloňová a tak dál.

To je správný trend - kytičky, bylinky či dřeviny se snad neznelíbí žádnému režimu.

V. Bok 2.8.2021 15:52

No, politiku pracujicich na svem sebevzdelavani není zas tak málo, plati to i obecně. Z mych dlouholetych poznatků ovšem pramení zjištění, že ovsem záleží spis na tom, co s takto nabytými znalostmi činí...

L. Severa 2.8.2021 14:08

Poznámka. Belcrediho patrně příbuzní žijí na zámku v Brně-Líšni, po revoluci se v rakouské televizi přiznal ke svému původu také meteorolog Belcredi perfektní češtinou.

H. Rybnická 2.8.2021 10:47

Vynikající článek pane autore, je politováníhodné, že se o takových osobnostech dnes nejen nepíše, ale také nic neví.

J. Sinnreich 2.8.2021 3:40

Zajimavy je vyvoj nazvu jedne z hlavnich prazskych ulic. Pred rokem 1870, to byla Ricanska, posleze Cernokostelecka, dale Jungmanova, Fochova, za Protektoratu Schwerinova, po osvobozeni Stalinova a nyni od r.1962 neutralne Vinohradska.