28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

GLOSA: Současná krize

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jjm 7.1.2010 20:20

A HEMELE SE, SLÁVA!! TO JE PŘEKVAPENÍ!?

A HEMELE SE, SLÁVA!! TO JE PŘEKVAPENÍ!?

Tak svítá, že státní rozpočty nejsou "prožrány" dožívajícími důchodci seniory, momentálními ubožáky ve stacionářích, dlouhodobě a trvale nemocnými, rodičkami, neúplnými rodinami samoživitelů, šťastnými rodinami pracujícíh živitelů, kterých 66% pracuje za podprůměrnou mzdu a nezaměstnanými, ale institucializovaným, korupčním systémem darmojedů, šlendrijánů, plýtváků a zlodějů ve státních výdajích?!

Suchoř 8.1.2010 1:42

zadlužení rodin

a jejich současná nesolventnost je podle amerických vědců kořenem krizí. K tomu ještě zadluženost přes státní dluh, což se dohromady šplhá ke čtvrt milionu na osobu včetně kojenců. To je taky výsledek demokracie do dnešní doby. Ještě uvidíme, co bude dál.

josef 7.1.2010 17:39

krize

Trefa do černého .

Suchoř 7.1.2010 0:24

je nutno omezit výdaje státu

a to především tam kde je jejich návratnost nulová. A to jsou výdaje na armádu a na činnost církví.

Církev katolická se svojí rozsáhlou šedou ekonomikou by měla působit na základě živnosti a platit státu daně. Poskytuje služby, například křty kojenců, církevní sňatky, pohřby a mnoho jiných tzv. svátostí, nejméně po tisícikoruně za případ. Má miliardové roční příjmy, je snad od daňových povinností něčím osvobozena? Nemluvě o dalších formách církevního podnikání..

Také nákladní působení naší armády v zahraničí nemůže mít žádnou návratnost a je navíc, podílnictvím na agresích mezinárodního imperialismu. Jako stát nepřátelský vůči jiným národům máme pak větší náklady i na vlastní bezpečnost, nemluvě o pochopitelném zájmu terorismu z tohoto důvodu.

Suchoř 7.1.2010 1:09

Re: je nutno omezit výdaje státu

k samotnému článku by se dalo dodat, že dříve prakticky nebyli exekutoři, žebráci ani bezdomovci. Nedá se říct, že by se měl dnešní bezdomovec lépe než dřívější pracující dělník. Takže krize ekonomická asi přece jen existuje, ale dotýká se nikoliv těch zbohatlíků a tunelářů s drahými auty, ani lékařů, lékárníků, učitelů, či policajtů kteří mají ve srovnání s důchodci luxusní příjmy. Nemluvě o radních, všemožných senátorech, poslancích a europoslancích či manažerech až s půlmilionovými měsíčními příjmy.

Kdyby stát dal důchodci 13. důchod a matce zvýšil příspěvek, ti by běželi koupit LCD televizi nebo něco na děti a to by znamenalo hned odbyt statisíce televizorů s možností zvýšení jejich výroby na celá léta, se snížením nezaměstnanosti a zvýšením výběru daní. Žádná maminka by ty peníze nestrčila do punčochy, ani děda by s tím neběžel do herny. A co se týká krize finanční, příspěvek státu by oddlužil zadlužené domácnosti chudých sociálních vrstev, které jsou zákonitou podstatou krizí v kapitalistickém světě.

Suchoř 7.1.2010 1:20

Re: je nutno omezit výdaje státu

mezi těmi s luxusními platy a nepřinášejícími státu návratnost byli opomenuti skrývající se našim pohledům kněží, faráři, biskupové a arcibiskupové až po kardinály s jejich nákladným okolím u všemožných církví, ale také nemálo generálů a jejich pobočníků a to ne jen na ministerstvu obrany ...

Do očí bijí také reklamní bilboardy na všemožných místech, za které by mohla být postavena nebo lépe být vybavena nejedna škola a klinika. I když asi nejvíce bolí ztráta Poldovky, námořní flotily nebo devastace Slušovic jako semeniště temných sil.. atd.

V 7.1.2010 9:07

Re: je nutno omezit výdaje státu

Pane, vy jste socialista jako remen, zamyslite se nekdy, proc komunisticky socialismus prisel na ekonomickou huntu?

VH 5/09 7.1.2010 9:12

Re: je nutno omezit výdaje státu / zkušenosti z Ameriky

Stručně řečeno, W.K.Black říká, že současná krize je důsledkem obřího systematického podvodu, do kterého byli zapleteni špičkoví manažeři amerických finančních institucí, manažeři institucí, které je měly kontrolovat (včetně renomovaných auditorských firem), i politici (demokraté i republikáni), kteří záměrně zlikvidovali většinu regulačních a kontrolních mechanismů, které by mohly podvodné jednánání včas odhalit a zastavit.

Říká, že účastníci tohoto kolosálního podvodu dobře věděli, že organizují “pyramidu”, která musí zkrachovat a že prodávají “zkažené zboží”.

Dobře věděli, že to nakonec povede ke krachu institucí, které řídili, ale bylo jim to jedno, protože na té pyramidové hře sami enormně vydělali.

Suchoř 7.1.2010 9:33

Re: je nutno omezit výdaje státu

termín "komunistický socialismus" je nejspíš nějakým potrefeným církevním výmyslem stejným jako jejich nebe a peklo.

Socialistické Československo živilo obrovskou armádu a s takovým balastem nemohlo dosahovat lepších výsledků. Stát však nebyl zadlužen tak jako ten dnešní, jen státní dluh USA vůči Číně je dnes přes bilion USD. Severní Korea dnes živí milion vojáků a výsledek je jasný

Suchoř 7.1.2010 10:00

Re: je nutno omezit výdaje státu

kromě toho, že je náš stát zadlužen dnes bilionem Kč, byl rozprodán a rozkraden celý národní majetek v rozměru dalšího bilionu. Takže bylo by lepší nepoužívat  křivých zrcadel.

Není snad nutné v dnešní situaci omezovat výdaje státu a zejména ty nenávratné?

J.V. Pospíšilová-Šteflová 7.1.2010 11:59

Re: je nutno omezit výdaje státu

Má-li stát investovat pouze tam, kde je naděje na návratnost, bude asi třeba přestat se zachraňováním vadných novorozenců, mentálně a tělesně postižených,podporováním domovů důchodců, zachraňování zraněných při havárkách  i riskantních horolezeckých výstupech, lze se zamyslet nad investicemi do školství a vážného umění, neb návratnost je zajištěna jen při randálakcích, též vrcholoví sportovci v invaliditě následkem výkonů ve vrcholovém sportu neskýtají naději na návratnost. Bude třeba podporovat výstavbu heren a nevěstinců, tam bude návratnost jistá. Kdo poměřuje návratnost výdajů pouze hmotně, může se časem sám divit, proč se nevynakládají státní prostředky na něj. S podobnou mentalitou by se jevil jako ekonomicky výhodný nacismus...

Suchoř 7.1.2010 13:17

Re: je nutno omezit výdaje státu

to je překroucená informace. Nikdo netvrdí, že je třeba investovat JEN do návratných projektů a oborů. Mezi ně mimochodem, školství, zdravotnictví včetně umění patří. Názor zněl, že je třeba OMEZOVAT výdaje na církve a zbrojení. Církve se uživí samy a ještě by měly platit daně ze svého podnikání a poskytování služeb za úplatu (nikoliv levnou), v souladu se zákonem. Armáda nakupuje techniku se zaměřením na využívání v Afghánistánu. To se má někomu líbit v situaci horentního zadlužování státu?

Nelze než předpokládat korupci zákonodárcú církvemi a zbrojním průmyslem

V 6.1.2010 21:39

syty hladovemu neveri

a nekteri zase neveri na krizi, protoze neprisli o zamestnani ani se jim nezkratil pracovni tyden atd.

proste vyzrane prase na ktere jeste neprisla rada na porazku si libuje jak je ta slichta dobra a jak tloustne a ze vsechno to chrochtani o spatnych casech v porazkovem obdobi, jsou nesmysl

chrocht

Jelínková 6.1.2010 20:28

Je krize?

Válka je válka a krize je krize,Tu válku jsem taky zažila a  dnes o tom nechci mluvit,protože jsem ráda,že Němci jsou naši kamarádi.Krize asi je ,ale to je zákonité.Nevidím jen krizi ve státních službách,protože za období svobody vzrostly asi 10 x a tak by tam mělo být vidět propouštění - a není.Státních peněz je přece dost.

Luboš Velecký 6.1.2010 20:11

Souhlas

Krizi nevnímám jako ekonomickou. Vnímám kolem sebe pouze krizi morální. Lidé se nechtějí ukáznit, jsou sobečtí a chtějí žít v nadbytku. Vnímám také krizi kulturní. Dříve nám vnucovali kulturu ruskou, dnes si sami nasáváme horší kulturu americkou. Krize je v hlavách.

para 6.1.2010 20:46

Re: Souhlas

Krize ideálů rohodně bují a politický cirkus je toho ledovce vrcholem a tendence k silovým akcím symptomem. Ekonomicky se máme z jisté setrvačnosti dnes nejlépe jak jsme se kdy měli. Ekonomika ale neroste do kvality nebot stále spotřebováváe surovin víc než kdokoli v generacích před némi a protože jsme závislí na surovinách z dovozu jsme závislí na přelidněném či nedemokratickém okolí které nás vidí jak příživníky a to není dobrá situace a hlavně v tom není perspektiva.

Val 6.1.2010 19:47

A co není krize

Bude stále ekonomika stoupat?

para 6.1.2010 21:01

Re: A co není krize

Sotva se bude ekonomika udržovat pokud někdo adekvátně propadu surovin nezlepší technolgie. Vemte si třeba běžné auto a jeho spotřebu. Kdo očekává, že spotřeba na 100km jízdy při srovnatelné ceně vozidla zůstane ekvivalentní růstu cen ropy je optimista. Realita za posledních 20 let je taková, že ubyli imise, přibyli airbagy a zlepšila se pasivní bezpečnost i vychztávky audiovizuální.... ale prakticky se nesnížila spotřena a dokonce se nezlepšila opravitelnost právě úměrně zvýšené obtížnosti v dobývání ropy. To že je dnes ještě relativně levná je spíš důsledek poklesu poptávky související s průmyslovou recesí nikoli proto, že by systém byl stabilní sám o sobě.

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/video-ropny-zlom-priprava-na-velke-zmeny-pred-nami

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/proc-nelze-na-opec-prilis-spolehat-v-dodavkach-ropy

Landys 6.1.2010 19:44

To jsou vývody, že se jeden (nebo i dva) nestačí divit !

Někteří v tom máte naprosto jasno. Za krizi a dluhy mohou nenažraní chudáci, důchodci s přetékajícími vozíky z hypermarketů, mladé rodiny, chroničtí marodi a podobná verbež. No a samozřejmě sockomouši, ti tam nemohou chybět. Modrobolševici to všechno vždycky jen zachraňují. Ti mají takovou péči o budoucnost, že by pořád jen šetřili !  Škoda jen, že vždycky na těch druhých. Halekají tady své balady o nedozírných škodách, když se mají třeba přidat důchodcům 2 miliardy, že se při Velké listopadové kapitalistické privatizaci vypařilo 600 miliard, další desítky miliard musel Zeman nasypat po Klausově vládě do bank aby vůbec mohly jako banky fungovat, další desítky miliard odpochodovaly  za kopečky v doprovodu výtečníků typu Kožený, Krejčíř, Pitr a další - to jaksi naše pravičáky netrápí. Chudáci nezřízeně žerou (bůčky a levné salámy), kdežto boháči přeci jedí  způsobně a zodpovědně vůči svému zdraví (kaviár a drahé biopotraviny). A ještě jim pak zbude na značkové kvádro a nějaký lidový vozík. Jenže těch chudáků je mnoho a prožerou v globálu víc ... a vo tom to všechno je !

fifi 6.1.2010 19:10

krize v roce ?????

Pani Jarmilo,asi budete cca moje generace.Neznám období co  popisujete.Dokonce jej nezná ani moje matka.Po válce bylo trošku hladové období a na 100 %  si dovoluji tvrdiřt,že se i tancovalo a hodně .

tymětaky 6.1.2010 17:30

Je čas žraní,příjde čas sr....í

Pravda,paní Jarmilo,topíme se v hojnosti.Zapomněla jste na dúchodce s přetékajícími vozíky v supermarketech,mladíky ,kteří ač nikdy nepracovali,si vozí zadky v autech o jakých se nám za socíku ani nesnilo a.t.d.Jenže to je životní úroveň na dluh.Krize určitě bude.Až přijde čas splácení dluhů.

jonatan 6.1.2010 16:27

krize u nás je

ovšem ne hospodářská (zatím) ale politická, jako hrom! Všichni ti rozhazovači by se měli zahledět do Řecka. Na tuto zemi už krize dolehla v plné tíži. To by si Paroubek a ostatní členové ČSSD spolu s komunisty měli zapsat za uši!

para 6.1.2010 16:53

Re: krize u nás je

A nejen do Řecka a nejen Paroubek ... Každá duše od nemluvnat nese na sobě dluh přes sto tisíc a to za stavu, kdy ji nečekají příznivější vyhlídky aby byla raálná naděje to vůbec nějak zplatit. Dalším úvěrem co si bere celé lidstvo jsou fosilní zdroje a ani za ně nemá náhradu // např. sececeročeské energetické hnědé nevratně dojde 2050// a navíc se to se stabilitou klimatu nemá moc rádo. Podobně je to s s přelidněním a přehnojením planety dusíkem kterého je v důsledku homo v oběhu dvojnásobek co kdy na planetě bylo. Každé překročení unosnosti je půjčkou, která musí být jednou zplacena.

http://www.energybulletin.cz/?q=clanek/jaky-naporu-vydrzi-jeste-zeme

honzak 6.1.2010 17:41

Re: krize u nás je

"Stránka EnergyBulletin.CZ je provozována Trastem pro ekonomiku a společnost, se sídlem v Brně. Spolupracujeme s partnerským webem, EnergyBulletin.NET, který má redakce v USA a v Austrálii."       "Jindřich Kalous

Narozen v Rychnově nad Kněžnou, žije v Doksech u Máchova jezera.

Inženýr chemie (VŠCHT Pardubice), od r. 1979 různé profese v

papírenském průmyslu, od r. 2000 jako obchodní zástupce. Pravidelný

přispěvatel internetových Britských listů"

para 6.1.2010 18:00

Re: krize u nás je

Jo hobzáku je to tak, že lustrovat asi umíš. Přeci jen v Tobě něco s dob totality zůstalo. Jen faktologicky jsi zjevně na mizině a to mě u technika vzděláním mrzí dvojnásob. Zkus mezery ve znalostech tedy tím lustrováním dohnat tak jak jsi to asi okoukal u totalitních vládců. Co takto začít u sebe a svých oblíbenců? Nebo to vzít od našeho neomylnáho vladaře přes celé plénum stranické? Jak chceš ... Tak jako tak tím fakta vyvrátíš sotva - i když semínko nedůvěry se dá zasít různě a stokrát opakovaná lež se může stát pro někoho ve stádu pravdou - vid?

Jura 6.1.2010 16:15

Výstižné paní Jarmilo V. Pospíšilová-Šteflová

Tady je krize....ale státu jako takového. Je zbytečné vypisovat jeho zhoubné nádory jeden za druhým, každý soudný člověk jejich seznam zná.

para 6.1.2010 16:58

Re: Výstižné paní Jarmilo V. Pospíšilová-Šteflová

Seznam je znám jen obecně. Všeobecně víme, že výstavba železnic i dálnic je předražená na 140% průměru vyspělích států západu a to ještě navíc za stavu, kdy na nich pracují dělníci s východu. Soudný člověk to zná... Soudy to ovšem posoudit zjevně neumí tunely dál kamsi vedou, tloustneme a tolerujeme si navzájem žití na dluh. Svět v okolí a přírodní zákony zejména nám ale tohle furiantství sotva odpustí.

Pavla B. 6.1.2010 15:41

Minute

to co jste uvedl, je opravdu asi tak všechno, co člověk musí. Plus mít (pokud možno vlastní) střechu nad hlavou a chodit do práce, aby si na to vydělal.

Za sebe musím říct, že kromě vysedávání u internetu mnoho dalších aktivit než jsou vyjmenované ani nevyvíjím:-)Resp. v krajním případě bych se bez nich s lehkým srdcem obešla.

honzak 6.1.2010 15:18

projel jsem ještě diskusi

a vyšlo mi, že Pavlu B. na školním lyžáku zařadili do posledního družstva a kluci se jí posmívali. A proto SERIOZNĚ nabízím jednodenní KURS SJEZDOVÉHO LYŽOVÁNÍ (asi na Šeráku, tam je lanovka). Zatím jsem naučil každého. Mám jedinou podmínku - bude mít ZALEPENOU pusu :-)!

Pavla B. 6.1.2010 15:37

Re: projel jsem ještě diskusi

Nazdárek, Honzaku. Uý jsem zpátky z běžek, poněvadž to dost lepilo (je jeden stupeň nad nulou), ale proběhla jsem se docela hezky aspoň kousek. Jen mě trochu žere svědomí, že na mém běžkování na humny nikdo nevydělal ani halíř, ale co už.

Lyžovat na sjezdovce umím docela dobře, tedy aspoň kdysi jsem uměla, už jsme to dlouho nezkoušela, poněvadž mě to prostě nabaví - stejně jako by mě nebavilo plavání v krytém bazénu - to je dobré ako rehabilitace a možnost pohybu pro lidi, které už klouby moc dobře neunesou, ale jinak (z jiných než zdravotních důvodů) je to snad ještě větší magořina než lyžovat na umělém sněhu a čučet na oranici. Lanovku si strčte někam, vy rádobysportovče.

Na horách jsem pečená vařená, kdykoliv je pár dní volna, ale holt trochu jiným stylem než vy mastňáci.

Ovšem nepochopila jsem, proč vás tak strašně rozčiluje můj argument, že umělé zasněžování je luxus, který by si lidé v době krize nemohli dopřát. Považujete tento názor za pomýlený?