28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

FRANCIE: Ať jedí koláče – a jezdí Teslou

Nejprve k titulku, slušelo by se totiž uvést jedny historické fake news na pravou míru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bystriansky 6.12.2018 23:28

"EU hodnoty"

Přestal-li tlachat Stropnický ml., nikomu normálnímu nechybí, končí-li služby a řemeslníci na venkově, žádný kecal je nenahradí.

P. Zinga 6.12.2018 17:53

Kdfyž jsem před dvěma roky psal,

že klimaalarmismus je zločinecká ideologie, kterou krvavě zaplatíme, dostalo se mi výsměchu. Jsem zvědav, za jak dlouho těm posměváčkům jejich roztažená tlama povisne:

"od loňského září pak vzrostla na čtyřnásobek cena povolenek, které si teplárny musí kupovat na vypuštění emisí oxidu uhličitého. Především menší uhelné teplárny vlastněné obcemi se kvůli tomu mohou dostat do eko­nomických problémů."

F. Houžňák 6.12.2018 16:51

Například předevčírem psaly německé noviny,

jak se předseda vlády v Bádensku-Württembersku Kretschmann, takto ze strany Zelených, nechal odvézt vrtulníkem do přírodní chráněné oblasti Wurzacher Ried, aby si tam mohl turisticky zavandrovat. Když si zavandroval, zase ho vrtulníkem odvezli zpátky, aby mohl vládnout a vykládat sprostému lidu, že nemá jezdit autem, ale na kole.

M. Pivoda 6.12.2018 16:49

Dočetl jsem se, že povyk ve Francii vyprovokoval Facebook

Facebook may have played a role in sparking riots in France

An algorithm change to boost local news helped to whip up anger over fuel price hikes.

M. Pivoda 6.12.2018 16:13

Jak přežít další revoluci?

Článek Kechlibara je takový guláš o všem možném. Článek začíná nějakým sarkastickým výrokem (viz úvodní obrázek), zřejmě vytrženým z kontextu. Na tom nelze postavit seriózní článek.

Poslední věta článku je ale zajímavější: „Současný konflikt je v podstatě boj mezi těmi, kdo se bojí konce světa, a těmi, kdo se bojí konce každého měsíce.“

Nechce se mi pracně hledat původní text v jazyce anglickém, ale jeden americký profesor byl letos pozván nejbohatšími lidmi v USA, aby pro ně (za mimořádně vysoký honorář!!!) udělal přednášku o budoucnosti. Jeden z účastníků tam na něj vyjel přímo: "Raději mi řekněte, jak mám přežít další revoluci!"

Nejlépe jsou (ve směru přežití budoucích revolucí) zřejmě vybaveni Číňané. Proč a jak? Například: Nejbohatší muž v Číně, Jack Ma, vlastník internetové firmy Alibaba, je současně největším kapitalistou a současně je členem Komunistické strany Číny. --- A teď už snad budete vědět, koho se máte zeptat na radu v Česku.

J. Kombercová 6.12.2018 16:26

Re: Jak přežít další revoluci?

K prvnímu odstavci... přečtěte si komentář p. Hraje z 15.00.

Pan Kechlibar nepíše jen pro vás.

M. Pivoda 6.12.2018 16:48

Pro J. Komberecová

Já zde reaguji jen sám za sebe. A nikdo mne za to neplatí.

J. Kombercová 6.12.2018 17:07

Re: Pro J. Komberecová

Proč by vás měl někdo platit, to mi řekněte?! :))

M. Pivoda 6.12.2018 17:16

Pro J. Komberecovou podruhé

Nejde o mně.

Při vytrvalosti některých evidentně demagogických diskusních příspěvků spekuluji, kdo tu záměrnou manipulaci asi platí.

P. Han 6.12.2018 22:17

Re: Pro J. Komberecovou podruhé

To budou určitě vrazi z Vólstrýtu.

D. Bystriansky 6.12.2018 23:32

Re: Pro J. Komberecovou podruhé

a ECB.:-)

J. Ráž 6.12.2018 15:04

Já za průšvih považuji

že díky zásahům státu, různým idiotským regulacím a daňovým zvěrstvům mizí zejména z venkova drobné podnikání, což byly vždy maloprodejci všeho druhu, hospody, a služby jako holiči/kadeřnice. Že venkovský hospodský, holič, či řemeslník, který umí opravit vše neplatil řádně daně? No a co! Když donutí hospodského stát díky EET daně platit, tak zavře hospodu, řemeslník se nechá najmout k větším zakázkám a na malé se vykašle, protože, když odvede daně, nic nevydělá a kadeřnice je raději na pracáku a dělá jen pro známe o kterých ví, že ji neprásknou berňáku. A to je pro lidi lepší?

M. Prokop 6.12.2018 17:20

Re: Já za průšvih považuji

Jistěže ne. Ale Bureš se zbavuje konkurence a blbci mu v tom ještě fandí.

L. Novák 6.12.2018 20:33

Re: Já za průšvih považuji

Lidé si dokázali poradit útěkem do šedé ekonomiky za komunistické totality, kdy byl všeho nedostatek. Dokáží si poradit i za vlády bolševického darebáka Babiše a jeho socialistického spolku.

Já jsem například zadal výrobu meruňkového džemu (domácí, naprosto bezkonkurenční kvalita a chuť, kterou v obchodě nekoupíte) jedné paní v důchodu, mají meruňkový sad a motivoval jsem je zcela bezkonkurenční nabídkou ceny. Výsledek báječný a výhodný pro obě strany. A Babiš si svoje EET může strčit kam chce... ;-)

T. Hraj 6.12.2018 15:00

Zákeřné vsuvky

Začínám se přistihovat, že ještě více než kvalitní analýzy mě na článcích M.K. přitahuje jejich synkopický humor. Oslí můstek (spíše slepá odbočka) končící neskutečným obrázkem roztomilých koz mě odboural na plných 5 minut. Nevím, jestli si autor uvědomuje, že někteří z nás jsou často nuceni jeho články číst ještě v práci.

F. Houžňák 6.12.2018 16:43

Nucen nejsem,

ale v práci je čtu. Podle toho, kdy vyjdou. Vidím to podobně, jako vy.

T. Hraj 6.12.2018 17:06

Re: Nucen nejsem,

Nucen také nejsem ale po práci zpravidla nemívám čas

A. Alda 6.12.2018 13:56

Zcela mimořádná pravda:

„Současný konflikt je v podstatě boj mezi těmi, kdo se bojí konce světa, a těmi, kdo se bojí konce každého měsíce.“

Ś. Svobodová 6.12.2018 11:41

Macron a ostatní dobrodějové

nejprve zapříčinili, že mimo velká města přibývá lokalit kde "díky" nejrůznějším zásahům státu už nefunguje žádná nebo je silně omezená infrastuktura. Nynější ekorevoluce by vrátila množství lidí o 100 let zpět.

Řešení bude jen v technologiích. Dokážu si v budoucnosti představit, že stát nabídne v takových lokalitách pro sdílení elektrická googleauta v potřebném množství. Auto na zavolání samo přijede a odveze vás za poplatek.

Revoluce se dělají, když k nim doba přirozeně dospěje. Macron svou "ekologickou" uspěchal a má na krku problém. Stejně jako USA se svými revolucemi barevnými.

M. Prokop 6.12.2018 12:16

"Stejně jako USA se svými revolucemi barevnými."

Trochu (dost) přeceňujete USA a podceňujete lidi ze zemí s "barevnými" revolucemi.

Ś. Svobodová 6.12.2018 12:48

Re: "Stejně jako USA se svými revolucemi barevnými."

Nemyslím. Západ i USA investovali a investují ohromné částky do podpory lidí, kteří chtějí změnu režimů a chtějí mít to co západní civilizace. Na tom nevidím nic špatného. Problém je, že se snaží se o revoluci v době kdy ještě nenazrál čas. Revoluce musí přijít odspoda, jinak je to jen palácový převrat.

V. Novák 6.12.2018 13:18

Re: "Stejně jako USA se svými revolucemi barevnými."

Viz majdan na Majdanu a Arabská jara...

M. Prokop 6.12.2018 13:35

Re: "Stejně jako USA se svými revolucemi barevnými."

Ty "ohromné částky" jsou dílem imaginární, dílem minimální.

Pokud někde nenazrál čas, ani s použitím ohromných částek se nic významnějšího nestane.

No a pokud investují jednotlivci (Sörös), je to jejich věc. Konec konců, i ty vlády na svržení dost investují opačným směrem a mají k dispozici represivní aparát.

M. Mikulec 6.12.2018 12:33

Re: Macron a ostatní dobrodějové

Když se podporuje globalizace, samozřejmě se nepodporuje lokální malý byznys. Globalizátoři se svými zisky se přece nezajímají, že vesnice a malá města zkomírají. Vlády obecně mají rády městské obyvatelstvo: dobře manipulovatelné stádečko pohromadě. Nezávislí venkované selského rozumu jsou nevítaně konzervativní, až nebezpeční.

M. Prokop 6.12.2018 13:40

Re: Macron a ostatní dobrodějové

Co to je, "se podporuje"? Globalizaci podporují hlavně zlepšené možnosti dopravy a komunikace vůbec a zrušení části cel a podobných opatření, které znamenají hlavně zdražení zboží. Zvětšování rozměru výroby probíhá už od pračlověka Janečka, mimochodem, jedním z prvních průkopníků Globalizace byl třeba i Baťa. Malý lokální byznys nemůže konkurovat cenami, ale může kvalitou, dostupností, pověstí, jen mu nesmí státy házet klacky pod nohy všelikou buzerací, s kterou se lépe vyrovnají velké firmy.

Manipulovatelnost města i venkova je asi tak nastejno, jen metody mohou být různé.

M. Mikulec 6.12.2018 14:39

Re: Macron a ostatní dobrodějové

Big Business ruku v ruce s politiky, k té mé nepřesnosti vyjádření.

J. Jurax 6.12.2018 12:57

"že stát nabídne v takových lokalitách pro sdílení elektrická googleauta v potřebném množství. Auto na zavolání samo přijede a odveze vás za poplatek.".

No, víte, už dnes lze i bez technologického pokroku lze v takových lokalitách nabídnout obyčejný taxík. Sám přijede a za poplatek odveze.

Klíčový je ten poplatek. Kolik to stojí a kolik to bude stát, když to bude googleauto, bude se to dotovat, aby to bylo dostupné finančně i fyzicky a tak dál a podobně. Obecně je pro zákazníka levnější i ekologicky přítulnější v takových lokalitách síť malých obchůdků než vzdálený hypersuper, kam je nutné jet vlastním autem, o taxíku ani nemluvím.

M. Prokop 6.12.2018 13:42

Re:

Jestli levnější nevím, ekologicky přítulnější snad jo. Jenže, v tom hypersuper je zákonitě širší nabídka, než v tom malém. Nemusí všem v dosahu krámku chutnat dva druhy chleba a jeden druh rohlíků.

J. Jurax 6.12.2018 14:53

Re:

Jistě.

Všechno má své. Ovšem na dědině bez konzumu si bez auta nekoupíte ani rohlík. Autobusy všude a vždy nejezdí, jak potřebujete; o víkendu semtam vůbec.

M. Prokop 6.12.2018 17:24

Re:

Já vím, občas jsem v takové vesničce na dovolené. Jen dost dobře nevím, co s tím. Malý obrat ten krámek neudrží, i kdyby neplatil vůbec žádné daně a nemusel mít EET. A kdo to auto má, nebo pracuje někde ve městě, zákonitě půjde tam, kde je širší výběr a nižší ceny. Asi by to chtělo spojit s hospodou, poštou a kdo ví ještě čím a neplatit daně, pak snad ...