19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

FEJETON: Jsem šmírák

Píšeme s manželkou často o zahradách a člověk by rád doplnil text o detaily, na které se zapomněl zeptat. Jakým směrem je zahrada orientovaná? Jak je asi dlouhá? Satelitní mapa je dobrým pomocníkem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 4.3.2020 19:08

Tak s tou elektřinou myslím nemáte pravdu. Loni jsem skoro poprvé zavítal mimo Evropu, konkrétně do Jihoafrické Republiky. Projížděl jsem kolem x slumů, ale všude bylo elektrické vedení a většinou satelitní antény, a to na boudách které by se našinec styděl mít někde na zahradě za barákem. Takže si tipnu že i ve vámi uváděných místech je elektřina zavedena.

I. Pávek 4.3.2020 10:32

Satelitní snímky jsou příliš nebezpečná hračka, aby ji používal kdejaký prosťáček. Štempl, a je to.

Naprosto souhlasím s touto větou. Až na toho prosťáčka, ten není nebezpečný. Ale co takoví plánovači islámského státu? Mrknou na satelitní snímky Evropy, našeho státu, nahlídnou do katastru nemovitostí, nastrčí kupce, a mají sklad. A hranice jsou 30 let otevřené, dovést lze cokoliv. Museli by být na hlavu padlí toho nevyužít. A teď jen tu pustit ty ,,chudáky" migranty a máme vymalováno.

J. Lukavsky 4.3.2020 7:21

Jistě, problém ale bude v tom, že to zlato, uran... nevyskáčí ze země samy, neseřadí se do fronty a nenapochodují na nádraží k vagónu. Ono vybudovat infrastrukturu, železnice, doly, továrny na úpravu atd. jsou věci nejen drahé, ale je k tomu zapotřebí lidí gramotných, pilných, podnikavých.... no není to tak jednoduché. Ale jistěže by Tibeťané měli mít právo volby. Čína by se měla poučit z toho jak dopadl její "Velký skok", tj. velkým pádem na hubu! J.L. end

J. Pokoutný 4.3.2020 14:46

Myslíte, že v počátcích zájmu o ropu měl arabský svět vzdělanců na rozdávání? Tož tak.

J. Jurax 4.3.2020 17:51

On jich na rozdávání nemá ani dnes. A ti, co má, získali vzdělání na západních universitách, eventuálně dřív i u nás a v SSSR.

K. Salajka 4.3.2020 1:29

Za borax chrom, uhlí, zlato, uran by si necelé 4 miliony obyvatel Tibetu mohly (nebo měkké i?) nakoupit u sousedů konzervy s lančmítem i do zásoby.

Z. Lapil 4.3.2020 9:44

Čistě jazykově: KDO by mohl? Milióny! Jestli Tibeťanů nebo Tibeťanek, to je jedno.

Lze otestovat i na přídavném jménu: "mnohé milióny" nebo "mnozí milióny"?

"Mnozí milióni", to je sice blbost, ale zní to docela dobře.

P. Grigar 4.3.2020 13:16

..milióni zní jako miliardi..Janyškovsky. :-)