29.3.2024 | Svátek má Taťána


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dědek 6.12.2007 14:22

Turecko NE!

;-(Turecko do Evropy zatím nepatří . Možná za deset nebo spíše dvacet let až bude Evropa infiltrována islamisty  přivezených jako levná pracovní síla a budou tu mít legální většinu pro zcela demokratické referendum.A pak sbohem Evropo a demokracie!

jara cimrman 5.12.2007 20:35

...kde je k dostani tureckej med?

...jiz dlouho jsem nemel moznost ochutnat tureckej med, prosim o sdeleni kde je k dostani....dekuju

ceskej Honza 7.12.2007 8:52

Re: ...kde je k dostani tureckej med?

Poradil bych Vám obrátit se na nejakou technickou knihovnu, kde bude jiste popsán vynález a zpusob výroby tureckého medu vynalezený nejvetsím vynálezcem vsech dob Jerry .Zimmermannem. ( cesky: Járou Cimrmanem). Mazná tam naleznete i odkaz na distributora.

Jinak turecký med se dá  zakoupit na vsech poutích v Nemecku od jara do podzimu u stánkú. V Cechách asi také?  Kde to ti komedianti jenom berou? 

F. Čech 5.12.2007 14:57

Myslím, že nemusíme mít strach

Německo má s Turky dostatek zkušeností na to, aby pochopilo, že tito lidé jsou ochotni se evropským civilizačním normám přizpůsobují tím méně, čím je jich v Evropě více. To platí i o muslimských měnšinách z jiných států roztahujících se v dalších západoevropských státech a využívajících přitom našich svobod proti nám. To se musí projevit i při jejich hlasování o vstupu tohoto obrovského státu ze zcela odlišnou nesnášenlivou kulturou do Evropy. O Klausových a Zahradilových úmyslech mířících k rozbití EU přitom netřeba pochybovat.

Liberta 5.12.2007 17:39

Re: Myslím, že nemusíme mít strach

To je zajímavý úhel pohledu a něco na tom je :-)

JanaH 5.12.2007 19:55

Re: Myslím, že nemusíme mít strach

Přečtěte si prosím článek o Filipinách, jak se chovajÍ - se zbraní v rukách - muslimové , kterých je pět procent, k ostatním obyvatelům,  potom se přestanete divit.

Štváč 5.12.2007 14:18

pan zlomyslný

Pokud chce Klaus Uzbekistán, Kazachstán a pod. do EU, je to z čiré zlomyslnosti. Jinak tento kariérista totiž nejedná a kdyby byl opravdu chytrej, tak to nedělá. Všichni si v EU o něm smýšlení udělají. Že je za kašpara a k smíchu bylo pro něj přijatelnější, než že je teď  znám, svou zlou, nenávistnou povahou.

Magor Milda 5.12.2007 12:56

Turecké dilemma

v Evropě se za Turky považují příslušníci nábožensky fanatických církví, nejenom muslimové ale i jiné orientální sekty s agresivní ideologií. Tito občané Turecka se cítí omezováni tím, že nemohou volně pobíhat v kaftanech a burkách, proto emigrují za plnými hrnci v Evropě. Protože se jedná i z tureckého hlediska o analfabety, rozšiřují v Evropě množství spodiny, která žije na sociálních dávkách a z černého obchodu. Tím naráží ovšem i na odpor chudých Evropanů, kterým ujídá chlebíčka.

Důvodem odmítnutí té minulé evropské ústavy byl právě odpor Francouzů, připustit další import muslimů, je s nimi už v současné době řada problémů.

Západní část Turecka je ovšem někdejší Řecko, dnes už velmi evropsky působící, zde by nejspíše vše proběhlo jednodušeji, než třeba s Rumunskem. Jenomže když přijmout, tak všechno a zde je ta potíž. Příval těch asijských Turků se nedaří brzdit už teď. V Německu, třeba v Mnichově, vznikly už turecké čtvrti, kde se obchodníci ani nenamáhají něco psát v němčině. Podíl muslimských  školáků je v Mnichově už přes 20% a roste dále vysokou rychlostí. Stavby mešit vedou ke sporům, zda může být věž vyšší, než věž místního kostela, neboť Alláh je velký.

JanaH 5.12.2007 14:03

Re: Turecké dilemma

Jábych jen prosila a prosila všechny rozumné lidi, aby byli proti turecké invazi do EU. Stačí se podívat nato, co se děje ve Francii. A bylo by jen  a jen hůř.

Jura Jurax 5.12.2007 12:48

K diskuzi

Původní článek pana Zieleniece vyslovil štěpnou myšlenku, že prezident Klaus je natolik protiEUropský, že je schopen podporovat i přijetí Turecka do EU v naději, že Turecko EU rozkotá.

Což je myšlenka poněkud pitomá a právem jest s ní nesouhlasit.

Ovšem stejně jest nesouhlasit s myšlenkou, že Turecko by mělo být v EU. Argumentů pro nepřijetí Turecka do EU bylo již sneseno tolik, že jest zbytečno je opakovat. A ty argumenty byly a jsou vesměs závažné a hodné pozornosti. Nebylo by moudré - ve světle potíží, jaké má Německo, Francie, Itálie, Holandsko s islámskými menšinami ne  jen první, ale druhé i třetí generace - si na podobné potíže zadělávat umožněním nekontrolované migrace vyznavačů nám nepřátelského náboženství do zemí dosud nepostižených. Nehledě na to, že uplatnění demokratických norem obvyklých v EU by v Turecku mělo ten následek, že armáda jako jediná síla schopná prosadit sekulární charakter Turecka o tuto možnost přijde, jsouc podřízena voleným politikům. A ti jsou, jak nyní patrno, vesměs islamisté - větší či menší, ale isalmisté. A najde-li se nějaký ajatolláh, budeme mít problém.

Ono totiž společný evropský způsob života je jediným skutečným jednotícím elementem EU - rozdíl mezi originálním Portugalcem, Řekem, Norem a Francouzem je podstatně menší než mezi těmito a Turkem, Syřanem, Albáncem - právě kvůli tomu islámu. Tím originálním myslim jedince nikoliv přistěhovalého do EU ze Sahelu nebo z Afghánistánu či Indonésie a zachovávajícího v podstatě své zvyky a svůj způsob života (případně rozšířený o příjem sociálních dávek) diametrálně od našeho odlišný a obtížně s naším slučitelný. A ten evropský způsob života by měl býti po mém soudu chráněn - ať verozvěstové multikulti a salónní itelektuálové piští něco o rasismu a xenofobii.

A mimochodem - když se uvažuje o Turecku do EU, tak předtím by už dávno měl být v EU třeba Izrael - pokud by o to ovšem stál.

Magor Milda 5.12.2007 12:59

Re: K diskuzi

Pokud jde o stanovisko Václava Klause k EU, je zajímavé, že se plně shoduje se stanoviskem Scientology Church, sekty, která má zhruba 200 tisíc členů na celém světě. Doufám, že je to shoda čistě náhodná...

Jura Jurax 5.12.2007 13:37

Re: Re: K diskuzi

No, soudíte, že pakliže stanoviskem Scientology Church by bylo, že voda vře při tlaku 760 mm Hg při 100 stupních Celsia a že Ludolfovo číslo na dvě desetinná místa koštuje 3,14, že by Václav Klaus měl s tímto názorem hluboce nesouhlasit?

Magor Milda 5.12.2007 13:56

Re: Re: Re: K diskuzi

Kéž by se náš vztah a realita EU daly tak exaktně popsat, jako fyzikální nebo matematické vztahy! Bohužel se jedná o fenomén politický, tudíž i želatina je proti tomu pevná látka. EU se mění neustále, poměry sil také nejsou stálé. Je to jako v hospodské rvačce- buď jsem muzikant, nebo příznivec některé partaje. Rozhodnout se však musím, nebo odejdu s modrým okem.

Anděla 5.12.2007 15:18

Re: Re: Re: K diskuzi

No, v jiných oborech se takto skutečně chová.

ivoš 5.12.2007 14:49

čím více, tím lépe

Souhlas, pokud jde o Turecko, všeho moc škodí, rozdíl kultur je přílišný.

Jen nevím, zda někdo, kdo nechce Unii rozkotat, a kdo to s Unií (a s naším členstvím v ní) myslí alespoň trochu vážně, by mohl prohlásit následující, až neuvěřitelná slova:

Jste pro rozšíření EU o Turecko, Ukrajinu či dokonce Rusko?

O rozšíření nemůže být diskutováno, aniž by současně nebyla řešena problematika prohloubení. Já jsem proti jakémukoliv prohloubení a pro co největší rozšíření: Turecko, Maroko, Ukrajina, Kazachstán - čím více, tím lépe.

(Rozhovor VK pro německý FAZ, 15.3.2005).

Anděla 5.12.2007 15:17

Re: K diskuzi

A nějakou jinou myšlenku, proč Klaus prosazuje to Turecko byste neměl?

Fafa 5.12.2007 17:47

Juro,

zajimavy pohled. Podle nej ale dojdete k zaveru, ktery Vas asi osobne prekvapi. EU je v podstate krestansky klub a prirozene hranice EU se nejspis kryji s historickymi hranicemi zapadniho krestanstvi, at uz katolickeho nebo protestantskeho.

A pokud bychom meli uvazovat o prijeti novych clenu, tak to je snad v dobe globalisace lepsi uvazovat o prijeti Noveho Zelandu a Chile.  

Liberta 5.12.2007 18:40

Re: Juro,

Ano, právě v tomhle má Jura pravdu. Nazval(a) jste to přesně - "křesťanský klub" (i s těmi židovskými výjimkami a silnou ateistickou skupinou). To je pravá příčina odlišnosti Evropy od Turecka.

Kubeš 5.12.2007 12:13

Autorovi

R^

Petr H 5.12.2007 12:05

Soudruh komisař za makaróny Frattini

prosazuje,aby do Evropy migrovalo 30 miliónů a více bimboušků z Afriky,aby měl kdo dělat liným a neplodným Europanům na důchody.Nebylo by při této přiležitosti raději přizvat vyspělé a na nerostné bohatství bohaté Turecko se svým Cařihradem,Izmirem... než hordy negramotných poloopic z Afriky?

Jura Jurax 5.12.2007 13:40

Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini

No, ty negramotné poloopice dokážou přežít v podmínkách, které by hrdého a gramotného bílého muže - třeba Petra H. - do roka spolehlivě zahubily. Takže kdo je či není poloopice dost záleží na úhlu pohledu. ;-)

A negramotný turecký zemědělec hluboce věřící v Alláha je plně srovnatelný se stejně negramotným pastevcem ze Sahelu; oba nám, jsouce implantováni do Evropy, na důchody moc nevydělají - spíš primárně zatíží náš sociální systém a sekundárně svou nepřizpůsobivostí zadělají na problémy - ledaže by to přizpůsobení bylo striktně vyžadováno, kontrolováno a nesplnění této podmínky bylo důvodem k okamžité deportaci domů; tohle ovšem není možné díky posvátné krávě lidských práv.

Fafa 5.12.2007 17:51

Juro,

treba v Rhodesii bili muzi prezivali docela dobre a s nimi docela solidne zili i cerni muzi. V naprosto stejnych prirodnich podminkach po vyhnani bilych muzu zavladl hladomor. ;-)

Hrad 5.12.2007 21:11

Re: Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini

Posvátná kráva lidských práv zlikvidovala SSSR - Helsinky "Třetí koš". Když biologický odpad fantazíruje nad negramotnými poloopicemi, měl by se podívat do zrcadla. Tam by uviděl, že to co mu obaluje lebku, lidé nosí na zadnici.         

Jura Jurax 5.12.2007 13:44

Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini

Ostatně z hlediska vzdělaného Číňana jsme všichni my, kdož známe toliko 26 znaků latinky (bez diakritiky ovšem) nesporně negramotní barbaři - on zná různých znaků nějakou tu desítku tisíc. :-D

Liberta 5.12.2007 18:46

Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini

Import kohokoliv kamkoliv je špatná politika. Podporovat imigraci z kulturně diametrálně odlišných končin (Afrika, Asie) jen proto, abychom prvoplánově překlenuli náznak ekonomických potíží, je krátkozraké.

Dosud žádná země EU nezvládla elegantní řešení dilematu zda být liberální a tolerantní k prosazování kulturních tradic imigrantů v cílové zemi (která ty tradice má úplně jiné) nebo zda přitvrdit a za cenu "nedemokratické" politiky si zachovat pořádek a  vlastní kulturní integritu.

Kazan 5.12.2007 23:17

Re: Soudruh komisař za makaróny Frattini

Tak pane PETRe H  -   s tim tureckym nerostnym bohatstvim bych to nepřeháněl. Trochu rozbytého antického mramoru a jinak srab a neštovice. Leso hospodářství je skoro nulove, respektive nějaký ten ojedinělý strom bývá  ohrazen pletivem  a jinak více jen křoví a bodláčí. Proč si myslíte,  že tam jsou kilometrové fronty na povolení odjezdu ze země směrem na západ. Jako islámci vyvražďovali křesťanské Arménce a dodnes se nechtějí za to omluvit. Dokud se nepředělají na křesťany, ci nezřeknou islámu, tak je v Evropě nechci ani vidět. Nakonec je to stát v Asii a ten kousek co patří do Evropy asi stejně kdysi ukradli.

Jan F. 5.12.2007 9:53

Pane Petříku,

Vy snad za chvíli i začnete podporovat ten... ...jak Vy tomu jen s panem prezidentem říkáte? ...jo, "multikulturalismus". Herdek, chlape, vy jdete do sebe!;-)

Saša 5.12.2007 9:46

Racionální důvod pro odmítání Turecka?

Čím se liší Turecko? To je dost kardinální otázka, protože jejím obsahem je ve skutečnosti otázka jiná: Co vlastně máme my, dosavadní členové EU, společného?

Kdo dokáže najít něco skutečně společného pro všechny státy a všechny národy do EU zapojené, ten tím možná najde i to, čím se liší Turecko, pakliže se ovšem liší.

Já jsem nedokázal najít nic, co by bylo společné skutečně všem v EU, a přitom z toho bylo Turecko vyloučeno. Vážně nic.

Nelze se opírat o pocity a emoce, je třeba předložit hodnověrná fakta: čím se liší Turecko od toho, co mají všichni ostatní společné?

petr 5.12.2007 10:37

Re: Racionální důvod pro odmítání Turecka?

Napadají mě dvě věci:1. 90% populace jsou muslimové 2. 90% území ve v Asii (za číslo neručím, možná je to víc).

Článek pana Petříka obsahuje věcné chyby: S Tureckem se nejedná 40 let, ale rozhovory o přijetí začaly v říjnu 2005.  Je fakt, že Turci v roce 1987 podali přihlášku, ale to EU k ničemu nezavazuje - přihlášku podalo třeba i Maroko. Rozhovory vůbec nejsou v poloze vše nebo nic - stále častěji zaznívá myšlenka jakéhosi privilegovaného partnerství. Ať se to panu Petříkovi líbí nebo ne, EU je politickou unií. Turecko a EU uzavřeli s Tureckem v roce 1995 celní unii, na tomto základě by se to dalo stavět.

 

kpt 5.12.2007 10:37

Re: Racionální důvod pro odmítání Turecka?

nenašel jste, protože jste nehledal. Turecko okupuje již přes 30 let sever Kypru, ignorujíce rezoluce OSN, hrozí Řecku válkou, rozšíří-li své mořské hranice na 12 mil, neboť zrovna Turecko patří k několika málo zemím, co nepodepsaly příslušnou mezinárodní úmluvu. Neustále narušují řecký vzdušný prostor pod záminkou, že jde o sporné území, které oni neuznávají. To, že zlikvidovali obstrukcemi kvetoucí a prosperující řeckou menšinu v Istanbulu, škoda připomínat. To, že je urážkou turectví, jak docela nedávno vymysleli jeho představitelé, pokud někdo mluví o genocidě Arménů, taky atd. atd. Tahle všechna fakta neznáte, nebo je hodnotíte jinak?