28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

EVROPA: Nový signál

Lakonicky by se dalo říci, že tento signál zní: Co nezakopete, to ukradneme. Nebo také: Střádej, barde, střádej, my si pro to pak přijdeme, tak ať to máme na jedné hromadě. Na Kypru už to vědí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 22.3.2013 23:48

Zlatá slova

Ani vlády jednotlivých zemí eurozóny nedokáží ochránit svoji zemi před vlivem Bruselu. Nedokáží, protože jsou angažovány tak, aby zaprodaly svoji zemi i občany, drobné střadatele, armády obyčejných pracujících, drobných podnikatelů a živnostníků, těch, co nepatří do ekonomicko-politicko-lobbistických klik, a tedy se tlaku neubrání. To, co nedokázal válečnými zbraněmi Hitler – podmanit si celou Evropu -, to dokázala Merkelová ekonomicko-politickým tlakem. V podstatě by stačilo jen moudře vládnout.

Moudře vládnout? Z brusele? S tou skvadrou co tam je? Absurdní ...

A na hradě máme eurohujera ... :-(

B. Rybák 24.3.2013 11:20

Re: Zlatá slova

Ano. Tyto věty by se mohly "tesat". Zkopíroval jste je i za mne.

J. Šimonová 22.3.2013 23:44

děkuji všem za diskuzní příspěvky

všechny jsou pro mne zajímavé a cenné, k problému se časem vrátím

V. Kolman 22.3.2013 20:06

KDY UŽ V BRUSELI POCHOPÍ......

.....že perpetuum mobile OPRAVDU, ale OPRAVDU!!! nemůže fungovat - aneb, vezmi chlup na dlani, když tam není.

J. Barto 22.3.2013 20:10

Re: KDY UŽ V BRUSELI POCHOPÍ......

Ono je to teď "in" viďte.Ale to nic nemění na tom, že Váš příspěvek je přiblblej!!

V. Kolman 22.3.2013 21:46

Re: KDY UŽ V BRUSELI POCHOPÍ......

No - pokud jste pane Bárto opravdu skálopevně přesvědčen o tom, že perpetuum mobile je realisovatelné.......  vymlouvat vám to nebudu :-))

       Ale bez ohledu na to, co je, či není "in" si i nadále myslím, že pouhým přeléváním peněz z jedné banky/země do jiné - žádné hodnoty nevzniknou a že celý evropský system spěje pomalu, ale jistě do kopru.

J. Jurax 22.3.2013 23:50

Re: KDY UŽ V BRUSELI POCHOPÍ......

Není. Za vlastní vlasy se z bahna dokázal vlastnoručně vytáhnout jen jistý baron von Münchhausen, známější jako baron Prášil ...

P. Urban 22.3.2013 16:53

Ono je těžké odolávat vlivu Bruselu

pokud zároveň chcete, aby ten Brusel platil Vaše dluhy. Protože když je nezaplatí, tak celé kyperské finance půjdou k čertu. Pak ovšem půjdou k čertu i všechny záruky, ať se to komu hodí nebo nehodí. Kde v kase nic není, ani vládnoucí garnitura nebere. Ano, je to chaos, ale úředníci Evropy ho nevyvolali.

V takovýchto případech je také obtížně moudře vládnout, pokud tato moudrost musí být z něčeho financována. O paní Merkelové si můžeme myslet cokoli, ale ona Kypru nevládne. Ani moudře ani nemoudře.

D. Nowodny 22.3.2013 17:20

Re: Ono je těžké odolávat vlivu Bruselu

Jsem, že se vám libí bruselska RVHP ! Kupředu hurá a nebude vás strašit žádná můra !!

D. Nowodny 22.3.2013 17:21

Oprava

.....Jsem rád, že se .......

P. Urban 22.3.2013 18:14

Jste rád, že se mě libí bruselska RVHP

A jak jste na to přišel, že se mi líbí ?

J. Jurax 22.3.2013 23:52

Re: Ono je těžké odolávat vlivu Bruselu

Kde v kase nic není, ani vládnoucí garnitura nebere.

Tak tohle nesmí nastat - aby ani vládnoucí garnitura neměla z čeho pro sebe brát ... to by popřelo smysl nové Evropy pod fanglí s hvězdičkami se družící ...

P. Skřivan 22.3.2013 12:51

Vykládat problém Kypru,

jako věc vyvolanou EU, je poněkud zcestné.

Je jasné, že v krajní situaci jsou hledána krajní řešení. Tím zdanění vkladů v bankách nepochybně je.

Na druhou stranu: Kalousek nám od nového roku sebral také jedno procento našich vkladů a nejen to, i budoucích příjmů. ... že by za to mohla EU ?! :-)))

J. Boleslav 22.3.2013 13:05

Re: Vykládat problém Kypru,

Jak se to jen tomu zloduchovi povedlo?

K. Kužel 22.3.2013 16:02

Re: Vykládat problém Kypru,

A všechny je má v slamníku - hlavně ty budoucí!!!

J. Schwarz 22.3.2013 13:29

Re: Vykládat problém Kypru,

Divné je, že po celé předchozí období se problémy podobného typu nevyskytly. Ergo,  pocit "bezpečí a jistoty" v lůně EU, potažmo nikdy nekončící prosperity v EURozóně byl pro dost zemí zhoubný. Zvlášť v kombinaci s Evropskými dotacemi, které se musí "čerpat" i kdyby na chleba nebylo.

T. Petřek 22.3.2013 15:36

Re: Vykládat problém Kypru,

Až takto krajní řešení nabízí EU(EZ) - daň jako eufemismus pro krádež. Střadatelé totiž nevyvolali onen problém Kypru. Tak proč mají platit?

A. Holík 22.3.2013 18:55

Re: Vykládat problém Kypru,

Kypr jiste problemy mel. Ale kdyby EU neprisla s touto pomoci, tak run na banku nehrozil, zatimco po pomoci se stal realitou, ackoliv nebylo nic schvaleno.

Kdyby podobnou ''pomoc'' EU nabidla Ceske Republice, tak maji nase banky taky problem.

L. Urban 22.3.2013 11:35

Signál z Evropy anebo z Kremlu?

Nemůžu si pomoc, autorka blogu kalí vodu, k žádnému zdanění nedošlo.

Situace na Kypru je jen další variaci té hnusárny, kdy se z peněz daňových poplatníků řeší problémy soukromých firem, zde tedy bank.

Věřitel má právo stanovit si podmínky, za jakých peníze půjčí, dlužník to může odmítnout. ještě před pár dny jsem si myslel, že to celé je akce, jak se má Rusko dostat k základně ve Středomoří, teď se zdá, že Gazprom má v Kremlu větší vliv než ty placaté čepice.

P. Jansky 22.3.2013 10:57

ondrej jonas to rakl jasne

penize pod matraci

Z. Švrček 22.3.2013 9:31

Vskutku nejde o chaos

Ale o velmi sofistikovaný postup, jak postupnými, velmi drobnými, avšak stálými a mnohými jednotlivými kroky, z nichž každý jeden ne nejeví být přílišným nebezpečným, okleštit a v konečném důsledku totálně zlikvidovat prostor pro svobodné rozhodování jednotlivce a jeho přirozeného společného jmenovatele, jímž je národní stát se všemi atributy. Tohoto cíle je již nyní, zvláště poté, co se podařilo Lisabonskou smlouvou dostat z jednotlivých suverénních států další významnou část kompetencí, skoro dosaženo, nebo ještě přesněji - miska vah se již naklonila na stranu evropského pečovatelského a nedemokratického hybridu s možným označením "superstát". 

Toho jsme dnes svědky a toto neskončí dobře. Je to totiž jen další z třetích cest, vedoucích do nesvobody. My v Česku a na Slovensku jsme to společně již zažili a já žasnu, že jsme se nepoučili a že popřáváme tolik prostoru socialistům všeho druhu, kteří nás tam znova cpou. Žádné elegantní, poklidně sametové a na rozumném konsensu zainteresovaných založené řešení již bohužel nevidím.

S. Ševeček 22.3.2013 10:21

Re: Vskutku nejde o chaos

Navíc, jak se prolátlo v mrdiích, větší "spořitelé" v kyperských bankách svoje vklady nedávno potichu přesunuli jinam.

Typický insider trading.

Jinak - peníze jsou dneska k disposici vlastně zadarmo - 2T reposazba ČNB je 0,05%. Přesto cedulové banky neustále tisknou nové a nové prachy. A to v situaci, kdy je (dle viki) na Světě 10x víc peněz, než odpovídá celkovému současnému bohatství, vytvořenému Člověkem. A všichni dluží.

Kam jde ten kouř?

Z. Švrček 22.3.2013 10:45

Re: Vskutku nejde o chaos

Vskutku si nemyslím, že by jej Merkelová, či Lagardérová polykaly :-)))))

P. Urban 22.3.2013 16:56

Svobodné rozhodování s prázdnou kapsou

bývá většinou dost omezené. Ale to platilo i před EU.

J. Bruner 22.3.2013 8:08

nejde o chaos

ale o presne definovany a mnohokrat pouzity postup. Banky pujci vice ney maji svych peney a kdyz je nedostanou ypatky tak chteji pomoc od statu. Proc nebo proc jen banky?

Danovy raj je na Kypru a jinde jen pro dane ye ydroju na uyemi Kypru. Firma se sidlem na Kypru plati v CR stejne dane jako kazdy jiny. To jen novinarsti neynalkove nam chteji vsugerovat, ye se na Kzpru a jinde dane neplati.

S. Ševeček 22.3.2013 10:28

Re: nejde o chaos

Velmi cenná poznámka, pane Brunere. Ano, daně zůstávají doma, tam kde byl vytvořen zisk. Transferují se jenom "poctivé" peníze, které zbyly po zaplacení daní.

Za daleko větší problém považuji (pro nás, Česko) to, že na našem "dočasném území" - vzhledem k tomu, že polovina hospodářství patří cizincům - zůstávají jenom berně a poplatky "z krve mé a mého potu", profit z ekonomiky se vyveze a pak pracuje a pomáhá za hranicemi "všedních dnů".

J. Jurax 22.3.2013 23:56

Re: nejde o chaos

Jojo - a prachy, co jsme za to hospodářství od těch cizinců dostali, se nějak prošpidlily, prožraly, přesměrovaly ...

J. Urban 22.3.2013 7:38

Mám dojem,

že na tom Kypru to proběhlo trochu jinak. EU slíbila prachy pod podmínkou, že se budou podílet tamní (i státní) banky. A banky na Kypru osedlaly SVÉ komunistické politiky, aby uzákonili to okradení střadatelů. Je ale módní veškerý švajneraj hodit na Brusel - i u nás.

P. Götze 22.3.2013 8:27

Re: Mám dojem,

Asi jste nepostrehl, ze ti vasi Kyperstvi zkorumpovani politici to neodhlasovali, pro ten navrh nebyl vubec nikdo. Ten vymysl skutecne prisel z Bruselu. Jinak by to prece problehlo jinak, to musite vedet sam. Staci se divat relaisticky na to, co se opravdu odehralo.

M. Šurgot 22.3.2013 7:20

Jako plátce daně z příjmu mne absolutně nezajímá daňový ráj na Kypru

Citát- "Podle zvláštních předpisů v zákonech o dani z příjmů na Kypru, je čistý

zisk mezinárodních obchodních společností (IBC) na Kypru zdaněn

sazbou 10 %. Na příjmy ze zahraničí, kdy příjem byl vytvořen činností

mimo Kypr je sazba zdanění 0%." Požadoval bych tedy od autorky komentáře vysvětlení, proč bych měl nějak litovat toho, že česká firma, která má sídlo v daňovém ráji a vytvoří zisk na území ČR, nezaplatí ani cent daně na Kypru. Dále bych požadoval od autorky komentáře, aby vysvětlila, proč píše, že se zdaňuje touto mimořádnou daní ve výši 10% již zdaněné.... (to má být, při české vysoké daňové zátěži nějak moc ?! autorka mne chce snad rozplakat nad chudáky ?! )  Vysvětlím svůj postoj - mně, jako plátci daně z příjmu, jako zaměstnanci mimo státní sektor, který vytváří daňový příjem státu, má vadit, když mi krachuje zdravotní a důchodový účet mého státu, zatímco se firmy obalují do peněz. Firmy, které si vytvářejí zisk na území mého státu, nezaplatí ani cent na dani zde v ČR (samozřejmě krom DPH) a ani na Kypru a kvůli toho krachuje rozpočet jejich hostitelského státu?! Proč bych měl přihlížet, jak bohaté státy Evropské unie musí sanovat ze svých rozpočtů stát, kde firmy neplatí daně ?! Proč bych měl trpět tím, že tyto bohaté státy, kam směřuje export z mého státu, chudnou kvůli těmto výdajům a zhoršuje se tak pozice i bohatství státu mého ?! Navíc bych požadoval vysvětlit, co má být nekřesťanského na dani ve výši 10% při české vysoké daňové zátěži !!! Mne vážně zajímá fungující český stát, mne vážně zajímá fungující výběr daní v ČR, platný pro každého bez rozdílu, mne vážně v druhé fázi zajímá fungující Evropská unie a fungující výběr daní v EU. Nebudu brečet nad Řeckem, které nevybíralo daně a vyplácelo 13 a 14 důchody, nebudu oplakávat chudáky z Kypru. Na co existuje v EU daňnový ráj ?!