28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

EVROPA: Historicky nejhorší legislativní zmetek

Evropská komise bohužel prosadila zákaz držení olověného střeliva v tak paskvilní legislativní podobě, že to porušuje všechny principy právní jistoty i presumpci neviny.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Šír 4.12.2020 21:22

Je to opravdu tragédie, že rybář bude muset používat olůvko ze železa, protože to způsobí zvěři neskonale větší utrpení než to olůvko z olova.

Š. Hašek 3.12.2020 20:03

"Zatím historicky nejhorším legislativním zmetkem bylo založení štrasbrusele".

Uznávám, že Zdechovský se umí dobře orientovat a vyčmuchá velice dobře, kde se platí za slouhovství.

A nyní mě poučuje, že tam produkují zmetky.

Nedoporučuji mu, aby zavítal mezi občany ČR. Možná tak někam mezi studenty Jelínka a Halíka.

Předpokládám, že ve Vlašimi zůstanou při stávající nabídce střeliva. Olovo je olovo, není to knedlík kynutý. Střela není dámská vložka, kterou teď schvalují, nabízejí, určují cenu 0.- Kč modernisté jinde.

V. Loula 3.12.2020 19:09

Napadlo mě ještě jedno řešení, znám ho z dětství. Špuntovka. Prostě vzduchová flinta, který tlakem vzduchu vystřelovala korkový špunt, a aby se děcka moc nenaběhala, tak ten špunt byl přivázán na provázku, abyste si ho mohli přitáhnout zpět. Takže tady by byl brok přivázán na vlasci, a myslivec jej po výstřelu přitáhne zpátky.

A. Šír 4.12.2020 21:17

R^

V. Loula 3.12.2020 18:58

Ale pane Zdechovský, vždyt je to strašně jednoduché. Žádný zákon o zákazu olověných broků není třeba, stačí jednoduchý zákon, že každý myslivec musí do hodiny po výstřelu předložit jím vystřelený brok, který nalezl a sebral v přírodě. Pokud tak neučiní, přijde o mysliveckou licenci. Jednoduché a naprosto jednoznačné, a příroda bude chráněna.

Navrhněte to v EU, a já jsem přesvědčen, že tam nad tím zajásají a tento zákon jednomyslně přijmou.

M. Matura 3.12.2020 19:06

Myslíte něco jako EEB (Elektronická evidence broků) s povinnosti online připojení do Bruselu a hlášením o čase výstřelu a času nálezu včetně GPS a brokofota. :-)

V. Loula 3.12.2020 19:12

Jo, něco takového, a jsem přesvědčenm, že by se na to EEB navalila agenda, bude vyhlášn evropský tendr na vývoj aplikace EEB, v Bruselu vznikne nový úřad, trestní zákoník se rozšíří o nové trestné činy ( zkreslování EEB, ztráta broků). Prostě nás čeká skvělá budoucnost. Jenom nevím, co bude, až dojde olovo.

J. Jurax 3.12.2020 23:18

Probůh, nenavádějte ani nevtipkujte, ti blbečkové v bruseli to vezmou vážně a bude další průser!

J. Jurax 3.12.2020 23:17

Probůh, nenavádějte ani nevtipkujte, v bruseli to vezmou vážně a bude další průser!

J. Černý 3.12.2020 18:15

Velké státy si s Evropou dělají co chtějí a ničí ji. Je rozumné zůstávat v takovém spolku

I. Schlägel 3.12.2020 14:45

Já se těm Britům nedivím. Být účastníkem takového cirkusu i v pozici násobně silnější než kterou disponuje Česko znamená stávat se pravidelně slepým oslem postávajícím na okraji dění. Soudruhům v EU čest a slávu. Za svoji těžkou práci si je zaslouží vrchovatě.

J. Jurax 3.12.2020 13:49

A co probůh od EK, resp. EU čekáte?

A putovní cirkus EP, jenž má dodávat zdání demokracie, každou hovadina stejně schválí.

M. Matura 3.12.2020 13:28

Žádné kroky Komise nemají "nevinné" pozadí. Vždy za tom jsou jasné a nějaký čas i skryté cíle. Jen hlupák si může např. ještě myslet, že Frontex má chránit námořní hranice Schengenu. :-(

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Otacel-lode-migrantu-At-odejde-zlobi-se-Brusel-na-sefa-pohranicniku-Ten-se-neda-646068

M. Matura 3.12.2020 13:29

Vždy za tim jsou... oprava

J. Vintr 3.12.2020 22:25

Za tímto je jedno kolečko salámu ke konečnému cíli odzbrojit občany zemí, kde jsou ještě střelné zbraně v rukou občanů povoleny...

Ś. Svobodová 3.12.2020 12:29

Vidím tady dvě roviny: jedna ukazuje způsob práce EK, což je manipulace s europarlamentem prostřednictvím nepravd, lhůt, nátlakem atd... To jsou postupy mafie a ne demokracie.

Druhá rovina - olovo ve vodě je opravdu toxické svinstvo. Existují desítky rovnocenných náhrad, nejen ocel. Jenže holt olověnou střelu si myslivec dokáže vyrobit doma za čtvrtinovou cenu. A to se nelíbí.

Z. Lapil 3.12.2020 13:01

Asi bych pochyboval o rovnocennosti oněch náhrad (velká objemová hmotnost + měkkost + netříštivost je docela unikátní), ale ujišťuji vás, že doma si už kule lije málokdo.

Ale především: jedovatost olova ve vodě nikdo nezpochybňuje, co pan Zdechovský zpochybňuje - a zdá se, že právem - nesmyslnou definici vodní plochy. On píše o loužích, ale "dočasná vodní plocha" je i brouzdaliště na zahradě nebo ten kus plastu, co jsme si koupili snad v OBI, šoupli do něj dva květináče s jakýmsi rákosem a hrst listí a teď nám tam vesele vegetujou docela vzácné žáby: http://www.eco-centrum.cz/clanek/21/kunka-ohniva.

Mimochodem - dost protivně kuňkají. Několik dní mi trvalo, než jsem zjistil, že to jsou ony, a od těch dob je mým oblíbečným duševním cvičením vymýšlení, jak je umlčet. Ale to jen tak cvičně, ve skutečnosti jsem velkým zastáncem svobody slova ;-).

Nekecám, zní to takhle: https://www.youtube.com/watch?v=9xWghxObiz0

J. Vintr 3.12.2020 18:43

Řekl bych, že to zanebatelné množství olova se v jakémkoliv přírodním vodním prostředí vůbec nepozná. Lidé dřív používali olověné trubky dokonce i na vodovod a nikdo se neotrávil. A co se týká jiné škodlivosti olova v přírodě se dá snadno zjistit třeba na bývalých velkých bojištích první světové války, kde jsou ho v zemi spousty. Nikde jsem nečetl, že by s tím byl nějaký problém

V. Loula 3.12.2020 19:04

Mýlíte se, olověné trubky se skutečně ve vodovodech používaly, a je popsána řada onemocnění právě z otravy olovem.

J. Ticháček 3.12.2020 19:09

V případě vodovodních trubek se mylíte. S nimi byl dost velký problém. Zmiňují se o něm archeologové, antropologové i lékaři. V některých oblastech se projevovala chronická otrava olovem. Zdůrazňuji že v některých. Záleželo na pH, a také na tom, co dalšího se v té vodě rozpouštědlo, což je vlastně to samé. Jenže...

J. Vintr 3.12.2020 19:39

Jenže je obrovský rozdíl, když se malé množství vody stýká s velkou plochou kovu, než když leží malinký kousek olova ve velkém objemu vody.

Z. Lapil 3.12.2020 23:24

Že se olovem nikdo neotrávil? Určitě existuje myšlenka, že přiotráveni byli Římané (jak píšete - olověné potrubí na pitnu vodu), a bezolovnatý benzín taky nepřišel úplně bezdůvodně (tetraetylolovo je látka neurotoxická).

Určitě existuje možnost chronických otrav v průmyslu (autobaterie, některé nátěry, olovnatý křišťál, k mému překvapení existují i olovnaté glazury).

A požití olova znamená otravu akutní (olovo se pomalu rozpouští v žaludeční kyselině), lze na ni i umřít.

Voda v bažinách je kyselá, takže se v ní olovo taky celkem slušně rozpouští.

Neboli nad olovem válejícím se na dně mokřadů opravdu nelze jen tak mávnout rukou. Ale určitě souhlasím, že zakázat držení olova všude, kde se voda nevsakuje do půdy dostatečně rychle, je projev buď hysterie, nebo ducha mdlého.

https://www.anamneza.cz/nemoc/Otrava-olovem-11059

A. Šír 4.12.2020 21:20

Zvažuje se, že Římané zdegenerovali právě na chronickou otravu olovem z vodovodních trubek.

V. Kain 3.12.2020 15:42

Tak vyjmenujte ty desítky náhrad.Už se těším.Co takhle tisíce tun plastů v mořích a oceánech?

P. Čech 3.12.2020 12:14

Náprava není možná? Ale je! Tou nápravou je vystoupení z EU, když to jinak nejde. Celá "slavná" EU je socanským, úřednickým molochem, který jednotlivým státům diktuje svou vůli. Je to dáno tím, že Německo spolu s Francií stačí přesvědčit např. Itálii či Španělsko a tak přehlasovat všech 24 ostatních evropských států- členů EU. To má ovšem nesmírně daleko k demokracii, kterou mají představitelé EU plné huby. Bohužel činy EU se tomu zcela vymykají. Už se vůbec nedivím Velké Británii, že jí došla trpělivost a z EU vystoupila. Asi bychom ji měli následovat.

B. Chalupa 3.12.2020 10:16

Bylo by moc fajn,

kdyby Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR uspořádala veřejné slyšení

na němž by byli všichni občané ČR, vyslané naší zemí/voliči do Evropského parlamentu,

aby vysvětlili co konkrétně učinili, činí a budou činit jako naši zástupci proti této (a jiným) šílenostem pocházejícím z "intelektuálního" prostředí Evropské komise

A ZEJMÉNA BY MÉL VYZVAT Babišovu JOUROVOU, aby vysvětlila své konání v Evropské komisi!

P. Milan 3.12.2020 12:00

Otázka je, zda se vůbec něco učinit dá. Systém je tak komplikovaný (IMHO úmyslně), že učinit něco může jen jeho dobrý znalec, musí to být pro mnoho lidí ze systému žijících přínosné a jde to jen poťouchle, ne přímo.

IMHO už je to neopravitelné, bude nutno počkat na krach a začít znovu, snad lépe.

P. Čech 3.12.2020 12:16

něco učinit se dá vždy. Zde konkrétně vyvolat referendum o vystoupení ČR z EU. Jak jednoduché!

P. Milan 3.12.2020 14:48

Každá situace má jednoduché, rychlé a dokonale špatné řešení. :-P

P. Čech 3.12.2020 17:04

Rewferendum je jediné, demokratické řešení jakéhokoliv problému ve státě, který si chce říkat demokratický. Demokracie je totiž vláda občanů, lépe řečeno vláda a moc jejich většinové demokratické vůle. Jakékoliv jiné řešení, které není většinové, není zároveň ani demokratické. A to je to hlavní. Buď chceme demokracii a tedy se musíme před vůlí většiny sklonit a nebo demokracii nechceme. Jiné cesty a jiného řešení není.