29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

ESEJ: O otrokářství psát nesmíš aneb Antiomluva

Amélie Zhao je dívka z Pekingu, která nyní žije ve Spojených státech amerických. Od dětství toužila stát se spisovatelkou a podle všeho psát umí. Nakladatelství Delacorte Press s ní uzavřelo smlouvu na tři romány v hodnotě 500 000 dolarů. První z nich, „Dědic krve“ (Blood Heir) měl vyjít letos v červnu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rameš 7.2.2019 13:23

Roztomilé

Musím si od toho chlapíka něco přečíst, styl mu evidentně nechybí.

V. Církva 5.2.2019 23:55

Hezká holka

No a to co se tu píše je důvod proč lidé volí lidi jako Tramp či Zeman. Jaou kontroverzní i sprostí. Jenže na deuhé straně máme zlo, agresivitu zazakomplexovanosti, ale hlavně jak se tu píše neproduktivní démonismus který stahuje vše produktivní a pozitivní do svých splínů.

S takovými protistranou se nedá jednat Halíkovým appeassementem či Drahošovým kýváním.

J. Kanioková 5.2.2019 19:46

Bezvadné, perfektní :)

P. Zinga 5.2.2019 17:10

FactNews: Dívky v anglické škole mohou jíst až po chlapcích.

https://www.bbc.com/news/uk-england-birmingham-47090045

V. Klíma 8.2.2019 0:23

Oooo, nezapomente zacit krice "diskriminace" a na oplatku zavest tisiciprvni narizeni diskriminujici muze.

P. Bures 5.2.2019 16:40

Na goodreads jsou recenze bodující knihy podle jakéhosi indexu, který přiděluje body podle např. přítomnosti postav jistých rasových a sexuálních menšin a pokrokovosti. Naprosto na poblití...

V. Klíma 8.2.2019 0:24

Jeste horsi je, ze nekteri tomu tleskaji a nazyvaji to "pokrok".

L. Sindi 5.2.2019 13:25

"Nic nevytváříte. Umíte jenom ničit." Je přesny popis dnešních křiklounů. Tesat do kamene!

M. Mikulec 5.2.2019 12:52

Zde je moc dobrý rozhovor

s Larrym Correiou proti SJW https://www.youtube.com/watch?v=0kE8lXV_pCA

Autor bestsellerů Larry Correia se připojuje k diskusi o tom, co se děje ve světě sci-fi a fantasy, kde se rozšiřuje vliv SJW, a hlasy, které nejsou SJW, jsou démonizovány a nálepkovány obvyklými obviněními. Samotný Correia byl nedávno z nějaké významné konference zřetelně odvolán...

P. Bures 5.2.2019 16:44

Ano, ten vliv se šíří a četl jsem pár knih, kde jsem znechuceně sledoval, jak si autor odškrtává povinné úlitby progresivním božstvům... Je to nedůstojné. Ale zase se občas dá podle negativních a zděšených recenzí najít fajn knížka.

P. Zinga 5.2.2019 11:33

Kde jsou?

Je už půl dvanácté a oni nikde!

Asi jim ještě centrála nedodala "noty".

Je to tím, že se přinejmenším v tomto případě dávají dohromady?

Myslím ale, že nezklamou...

P. Zinga 5.2.2019 11:34

Re: Kde jsou?

...dávají těžko dohromady..

J. Sedlář 5.2.2019 12:30

Re: Kde jsou?

Zima dorazil na poradu do germanistánu, čímž nechtěně zvedl spotřebu uhlí. A až to spolu s Genossin složí, tak budou tak zRichtrovaní, že už ani neštěknou.

R. Langer 5.2.2019 13:59

Re: Kde jsou?

:-D

R. Gramblička 5.2.2019 12:29

Re: Kde jsou?

že by zase uhlí? To víte, je zima, spotřeba veliká...

J. Sedlář 5.2.2019 19:57

Re: Kde jsou?

Při čekané na Jelínka dorazil za Genossin Zima a tak se odebrali všichni tři zahřát na poradu k soustružce, domů ke po skládání uhlí zRichtrovaní usnuli spánkem jediných spravedlivých.

M. Jandáková 5.2.2019 11:23

"Kulturní přivlastnění"

..."Ovládli vzdělávací systémy. Tak třeba máte interpretovat knihu, když jste postmodernista: vezmete nějakou knížku, beletrii, ale nečtete ji kvůli tomu, abyste se snažili jí porozumět, z hlediska toho, jaký z ní můžete mít užitek, aby Vás mohla vést v životě - to je starý systém. V novém systému si přečtete knížku a pak ji analyzujete z hlediska toho, čí mocenskou pozici ve společnosti ospravedlňuje. Takže hledáte, kdo v tom textu je šovinista. Může to být autor, mohou to být postavy, na tom nezáleží. Čtete text, jako kdyby jen odrážel současnou prohnilou mocenskou strukturu, která je ve společnosti a nic jiného.

M. Jandáková 5.2.2019 11:28

Re: "Kulturní přivlastnění"

A to je začátek literární kritiky, pod vedením sociálně spravedlivého režimu. A nic z toho nezakrývají. Tihle lidé už se nehrají s náznaky. V Ontariu už máme tribunály pro sociální spravedlnost. Takhle to pojmenovali. Ti pedagogové v Ontariu už se rozhodli, že cílem vzdělávacího systému je indoktrinovat děti od mateřské školky. V duchu radikální, postmodernistické, levičácké kolektivní rovnosti. Dokonce chtějí, aby pod to spadala i výuka matematiky a vědy. Nic z toho nedělají skrytě. Podívejte se na internet a stáhněte si dokumenty. Přečtětě si je." ...

Prof. J. Peterson

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=6O1Lwz6-n4E

F. Navrátil 5.2.2019 10:20

Cenzura a její geneze

Napřed se zakazují knihy, pak se zakazují autoři, pak se pálí knihy a nakonec na hranici hoří knihy společně s autory.

R. Langer 5.2.2019 11:11

Re: Cenzura a její geneze

To je tak bohužel vždy, když se zlu neklade dostatečný odpor.

Š. Hašek 5.2.2019 13:12

Re: Cenzura a její geneze

Asi tak.

J. Schwarz 5.2.2019 10:18

Bohužel

hodně "globálních vydavatelů " se stává bezpáteřnými zbabělci stejně jako hodně managementů globálních monopolů. Marx s Leninem neměli pravdu v tom, že kapitalismus, přejda do stádia imperialismu bude "Lid" utiskovat stále více a více až bude svržen revolucí. Měli ale pravdu v tom, že se kapitalismus ve stádiu globálního imperialismu zničí sám, ovšem ne tak že bude růst míra útisku, ale že se globální korporace budou víc a víc podobat "socialistickým organizacím" i s jejich byrokracií, neefektivitou, oportunismem a zbabělostí "vedoucích kádrů".

R. Langer 5.2.2019 11:13

Re: Bohužel

Vtip je v tom, že v tom současném korporátním fašismu se o žádný kapitalismus vůbec nejedná a nemá to s ním prakticky zhola nic společného. :-(

Š. Hašek 5.2.2019 13:11

Re: Bohužel

Asi tak.

R. Gramblička 5.2.2019 9:38

Co se moderní kultury týče,

doporučuji shlédnout na jutubke video P J Watsona otitulkované na kanálu Kulturblog.sk

V. Student 5.2.2019 9:15

Také souhlas.

Jen bych dodal, že Correia posuzuje věc optikou autora umělecké literatury. Ale možná by se moc nedivil, kdyby se dozvěděl, že různé gender, multikulti, "protidrogové" neziskovky atd. používají přesně stejný model v nejrůznějších oblastech svého působení, na politiky hlavně, protože dobře vědí, že oni rozhodují. Ta rakovina prolezla do celé společnosti, rozhodně se netýká jen umělecké tvorby. Ale díky, že to alespoň odtud zaznělo. Doufám, že se najde politik, který se s těmi neoficiálními, ale velmi účinnými tlaky "neziskovek" vyrovná podobně jako Correia. Mohla by to být první vlaštovka.

J. Schwarz 5.2.2019 10:33

Re: Také souhlas.

Stačilo by, kdybychom se vlivu podobných "neziskovek" dokázali zbavit alespoň u nás. Zatím jsou jejich "aktivisty" a lobbisty prolezlá ministerstva, hlavně ta ovládaná socany. Tam jsou "gender studies" či "ženská lobby" pečené vařené a žvaní do všeho. Také ministerstvo školství dostalo od socanů pořádně zabrat, a začalo to už Buzkovou. Kupodivu nikdo nevysvětlil jak je možné, že v devadesátých letech byli naši žáci v mezinárodním hodnocení mnohem výš než dnes, byli mezi evropskou špičkou na úrovni vynášených finů a spolehlivě válcovali třeba němce. Dnes se motají kolem průměru. Přitom učitelé jsou skoro ti samí, dřív byli i podstatně hůř placení, změnily se jen "politiky" a "cíle". Různé ty "reformy" vedly školství od deseti k pěti a těžko najít jiné vysvětlení neúspěchů než nesmyslnost reforem, když se pracuje se stejnými, navíc lépe placenými lidmi. To je stejné, jakoby tenisový svaz vydal nové závazné direktivy pro trenéry, výsledkem by bylo že hráči umisťující se v první desítce by propadli někam k padesáté pozici ale všichni by trvali na tom že pokyny jsou "výsledkem vědeckého zkoumání spolu s posouzením nových trendů", chyba že je v hráčích a trenérech které by honili po školeních...

V. Student 5.2.2019 10:55

Re: Také souhlas.

Přesně tak. Stále větší objem času, původně věnovanému učení, se ve školách vyčleňuje na přednášky a besedy týkající se oblastí, které by měly být doménou rodiny. Přednášejícími (za dotace) jsou samozřejmě "neziskovky"...

V. Dosoudil 5.2.2019 10:33

Re: Také souhlas.

Dobrý postřeh, také mě při čtení napadlo, že ta rakovina se projevuje stejným modelem i v jiným oblastech než v umělecké tvorbě. Což je vlastně nadějné, protože pak možná stačí nalézt jeden typ léku a Correia to podle mě nastřelil dobře. :-)

J. Anděl 5.2.2019 9:11

Mazec

Tenhle aktivistický tlak se mi taky nelíbí. Nejde navíc o nic, co by člověku "cpal" Aeronet či diskutabilní Plisty. Je to něco, o čem člověk čte, co vidí, když sleduje normální produkci, slyší o tom u filmů, u her, u knih.

Text Nepoděkování je inspirativní a povzbuzující.

Zajímala by mě civilizovaná debata s někým, kdo takový aktivistický tlak považuje za prospěšný.