6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

ŽELEZNICE: Proč budeme vždycky jenom chudí?

Protože nejsme dost odhodlaní. To slovo „odhodlaní“ jsem si vypůjčil v knize našeho premiéra „O čem sním, když náhodou spím“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Křepelka 10.3.2019 10:52

Psát o žreleznici chce o ní něco vědět!

Vážený autore, jeden z diskutujících zcela správně zdůraznil, že musíte být nutně z Prahy. Podtrhuji tedy že ten Pražák pro kterého svět končí za Běchovicemi. Kde jste přišel k tou tvrzení, že nárůst počtu cestujících je jen okolo Prahy? A co koridorové spoje do na Ostravsko či směr Břeclav – Vídeň – Graz či Bratislav Budapešť. Současná nabídka vlaků ve srovnání se sestavem před pouhými několika lety je ohromující. Lidé z Ostravska neřku-li z Hané přišli už dávno na to, že trmácet se přes Brno po neustále kolabující D1 je blbost. No a Z Brna navzdory skutečnosti, že po dráze je o to o 20 % měřeno kilometry delší se už před několika lety jízdní doby vlaků dávno autobusům vyrovnaly.

A jak vysvětlíte, že na Slovensku, kde vláda Mikuláše Drzurindy razantně a bez milosti zlikvidovala dopravu na místních tratích, dokonce i na těch, které propojujjují více tratí se zrovna ve výstavbě VRT děje přesně to samé co u nás.