Pátek 12. července 2024, svátek má Bořek
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ZDRAVOTNICTVÍ: Sociální lid žádá socialistický lynč

Řada lidí fakt věří, že zdravotnictví bez tržních pravidel je super. Všichni aktéři této zvrhlé hry jsou sice frustrovaní, přesto někteří stále opakují, jak je centrální řízení důležité a máme nejlepší zdravotnictví na světě...
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

Článek jako všechny texty pí Šichtařové je obyčejná politická tržně ekonomická propaganda. Není dobrá ani v tomto směru úpropagace, článek je snůška blábolů a těžko o něčem může někoho přesvědčit.

0 0
možnosti
Foto

Bylo by donré snést nějaké argumenty. Ona je snáší. že se vám příčí je jiná.

0 0
možnosti
PK

P52e41t96r 63K14a17v73a11n

23. 10. 2021 7:28

Především článek popisuje něco, co není ani socialistické ani kapitalistické. Ale ten socialismus na to násilně šroubuje. Na blogu pí. Šichtářové je to teď stále častěji, a tak s ní posledním dobou souhlasím stále méně.

0 0
možnosti
Foto

Oficiálně máme Mixed Economx. Já a paní Šichtařová si myslíme, že je v tom mixu socialismu nezdravě mnoho.

"Já" dokonce tvrdím, že nelze hovořit o kapitalismu, když se kapitál generuje v monopolem centrální banky z úředního rozhodnutí. To pak nabourává celý systém svobodné soutěže resp, jeho zbytky.

Ten článek samotnej, je prostě spojení historky z natáčení a ekonomické analýzy.

Na naše zdravotnictví nemusíte socialismus šroubovat. Ten je tam jasnej. I kdyby existovaly příplatky nebo celé soukromé nemocnice, tak je to furt socialismus (třeba v jeho korporativistické formě) tj. první a poslední slovo má stát třeba skrze monopolní "pojišťovny", nikoliv vztah zákazník, poskytovatel, byznys.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz