Diskuse
ZAMĚSTNANOST: Do práce od 14 let? To bude nával!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
V26l49a11d40i61m34í35r 66T89e34m86l56í38k
...to už tady bylo za socializmu...nebyly pracovní síly, tak zkrátili výuku na základní škole na 8 roků... To si pětidemolice bere fakt zářný příklad...

O74. 94M67.
Že by si 91 % vysokoškoláků vydělávalo během studií, to fakt ne. Možná tak brigáda během prázdnin, to by se těm 90 % blížit mohlo.
J15i40ř94í 65Š55a22m34á68n74e40k
Ale jo.
Ono není řečeno jak často, nakolik soustavně. A semtam si přivydělá snad každý vysokoškolák.
F67r31a93n70t27i29š14e75k 43N10a73v70r65á88t82i45l
Na jedné straně zákon umožní práci (např. letní brigády) mládeži od 14 let a na straně druhé zákon vysloví zaměstnavatelům tolik podmínek a adminstrativních povinností, že se je zaměstnávat nevyplatí. Takže to bude jako dosud. Mládež bude dělat, ale načerno.
I68a52n 84B27i83k76k82h11u
Těch případů "mysleli jsme to dobře ale dopadlo to jako vždycky" je tolik že si člověk říká kde mají toho Jakeše co jim ty blbosti radí.
Z82v60i62r33e13t24n42i64k 31L66a14p72i28l
Rozdíl mezi 25 a91% procenty bude možná ta statistika, kterou jste si zachoval.
Totiž- 25% mi připadá, že je řeč o zaměstnancích, zatímco "privydelavat" si lze třeba právě brigadami o prázdninách a r
Z16v67i52r61e41t94n92i43k 74L15a81p19i53l
...a rozdávání letáků, což, na rozdíl od chození do práce, dělá kdekdoAnekdota k legalizaci současného stavu: na MS ve fotbale hrál nějaký 16tiletý kluk. Měl nějakou výjimku, protože v Německu mladiství nesmějí pracovat v noci cili po 22. hodině.
I80a82n 57B56i89k48k92h84u
To je hlavně proto aby učni mohli legálně chodit pracovat na praxi.
Nemyslím si že by to bylo kvůli brigádám, tak chytrá naše vláda zase není...
L52a39d84i41s15l44a31v 78H72a49r45v27á73n31e45k
Moje starší sestra v polovině 50. let také začala ve 14 pracovat, hned po skončení povinné školní docházky. Ale byl tu ještě jeden zádrhel: kvůli tomu, že rodiče nechtěli vstoupit do JZD, nebylo jí umožněno se ani vyučit a navíc nesměla pracovat na hospodářství rodičů. O rok později už bylo všechno jinak, hospodářství nám stát nuceně převzal do nájmu a rodiče museli zůstat v zemědělství. A pro nás mladší už netížil třídní původ. Ale během prázdnin jsme také brigádničili. Na tom našem bývalém.
V87l17a51s18t54a 79M23o59k43r58ý
K tomu je nutné snížit věk pro hmotnou odpovědnost i trestnou, na 13let
P16r74o76k65o78p 43D71i98v10i19š
Není.
H. Kotaz 11.4.2023 23:11 TY TOHO taky nechápeš.
M11i20r60o37s40l82a13v 46K14o44c64i83á34n
Kdo všechno by měl pracovat, aby bylo možné alespoň ještě na chvíli ufinancovat přebujelou byrokracii, šílené ideologie o záchraně světa a blahobytu pro všechny bez práce?
P54e60t84r 42D36v22o71ř38á78k
Ve čtrnácti do práce, dobrá. Ale potom proč k volbám až od šestnácti?
Pro blbce - to je ironie.
V50l81a98d69i54m22i92r 15C73e27j72p21e43k
" Do práce od 14 let? "
Jedine prilezitostna brigada , deti maji chodit do skol aby z nich jednou neco bylo.
A76r56n23o77š71t 75S75t55á97r93e32k
Jestli se nepletu, tak nové zákony brigáy prakticky zrušily, protože se zaměstnavatelům už nevyplatí. Přibyla jim (zaměstnavatelům) spousta povinností "abychom chudáky brigádníky ohránili" a výsledek je, že už brigády a tedy ani brigádníci nejsou. Jsou tedy ochránění dokonale.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz