Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VODA: Česko se nesmyslně brání recyklaci vod

Možná je to tím, že letos relativně hodně prší, takže téma prevence rizik sucha, i kvůli všudypřítomnému tématu koronaviru, ustoupilo do pozadí. Částečně je to ale také dáno tím, že koronavirové regulace na jaře znemožnily desítky vodohospodářských osvětových akcí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RT

Recyklace vody neni jednoducha a uz vubec ne levna zalezitost!

Voda znecistena fekaliemi-tj. WC, sprcha nemuze byt zpetne vyuzita jako pitna. I Izraelci, kteri maji hektary filtracniho pisku (pouste) ji pouzivaji pouze v zemedelstvi. Jestli je neco nutne pak budovat mestske oddelene kanalizace, ktere mohou koncit treba v retencnim jezirku.

0 0
možnosti
VM

Ale tam patří voda jim.

Tady většinou zahraničním firmám.

0 0
možnosti
VK

Podobná "šetřidla" už existují i jsou vyráběna. O něco výše umístěné umývadlo a odpad umývadla - místo do kanalizace, teče do hajzlsplachu. Voda je tedy využita nadvakrát.

Stručně napsáno. V praxi to je nejspíš o trochu složitější. Ale ne o moc a hlavně se kvůli tomu nemusí v zákonech měnit ani čárka. (Pouze se opět zdraží pitná voda, jestliže klesne její odběr ;-()

0 0
možnosti
LN

Neuvěřitelné, do jakého lobbingu se tentokrát zase pustil Petr Havel...

Inu, i ta největší myslitelná blbost a ekonomický nesmysl má v EU a českém Kocourkově vždy nezanedbatelnou naději na úspěch...

Kolik takový lobbing stojí a kdo jej platí? 8-o

0 0
možnosti
JJ

J93i70ř62í 27J27o93h18n

9. 11. 2020 14:46

Čím méně toho EUrobyrokraté navrhnou, tím méně škod nadělají.

Tito mudrcové netuší, kolik by stály rozvody vody na užitkovou vodu. Už to u nás bylo, ale před xyz desetiletími se přišlo na to, že to není ekonomické, tak se to postupně zrušilo. Dnes by se zjistilo, že to není ani ekologické, když by se započetly veškeré náklady na vybudování a údržbu paralelní infrastruktury. Takže by bylo lépe nechat trh, aby nastavil limity a pak se ve vhodnou dobu druhotné využití vody zrealizuje i bez Brusele.

0 0
možnosti
PH

P22e95t25r 16H73a76n

9. 11. 2020 15:15

Aby se o to mohl postarat trh, tak je nutné udělat tu drobnou změnu vodního zákona, jak je v článku uvedeno.

0 0
možnosti
MP

Odpadní voda se dá hodně vyčistit, a v případě potřeby, i recyklovat. Technologie už existuje. Ale?

Úvod: V roce 1992 jsem organizoval první "Forum dynamického podnikání" v Brně. Vystoupil tam i brněnský podnikatel Svatopluk Mackrle, který (v dobách českého reálného socialismu) se svým bratrem na severu Italie vyvinuli novou a velmi účinnou technologii čištění odpadních vod. Jenže tu technologii, jakkoliv geniální, je třeba prodat - a prodat v českém reálném prostředí.

Nyní k věci.

V roce 1992 (na zmíněném Fóru podnikatelů) uklidňoval podnikatel Svatopluk ostatní české podnikatele slovy: "No ano, i v českém prostředí je třeba dát úplatek, abyste prodali, ale není to cca 10% z ceny projektu, jako je tomu v Italii. U nás, u nás stačí dát starostovi nějakých cca 20 000 Kč." (Mám tuto diskusi nahránu na kazetě, ve formátu VHS.)

Na dnešním Seznam. cz (tj. 9. listopadu 2020) jsem si přečetl následující nadpis článku: "Mafiáni v Česku? Nemají pistole, ale čerpají dotace, říká šéf elitní policie."

0 0
možnosti
Foto

Voda z čističky se nedá prodat. Pak by to šlo.

0 0
možnosti
ZL

Ona by se prodat i dala, spíš mám podle článku dojem, že se prodat nesmí.

0 0
možnosti
MK

moje amatérská připomínka ze života - obecně je známo, že ČR je střechou Evropy - všechna voda, která se u nás vyskytuje z deště odtéká do moře. jezdím a žiji hodně na chatě ve středním Posázaví od roku 1946. Sázava zde dělá pod hradem Zbořený Kostelec velkou levotočivou zatáčku, na její vnitřní straně byly t.zv. poldry propojené s korytem řeky nahoře i dole potrubím cca 80 cm - při velké vodě byly plné až po okraj. V padesátých letech byla započata jejich devastace zasypáním - dnes už tam nejsou - jejich celková délka při šířce 20 metrů byla cca 800 metrů - tedy dost velká zásoba vody, že ? Další, dnešní katastrofou je těžká technika v lese, po které jsou v lesních cestách široká a hluboká koryta, kterými voda co nejrycjleji z lesa zmizí v řece a šmytec - hezký den R^R^R^

0 0
možnosti
JN

Tak abyste te údajné lesní katastrofě zabránil, běžte příkladem a vyrazte na těžbu s pilou brichatkou a koněm.

0 0
možnosti
JN

To opravdu někdo chce investovat peníze do takových hovadin? Půda je podmáčena, jak desetiletí nebyla, zemědělci leckde kvůli tomu nejsou schopni sklidit kukuřici a zaset. Řeky jsou nejčistší za posledních sto let, vzduch taky. Pro fanatik to stále není dost.

0 0
možnosti
ŠH

Jeden tady navrhuje, že by se stanovilo optimum pro Zemi ..... a vrhli bychom se na to. Já se připojím tím, že budu optimalizovat počet pampelišek na louce pod sadem .....

Ten optimalista se jmenuje Rada.

Faktem je, že mě příroda už cca 60 let dost naštvává. Vrší se směrnice odborné, řešící, politici ani nedýchají CO2 ..... a ona na to všecko kašle.

0 0
možnosti
ŠH

V článku je "kouzelná věta"!

Voda z čistírny nesmyslně odtéká zpět do řeky. (!!!) Voda tekoucí řekou nemá smysl. Bezva.

Našlo by se toho i víc. Mnohdy to jsou spory jedněch nadšenců s jinými nadšenci. Jedni nadšenci by také prohnali vodu ze střechy toaletou (aby šetřili!) ...... aby pak neměli čím zalejvat okolí domu.

Dnes se na venkově "množí odborníci na vodu", kteří mají bazén a sprchují se z obecního dvakrát denně. A chtěli by dotační program na ještě silnější obecní vodovod. Atd.

0 0
možnosti
ZL

Voda tekoucí řekou má zhruba ten smysl, že bere břehy; je-li jí mnoho, opouští koryto a dělá starosti. Podle mě přinejmenším stojí za úvahu možnost tu, kterou už mám doma/ve fabrice znovu použít.

Samozřejmě v tom hrají roli peníze všeho druhu, včetně toho, že dokud je voda nabíraná z řeky levnější, než ta recyklovaná, můžou se nadšenci včetně mě na hlavu stavět, ale své cti dbalý ekonom jí dá přednost.

0 0
možnosti
Foto

souhlasím, problémy ČOV teď bezohledně cloumají českou společností! :-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz