2.12.2022 | Svátek má Blanka


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ladik53 2.2.2007 12:55

Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Napsal bych bohužel není. Protože kdyby tam byl, tak se ty blbosti do vládního prohlášení nedostanou a nemusíme se dnes dohadovat jestli teda JE ano nebo ne!

vita 2.2.2007 11:21

Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Takže a by nevládl Paroubek - to je lepší poslechnout Bursíka a zablokovat to jediné, co nás může uchránot od osudu Rakouska.

"Hlavně ideologicky to musíte vidět, soudruzi - hlavně ideologicky! Pak získáte jasný maják a nemůžete si splést směr."

huhu 2.2.2007 12:06

Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

kdybyste byl pro dálnice, tak volíte Hitlera ? 8-o

honzak 2.2.2007 12:25

Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

nevím proč, ale po přečtení citátu mi v hlavě naskočilo LENIM MAJÁK, LENIN ZVON, což jsem se musel učit někdy před lety čtyřiceti  pěti.

Myslím ,že je na čase melounisty zdiskreditovat. Např. hospodaření kuchtiček bude určitě mít spoustu děr, a Bursíkovy restituce a dotace také nebudou křšťálově průzračné (ptáci ani laně by se z nich nenapili).

Delfin 2.2.2007 13:00

Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Ono je staci zdiskreditovat tim, ze po nich budeme chtit nejaky presny vypocet tech jejich energetickych nesmyslu. Jenze toho si bohuzel u nas pani novinari nevsimaji.

Emp 2.2.2007 13:19

Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

stačila by debata Kuchtové s Urbanem, či vlastně kýmkoli, kdo o energetice něco ví.  Jenže problém je v tom, že ona by do duelu nešla.

Zelení umí jen monology.

Delfin 2.2.2007 13:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Vsak nedavno odmitla ucast v debate, kde mel byt i Urban a Riman. Bohuzel Riman uz zacina take "poslusne" placat, aby neurazil "vyderace" Kuchtovou a Bursika.

vita 2.2.2007 13:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Proč ty uvozovky?

Říman opravdu poslušně plácá (ostatně on vždycky poslušně plácal - dřív papouškoval to, co chtěl Pan Profesor) a Kuchtová s Bursíkem opravdu jsou vyděrači. Placení konkurencí ČEZu.

vita 2.2.2007 14:14

Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

A co myslíte, že naskočilo mně? Co myslíte, že naskakovalo v MÉ hlavě, když jsem četl třeba Mileniny výplody ohledně Přesvatého Profesorissima? Na co si asi tak můžu vzpomenout při čtení takových ideově pevných - až natvrdlých - huhuů? Vždyť přežvykují hesla, co jeme měli na PVSce - akorát objekt nenávisti a objekt lásky se změnily...

A to ten Majakovskij byl aspoň Básník...

Rew 2.2.2007 11:57

Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Mille pardone, dalsi alternativou je mensinova vlada ODS ;-P

;-P

huhu 2.2.2007 12:42

Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

jde o reálné alternativy..ne o přání.;-)

Václav Železný 2.2.2007 12:44

Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Problém je, že takto se jim nahrává taky. Jen je to oklikou, ale to je o to horší, protože až skutečně nastanou problémy se zásobováním elektřinou, tak bude mít KSČSSD strašně jednoduchou argumentaci a na dlouhou dobu znemožní nejen SZ ale i ODS.

Václav Železný 2.2.2007 12:45

Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Problém je, že takto se jim nahrává taky. Jen je to oklikou, ale to je o to horší, protože až skutečně nastanou problémy se zásobováním elektřinou, tak bude mít KSČSSD strašně jednoduchou argumentaci a na dlouhou dobu znemožní nejen SZ ale i ODS. Pak se budeme divit.

Emp 2.2.2007 10:57

Re: Pravdu má ten, kdo má moc

klasika... Zpráva není hotova, ani se na ní nezačlo a hned se vydírá. Že by pan Bursík věděl, jaké závěry ta zpráva bude mít? Možná neví, ale tuší, tak hloupý není

Václav Železný 2.2.2007 12:37

Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Tak to jsem akorát zvědavý koho tam zelení nanominují. Jestli to bude ten expert z Jiohčeských matek, co nevěděl jaký je rozdíl mezi turbínou na přehřátou páru v klasické elektrárně a turbínou na sytou páru v elektrárně jaderné, a nebo nějaký podobný "odborník", tak to bude legrace.

Skepticus Maximus 2.2.2007 10:48

Další agitka za ještě dlouho zbytečnou výstavbu elektráren

pro zisk menšinových vlastníků na úkor většinového vlastníka tedy občanů ČR.

Emp 2.2.2007 10:54

Re: Další agitka za ještě dlouho zbytečnou výstavbu elektráren

Nemyslím si, že je to agitka. Změňte zákony.. co víc říci

jirka.s. 2.2.2007 11:35

Re: Další agitka za ještě dlouho zbytečnou výstavbu elektráren

Odborník promluvil z univerzitního lihu!

kdokoli 2.2.2007 11:51

Re: Další agitka za ještě dlouho zbytečnou výstavbu elektráren

Lháři, většinovým vlastníkem ČEZu je Český stát. ČEZ je jedním z největších zaměstnavatelů a plátců daní. 2/3 dividend jdou do státního rozpočtu. Kolik platí Greenpeace, Jihočeské matky, Hnutí Duha a jiné tzv. NGO, štědře dotované z rozpočtu MŽP ?

Skepticus Maximus 2.2.2007 19:23

Helejte Vy kdokoli,

komu podle Vás patří stát? Mně, Vám a ostatním občanům, vládnoucí elitě, zaměstnancům ČEZu s jejich amorálně vysokými platy téměř za nic a nebo vlastně není ničí? 8-o

Dle mého patří občanům a nechápu, proč bych se jako většinový vlastník i zákazník měl nechat okrádat úzkou skupinou vychcánků.

Emp 2.2.2007 20:18

Re: Helejte Vy kdokoli,

Přesvědčovat Vás je asi zbytečné. Dám Vám příklad , jak to vidím já. Uspěšný manažer bere v jakémkoli velkém podniku desítky milionů korun ročně, pakliže je úspěšný může se jeho plat šplhat až do setmilionů. To je prostě fakt. Můžeme se o tom dohadovat, ale pokud bych bral úspěšnost podniku podle ceny akcií, což je nejlepší měřítko, je čez Velmi úspěšný podnik. Abych udržel kvalitní manažery, a nebudu chtít aby odešli jinam, musím je ohodnotit. Můžeme se tu bavit o výši částky, jestli je přiměřená či není... ale pokud budu brát částku úměrně k ziskům je porovnatelná s jakýmkoli jiným podnikem.  Nechci tu obhajovat management čezu resp jejich odměny, píšu jen, jak to vidím.  Budu stokrát raději, budu mít ohodnocené a úspěšné pracovníky, kteří se zaslouží o to, že podnik přivede násobně víc peněz do státního rozpočtu, než průměrný podnik s průměrným personálem. Tak to ostatně dopadá s leckterým českým úřadem - stovky nekvalitních a neohodnocených úředníků. Nelze se divit, kvalitní utíkají za lepším. Budu vždy mít málo, ale kvalitních lidí , které budou brát úhrnně stejnou sumu jako mnoho nekvalitních.

Jinam mimochodem - aby nebyl řeč jen o CEZu - Víte jaké jsou odměny managementu v Budějovickém Budvaru jako příkladu čistě Národního podniku?

honzak 2.2.2007 12:28

Re: Další agitka za ještě dlouho zbytečnou výstavbu elektráren

Děd vševěd promluvi, řka další ze svých "mouder". A přitom na stránkách ČEPS lze krásně sledovat, jak že to je se spotřebou (a to je mimořádně teplá zima)

Skepticus Maximus 2.2.2007 19:31

honzaku to neokecáte,

vyvážíme 25% el. energie.

L8M 2.2.2007 12:40

Re: Další agitka za ještě dlouho zbytečnou výstavbu elektráren

ha ha ha ftipe, jsi totálně mimo. Zkus mimo jiné vzít do úvahy jak dlouho trvá postavení nové elektrárny. Pokud jako rakušáci nechceš "levně a ekologicky" spalovat plyn :-/

Skepticus Maximus 2.2.2007 19:25

L8M

Při dostavbě dalšího bloku Temelína odhaduji maximálně 5 let.

HlavaXXII 2.2.2007 13:44

Re: Další agitka za ještě dlouho zbytečnou výstavbu elektráren

Takovým jako jste vy je asi zbytečné něco vysvětlovat, že? Více než jakákoli fakta vám totiž vadí že z toho má někdo zisk. To je typický příznak zarudlého myšlení a s takovými je lepší se nebavit. Bohužel díky temné minulosti této země je vás tady příliš.

Skepticus Maximus 2.2.2007 19:18

Pomatená hlavo

já se peru o svůj zisk, jakožto většinový vlastník. Co je na tom zarudlého? Nebo patříte k těm blbečkům, co si myslí, že co je státní není vlastně ničí?

Jimmy Keen 2.2.2007 10:14

Dukovany

Před 7 roky jsem se ocitl u Dukovan se zahraniční návštěvou, která se o jadernou energii a spory s Rakouskem zajímala. Bylo pro ně překvapivé, že Rakušanům vadí moderní Temelín ale nikoliv staré Dukovany. Odpověď je ve směru drátů z rozvodny. Mnoho vedení jde na západ, na sever, na východ a také překvapivě na jih. A ta jižní větev nekončí ve Znojmě, ale nečekaně překračuje hranici do Rakouska. Je stejně báječný pocit proti něčemu brojit, označovat to za dílo skoro ďábelské a pak to využívat.

boginm 2.2.2007 12:47

Re: Dukovany

Taky z toho mám švandu.U sebe doma jadernou energii zakázat a elektřinu pak draho kupovat od souseda.A to si ještě v Rakousku namastili kapsu chytráci,kteří prodávali krabičky do zásuvek,jenž měli odhalit tu "špatnou elektřinu" z jádra.

Zdenka Jelenová 2.2.2007 9:51

Protestuju!

A stejne Burketovi neverim! Je falesnej!