31.1.2023 | Svátek má Marika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
MZ 2.2.2007 15:46

Re: Temelin

Jihočeské matky, nedělejte zmatky !

Než být národ kuchtíků, s mixérama na kliku,

ať se radši atom štěpí, ve třetím tisíciletí !

Větrník ? Ten uletí....

Počtář 2.2.2007 15:46

Kolik % el. proudu Rakousko dováží?

"rakouský dovoz proudu z Česka se od roku 2002 ustálil při nulovém exportu k nám právě u šesti miliard kilowatthodin."

"proud totiž vyrábějí zhruba 1500 hodin do roka, a k celkové bilanci tak přispívají pouhými 1,5 miliardami kilowatthodin, tedy necelými třemi procenty."

Jestli počítám dobře, tak od nás dováží 12 % celkové spotřeby. Nebo to není tak jednoduché?

Emp 2.2.2007 15:45

Re: bylo by to pěkné......

O Hněvkovice nemám vůbec starosti, vody je dost a stojí za zmínku, že Původní projekt Temelína byl na 4 bloky, tudíž dimenze jsou

tomfuk 2.2.2007 15:40

bylo by to pěkné......

Bylo by to pěkné postavit na již vybudované základové desce vedle JETE I,II ,další JETE iii,IV.Otázečka je jaký typ,zdali voda z hněvkovické přehrady by stačila dochlazovat a co s použitým jaderným palivem.Radioktivity v okolí se obyvatelé nemusí bát.To jsou více nebezpečné naftové motory nákladních automobilů Vodních staveb,které kolem JETE projíždějí.Tak iniciativy pro dostavbu JE do toho.!!!!

Jéňa 2.2.2007 15:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Ono se nebude regulovat, ale vyhlásí se 10. regulační stupeň. jestli nevíte co to zna mená, tak to je tma jak v (Y) jen rudá hvězda svítí.

Karel II 2.2.2007 15:22

Re: Re: BURSÍKOV

Předpokládá se vybudování Bursíkoby zdi(obdoba Berlínské).Bude zvenku hlídána, aby do Bursíkova neproniklo něco, co bylo vyrobeno pomocí proudu JE.K tomu určite bude připravena nová metoda separace např. železa z kolejnice, které bylo vyrobeno pomocí jaderné energie.Toto se oddělí, dá do sběru,pak znovu přetaví pomocí proudu z větrníků a dále se bude zpracovávat na čistou kolejnici.Tento proce budou absolvovat všechny produkty dovážené do Bursíkova.

Petar Dvorský 2.2.2007 15:21

Pane hodne neRathe

Vy budete profesí asi hospodský, nebo zelinář.  A teď mi prosím vysvětlete, co jste vlastně chtěl říci.

Zdenka Jelenová 2.2.2007 15:10

Temelin

Temelin

vrha stin,

lepsi zahon kopretin!

Sch.glosátor 2.2.2007 15:00

To by nešlo. Protože ze strany Čezu porušení smlouvy.

Z pohledu dodavatele je důležité, že zákazník odebírá. Proč blokuji hranice ale ne pro elektřinu ? protože ji potřebují. Kdyby byli zásadoví, odmítli by odebírat od ČEZu. Blokování hranic je nic nestojí.

vita 2.2.2007 14:54

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Začátkem 90.let, když se rozpadl SSSR a Arméni v Karabachu bojovali za sebeurčení, zablokovalo Turecko a Azerbajdžán Arménii hranice a dodávku paliv. Jediná atomová elektrárna v Arménii - Mecamor - byla odstavena od zemětřesení 1988, protože leží přímo na zlomu.

V hlavním městě Jerevanu se zapínala elektřina po čtvrtích na 2 hodiny denně - třeba od 3 do 5 v noci. Když zapli elektřinu, naběhly taky pumpy, tedy jindy nebyla voda. Dálkové topení nebylo vůbec - výměníky potřebují elektřinu. Plyn dodával jenom Írán. Taky potraviny a benzín a maziva. Draho, ale zachránil tenkrát Arménii (ano, tvrdě muslimský Írán nejstarší křesťanský stat Arménii) před vyhladověním a vymrznutím.

Co myslíte - jak dlouho trvalo, než provoz v Mecamoru, elektrárně na snad nejhorším geologickém podloží na světě, zprovoznili?

Sch.glosátor 2.2.2007 14:54

Australani chtějí koupit náš uranový důl.

A doly na Ukrajině. Nepochubně jsou hloupí, protože jaderná energetika nemá budoucnost, že.

Kuba 2.2.2007 14:33

Zelená ideologie

Dneska jsem se při čtení reakcí na článek, který je plný věcných argumentů., moc nepobavil. Vždycky když chce někdo diskutovat na téma jaderná energie ano či ne, má v podstatě dvě možnosti buď zvolí věcnou argumentaci anebo sáhne k ideologii. Protože však v současnosti s posílením bezpečnosti provozu jaderných elektráren a minimalizaci rizik s provozem spojených,  pozitiva převažují (bohužel pro jejich odpůrce), nezbývá  odpůrcům JE než se uchylovat k laciným výkřikům typu "smrtící atom", ideolologickým až demagogickým argumetům jako "radioaktivita nezná hranic"nebo jak např. říká p. Pavlovec "Vaše argumenty mi připomínají dobu totalitního režimu, vaše praktiky jsou podobné praktikám StB" atd.

Zelená ideologie je stejná nebezpečná jako jako kterákoliv jiná ideologie. A to proto , že zneužívá nevědomosti lidí, hraje jim na city, straší je nepodloženými obviněními, smyšlenými čísly či a priori zavrhuje jakýkoliv argument z druhé strany.  Proto si myslím, že je třeba se bránit hlouposti a nerozumu a zabránit nějakým nevratným krokům typu zastavení JETE nebo budování  drahých nesmyslných zařízení, na provoz kterých pak budeme doplácet všichni.

A ještě jedna otázka pro diskutující, kteří spílají ČEZu, že jejich manažeři bohatnou (Mně se to taky moc nelíbí). Myslíte si, že na výrobě, výstavbě a provozu větrných, fotovoltaických a dalších tzv ekologických elektráren nikdo nebohatne? A myslíte si, že spotřebitel jim to nezaplatí? Odpověď nechávám na laskavém čtenáři.

vita 2.2.2007 14:14

Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

A co myslíte, že naskočilo mně? Co myslíte, že naskakovalo v MÉ hlavě, když jsem četl třeba Mileniny výplody ohledně Přesvatého Profesorissima? Na co si asi tak můžu vzpomenout při čtení takových ideově pevných - až natvrdlých - huhuů? Vždyť přežvykují hesla, co jeme měli na PVSce - akorát objekt nenávisti a objekt lásky se změnily...

A to ten Majakovskij byl aspoň Básník...

Šumavák 2.2.2007 14:03

fuj! - odpojujeme !!

Šumavák 2.2.2007 14:01

oni teda hlavně blokují hranici v traktorech, zaplacených Via Pavlovec hornorakouskou vládou,

Ale třeba by to stačilo tomu Rakousku oficiálně oznámit:

Nechcete-li atomový proud, tak 5 minut po začátku úředně povolené blokády, dopojejeme vás od od naší sítě.....Dodávky budou obnoveny 5 min po skončení této !

třeba by se strejcové probudili....

jm0 2.2.2007 14:01

Re: Re: Re: Lzi

a vždyť se to přece dá krásně zřetězit..

Emp 2.2.2007 14:01

jedno pozitivum SZ jsem našel

mají na svých stránkách možnost diskuse. Ačkoli to tam skoro nikdo nevyužívá, donutilo mě to se zaregistrovat a něco napsat...

cb 2.2.2007 13:51

Re: Re: Re: navrhuji

Neblokovani hranic mame taky smluvne osetrene.

honzak 2.2.2007 13:50

Re: Re: navrhuji

obávám se, že traktoristi blokují Dvořiště v odběrovém sedle, takže by to moc nepomohlo. Navíc to Rakušáci budou mít smluvně ošetřené.

HlavaXXII 2.2.2007 13:44

Re: Další agitka za ještě dlouho zbytečnou výstavbu elektráren

Takovým jako jste vy je asi zbytečné něco vysvětlovat, že? Více než jakákoli fakta vám totiž vadí že z toho má někdo zisk. To je typický příznak zarudlého myšlení a s takovými je lepší se nebavit. Bohužel díky temné minulosti této země je vás tady příliš.

vita 2.2.2007 13:33

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Proč ty uvozovky?

Říman opravdu poslušně plácá (ostatně on vždycky poslušně plácal - dřív papouškoval to, co chtěl Pan Profesor) a Kuchtová s Bursíkem opravdu jsou vyděrači. Placení konkurencí ČEZu.

Emp 2.2.2007 13:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

http://productpagesct.atlascopco.com/index.asp?Lng=EN&Country=ZZ "ekologické"  řešení do každé rodiny

vita 2.2.2007 13:30

Re: Re: Re: děkuji pánům,

Je to modrozelenočerná (fuj, to je ale hnusná hnilobná barva... - kdo to povídal o shnilých melounech?) koalice, která má v programu (prozatím jenom) blokování JE. To neokecáte.

Delfin 2.2.2007 13:23

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Vsak nedavno odmitla ucast v debate, kde mel byt i Urban a Riman. Bohuzel Riman uz zacina take "poslusne" placat, aby neurazil "vyderace" Kuchtovou a Bursika.

Vlastimil 2.2.2007 13:20

Re: Naprosto nezbytné je stavět další JE.

Ano, je za pět minut dvanáct.

Delfin 2.2.2007 13:19

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Ano, ano - jeste bych upozornil ze elektrinu do kbeliku jako vodu nenalejeme.

Emp 2.2.2007 13:19

Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

stačila by debata Kuchtové s Urbanem, či vlastně kýmkoli, kdo o energetice něco ví.  Jenže problém je v tom, že ona by do duelu nešla.

Zelení umí jen monology.

Emp 2.2.2007 13:16

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

hm a o to, kdy se bude v kolik svítit se bude losovat

Delfin 2.2.2007 13:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pravdu má ten, kdo má moc

Kez by slo o pouhou ztratu sobestacnosti. Zatim totiz neni jasne od koho by se pripadna nedostatkova elektrina kupovala a hlavne za kolik. V dobe vazneho nedostatku totiz Nemci importuji za 52Kc/kWh - je libo platit? Nebo druha moznost je, ze budeme jako v Albanii omezovat dodavku elektriny o 12-13hodin denne (v hlavnim meste o 4-5hodin)

hodne neRath 2.2.2007 13:09

Re: Tož autore

pane Dvorsky... nevim jakou mate profesi... ale zatracena elektrina se jaksi neda rozumne skladovat, vite....