Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

TÉMA DNE: Daň z nemovitosti

Protože se v posledních dnech o zvýšení daně z nemovitosti hovoří, měli bychom být velmi ostražití. V žádném případě bychom neměli sednout na vějičku nějakému vykukovi, který by začal veřejnost uklidňovat a vymýšlet možnost finanční kompenzace těm, kdo by na vysokou daň z nemovitosti neměli.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
RM

autorko, po revoluci to bylo zhusta tak, že obce byty prodávaly, aby se teď mlátily do hlavy, že nemají žádný bytový fond. a prodávaly je pouze a jen proto, aby měly penízky na jiné požitky, zejména na platy úředníků. no a až se vše krásně projedlo, tak se musí zvýšit daně,--to dá rozum, ne? 8-o

0 0
možnosti
TD

Daň z nemovitostí je pokuta za to, že někdo uložil peníze do nemovitosti místo toho aby je propil a zaplatil tak daň spotřební.

0 0
možnosti
KK

.. daň spotřební, a hlavně daň z alkoholu !

0 0
možnosti
Foto

Stoprocentně souhlasím s panem Juraxem. Mūžeme si o účelu a výši daně z nemovitostí pěkně pokecat, ale momentálně "jim" jde o hledání jakéhokoli dalšího zdroje příjmů. Stačí jen zmínky o tom, že by stát obcím část odebral...

0 0
možnosti
KK

Co takhle zastropit platy politiků, poslanců, ministrů a jejich poskoků, ..... výší platů středoškolských učitelů ? Když ti s tím musí vyjít, tak ať s tím vyjdou i politici !

0 0
možnosti
VC

Tak nevím co má přesně autorka na mysli, pokud jde o zvýšení dnešní daně z nemovitosti (nějaká stokoruna měsíčně), taky nechápu její smysl.

Na druhé straně autorka popsala i to, že je lepší když svoje bydlení vlastní ti co tam bydlí.

Pak asi není cílem společenského blaha aby někdo zkupoval nemovitosti, ty pak byly drahé jak pro potenciální kupce, tak i pro jejich nájemníky. Teoreticky by drahé bydlení mohlo být dobrou pobídkou pro investory, jenže ti jsou kromě omezených pozemků bržděni složitou byrokracií.

Cílem by mělo být aby si většina lidí během pracovního života vlastní nemovitost koupila. Pokud jsou tak nemovitosti nejlepší investicí pro spekulanty znamená to že na ně budou mít jen bohatí.

Ve společenském zájmu je vytvořit prostředí kde se točí peníze - nespí uložené ve spekulacích předražených nemovitostí. Co se týká bydlení zjednodušit výstavbu a minimálně dočasně výrazně zdanit vlastnictví více než dvou nemovitostí (teda ty které lidé už nepotřebují pro sebe) mi dává smysl.

A stát má jednat a člověk volit podle společenského a vlastního zájmu.

0 0
možnosti
SR

Přejal jste argumentaci vlády, ještě byste měl dodat, jaký podíl nemovitostí to je. Oni totiž nemovitosti nejsou jen byty. Jinak ten váš návrh je zase způsob, jak mít rozepsaný majetek na příbuzenstvo, k ničemu jinému to nepovede. Pokud se to schválí, on pan Sanjura pak jistě poradí, jak to na někoho jiného přepsat.

Když jsem byl v USA, platil jsem za byt státu New Jersey daň, jelikož jsem ale měl příjem, mohl jsem si celou výši daně odečíst od základu federální daně z příjmu. Kdybych tam nepracoval a měl nemovitost jen na rekreaci, tak by celý náklad daně zůstal na mne.

0 0
možnosti
VM

NO, byly také podnikové byty, domy/králíkárny a jsou rozprodány.

0 0
možnosti
IP

I48v90a38n 59P20o46l40á92k

8. 2. 2023 9:21

Nezapomeň te na Bakalu...podnikové byty jen tak přihozené jako bonus

0 0
možnosti
LN

Zvyšovat daň z nemovitostí chtějí (kromě bankrotujících vlád neschopných šetřit) hlavně SOCIÁLNÍ INŽENÝŘI, kteří se nemohou smířit s tím, že vlastníci nemovitostí nejsou nuceni je pronajímat. Tak jim chtějí zavést vysokou daň, aby se oživil trh s nemovitostmi i nájmy a aby vlastník, který nemá komu vysokou daň přeúčtovat do nájmu, byl nucen ji z finančních důvodů prodat. Tímto tlakem by se pak díky vysoké nabídce prý snížila cena nemovitostí na trhu a vlastníkům či nájemníkům by kromě inflace užíral z peněz ještě víc nenasytný stát.

Takže si dobře všímejte, kdo tuto zrůdnost prosazuje. Mně stačí už to, že na neobydlenou nemovitost ve stejné obci, kde bydlím, musím platit odvoz odpadků 2x. Jednou za sebe ve vlastním bytě, a ještě jednou za nemovitost, kde žádný odpad nikdo neprodukuje.

Za tuto hovadinu můžeme poděkovat soudružce Langšádlové (TOP09) a kolektivu, kteří sice navrhli do změny zákona možnost "prokázání, že v nemovitosti nikdo nebydlí" a tím se zbavit poplatku za odvoz odpadu, ale tehdejší ministerstvo (ODS) tuto možnost z novely zákona vyškrtlo, protože prý nelze dokazovat, co neexistuje. Vítejte v Kocourkově! ;-D [>-]

Letos si asi koupím konečně vidle, až vypukne ta II. pražská defenestrace... ;-)

0 0
možnosti
IP

I90v17a30n 51P24o69l13á67k

8. 2. 2023 7:52

Nemovitost ve které nikdo nebydlí v Praze! Ty miluju. Vybydlené paláce na Pohořelci a na Újezdě...

Pro majitele nemovitosti ve které se bydlí(!) je to naprosto nepochopitelné. Právě kvůli nim se uvažuje o zvyšování DZN o rozlišování obydlený/neobydlený.

0 0
možnosti
Foto

DZN zavedla naše milovaná císařovna Marie Terezie, ne? Ve srovnání s tím, co platíme na DPH je to směšný pakatel.

0 0
možnosti
PN

P71e43t16r 55N16e41m78e41c

8. 2. 2023 9:47

co zaplatíte ne DPH můžete ovlivnit snížením spotřeby, toto ovlivnit nemůžete...a pokud máte potřebu přisívat na válku, posílejte tam své peníze, ne moje

0 0
možnosti
RL

Ano, zvyšme daň z nemovitostí na úroveň okolních států - ovšem zároveň s výší té daně zvyšme i minimální mzdu, potom na tom totiž budeme už konečně stejně. Mít všechny ceny a daně stejné, či vyšší, s 3x menší výplatou je nečestné a nesportovní, a já proti tomu HLASITĚ PROTESTIJI! A hlavně si nechte ty stupidní kecy o 3x větší efektivitě zdegenerovaných germánů, kterou evidentně dosáhli hlavně nákupem levných energií z Ruska a od nás. Jo, a když nám ji dnes prodají zpátky za desetinásobek, což naše vláda vesele podporuje, možná budou mít tu jejich "efektivitu" i 10násobnou. Jsem unešen! ;-O

0 0
možnosti

Hezký článek.

Je tomu tak, že stát pomáhá občanům, když zase občané pomáhají státu.

"Ruka ruku myje," ale ve státě ani soukromě: nepodvádí se.

Pracuje se poctivě a slušně a o to všechno v našem životě jde...

0 0
možnosti
MG

Daň z nemovitostí má určitou logiku. Vlastnictví nemovitostí je právo, které stát uděluje jejich vlastníkům. Bez státu by toto vlastnictví nebylo garantováno a mohlo by se klidně stát, že se do domu nebo bytu nastěhuje někdo, kdo toto právo neuznává.

Zajišťování tohoto práva stát něco stojí a je normální, že si za to nechá zaplatit. Ve středověku si musela šlechta svůj majetek sama vojensky chránit vlastní silou. Ochrana majetku není nic automatického a majitel na nic v podstatě automaticky v reálném světě nemá nárok.

0 0
možnosti
JH

J30i72r37i 21H64u46m92l

8. 2. 2023 4:40

No, poprve, pane Grundmanne, souhlas.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz